Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy akadályozhatnám meg,...

Hogy akadályozhatnám meg, hogy minden sz@rt bedobáljanak a kutyáimnak?

Figyelt kérdés

Folyamatosan dobálnak be mindenféle dolgot. Kenyértől kezdve a megmaradt sütikig mindent. Egyrészt nyilván nem jó, hogy mindent felesznek, plána, hogy nem is nekik való kajáról beszélünk. Plusz gyakran zacskóstól dobják be, nem akarom, hogy esetleg az is lecsússzon valamelyiknek. Főleg, hogy az egyik egy kamasz vizsla, elég hebrencs, szerintem simán lenyelné...

Már ki van írva, 2* is, hogy ne etessék, de csak emiatt nem akarok x millió forintot új kerítésre költeni, plusz van, aki a kerítésen átdobja, és úgy adja nekik. Nem is beszélve arról, hogy egyszer már összakaptak kaján, össze kellett varrni az egyikük fejét, kb.fél centin múlt, és a szemét kapja el...

Szóval ha esetleg más is ilyen "csodás" szomszédsággal van megáldva, kíváncsi lennék, hogy hogy sikerült elérnie, hogy gondolkodjanak, és ha valamire megkérem őket, betartsák.

Az egyik nőt már megkértem, hogy ne csinálja, de hát alkoholista, nem igazán lehet vele normálisan beszélni. Van aki konkrétan megy bicajjal, leáll a ház előtt, bedobja a kertbe, aztán teker tovább...

Esetleg egy nem igazi kamera segíthet? Ha kiteszem, hogy kamerával megfigyelt terület, majd odaírom, hogy aki csak úgy eteti őket, fel lesz jelentve, erre gondoltam, de nem tudom, hogy ezt mennyire lehet.


2019. márc. 26. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sűrű hálóval végighúzni a kerítést utcafronton? Olcsóbb, mint egy teljes új kerítés. A felette átdobálást nem oldja meg, de legalább csökkenti talán valamennyire.
2019. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Hülyékkel nem tudsz mit kezdeni.

Egy próbát megér az ötleted. De sokat nem hinném, hogy használna. Beszélnék velük, ha nem értik meg mehetne valóban a jelentés, pl szemetelésért.

2019. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Meg kell tanítani, hogy ne fogadjon el ételt idegentől és ez bizony a te felelősséged. Van is erre egy mondás, hogy ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye.
2019. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
na ilyet még nem hallottam. hihetetlen milyen emberek vannak...
2019. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem szerencsére nincsenek ilyen "fantaszitikus" szomszédaim, viszont sok mérgezés volt a környéken.


Első körben a kutyának meg van tanítva, hogy a földről nem eszünk meg semmit, senkitől nem fogadunk el semmit. Ha valaki megáll a kapuban, akkor sem megy közel, tisztes távolból vicsorog és ugat.


Másodszor: leválasztottam az előkertet a hátsó kerttől egy kerítéssel.

Ha nem vagyok otthon, akkor a kutya hátra van zárva, így biztos, hogy nem eshet baja amíg nem vagyok itthon. Egy kb 30 kilós maliról beszélünk, szóval nem öleb akit félteni kell mindentől, de amióta a szomszéd rotiját lefújták azóta a saját nyugalmam érdekében inkább hátra zárom a kutyát.


Nálatok nem lehet valami ilyesmi megoldást csinálni?

2019. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is a hátsó kertbe zárás az első tippem. Ha ez költséges, az is jó ha berakod az ólját a leghátsó részbe és amikor nem tudsz felügyelni rá, ráraksz egy 10 méteres láncot.

Olcsó, hatékony megoldás.

2019. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Meg kell tanítani, hogy ne fogadjon el ételt idegentől és ez bizony a te felelősséged. Van is erre egy mondás, hogy ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye


Hát igazából a kaja megtagadást kérdeztem kutyasuliban, lehet segítene, de igazából én is és a kiképző is arra jutottunk, hogy persze, lehet vele próbálkozni,de kutya legyen a talpán, aki tud egy finom falat mellett 7-8 órát várni, amíg hazaér a gazdi, és össze nem szedi. Szóval egyelőre olyan megoldást keresek, ami ennél biztosabb. Plusz ha ne adj isten, valami történne velem, kórházba kerülnék, akármi, akkor valakitől ugyanúgy el kéne fogadniuk a kaját. (Bár előbb utóbb úgyis ennének belőle, de akkor meg a kaja megtagadás nem ér semmit)


Az elkerítéses ötlet tetszik, megnézem majd, hogy hogy tudnám megoldani. Csak annyira szeretnek a kerítés él üldögélni és leskelődni az utcán :D

2019. márc. 26. 16:46
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Csak saját tapasztalatot tudok mondani, ami bevált. Kamerarendszer.

Volt egy időszak, amikor a környéken több kutyát is megmérgeztek. Mi is találtunk gyanús dolgot az udvaron. Felszereltettük a kamerákat, jól látható helyre kitettük a táblát, na azóta nem volt ilyen gondunk. Nem voltam hajlandó bezárni a kutyáimat csak azért, mert az emberek egy része idióta. Most bármikor rá tudok nézni a telefonomról a bekamerázott részre.

Szomorú, hogy ilyenekre kényszerül az ember.

2019. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
ez a kamera jó ötlet szerintem. nem is feltétlenül kell igazinak lennie, de lássák, hogy kamera van, akár ki is írhatod
2019. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Kamerát javasolom, es egy táblát, ami figyelmezteti a dobálókat, és fenyegetozz feljelentéssel.
2019. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!