Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez átverés lehet?

Ez átverés lehet?

Figyelt kérdés

Kutyavásárlás. A Let Me Be Your Dream kennelből szeretnék vásárolni Ukrajnából. A tenyésztő azt mondta, hogy ennek az a menete, hogy én előre elküldöm a kutya árát és a szállítás felét, kikéri a nevemre az export pedigree-t, ami egy hét-egy hónap időintervallumban megjön és mail-ben megkapom.

Aztán odaadja a szállítónak a kutyát és helyben fizetem ki a szállítás másik felét. Én soha nem utalok semmit előre és ez az első, hogy így vásárolok kutyát, nem merem elutalni. Átverés lehet, vagy valóban így megy ez? A kennelt lenyomoztam, valóban létezik és be van regisztrálva a UKC-hez.



2019. márc. 28. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj el érte.
2019. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idős kutyáról lenne szó?

Annyiban biztos vagyok, hogy érvényes veszettség elleni oltással(+3hèt) rendelkeznie kell a kutyának hogy behozhasd az EUba. Szóval minimum 4-5 hónapos kölyköt kaphatsz csak tőlük.

2019. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7 hónapos már
2019. márc. 28. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
"Én soha nem utalok semmit előre" - Üzletnek sem?
2019. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Igazából csak a saját honlapjukat találtam meg, de ott is utoljára 2018-as hírek meg egy tavaly nyári alom van.


De egyébként logikus, mivelhogy elég messziről választottál és gondolom nem akarsz elmenni érte odáig, így nyilván nem fogja úgy elküldetni valakivel a kutyát, hogy nem fizettél érte semmit. Akkor ő is gyanakodhatna, hogy pl. kirabolod a sofőrt és meglépsz a kutyával, vagy meggondolod magad, hogy mégsem kell és viheti vissza, stb.


Nyilván az ember előre utalásnál tart az átveréstől, pláne ilyen nagyobb összegnél, dehát a tenyésztő nézőpontja is érthető, hiszen te sem küldenéd el a nagyvilágba azt a kutyát úgy, hogy senki semmit nem fizetett érte és semmi biztosítékod nincs. A pénzt lehet pótolni, de egy ilyen kutyát nem, így neki pl. több vesztenivalója lenne.


De ha ennyire félsz ettől és nem bízol benne, akkor keress másik kennelt, biztos van Ukrajnánál közelebb is. Hol találtad meg egyáltalán ezt a kennelt?

2019. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha valóban létező kennel, akkor kevésbé valószínű, hogy átverés, de én biztosan nem vállalnám be. A leírásod alapján hónapokig csak állna a pénzed és gondolom nem olcsó mulatság lenne. Ha mégis átvernek, akkor pedig hiába teszel feljelentés, a rendőrség nem fog vele foglalkozni, mert egyrészt külföldi az illető, másrészt nem friss az ügy. Aztán ott van az is, hogy azt sem tudod mit fogsz kapni. Látatlanban kutyát venni? Hát, nem tudom. De ugyanez a tenyésztő oldaláról is elmondható, hogy látatlanban ad el neked. Egy rendes tenyésztő ilyet azért nem csinál, legalább egy telefonos beszélgetést megejt, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e a kutyatartásra.
2019. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fent vannak itt is:

[link]

2019. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Inkább nézd meg a kutyáét élőben, és rendezzétek úgy a fizetést. Lehet, hogy sok KM meg macera, de kutyát nem szabad úgy vásárolni, hogy nem látod honnan van, és milyen.
2019. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm így vett Ukrajnából tkás kutyát. A kutya meg is érkezett, állítólag a papírjai is (sose láttam őket). Aztán kibukott a dolog hogy egy kezdőnek adott el a tenyésztő egy olyan kaliberű kutyát (fajtájából tudni lehetett) ami nagyon nem kezdőnek való. Amikor segítség kellett volna a kezelhetetlen kutyához illetve olyan dolgok amit nyilván a tenyésztőnél tudakol az ember a tenyésztő elérhetetlenné vált. Szerintem ha már az ember nem kevést pénzt ad egy kutyáért a tenyésztőnek legalább a telefont vegye fel vagy bármi. Ha szaporítótól van a kutya akkor tudja az ember hogy ,,magára maradt,, az állattal. Tenyésztők azért szokták tartani a kapcsolatott.

A lényeg a lényeg ismerősöm ukrajnából behozott kutyája nem éppen standart kutya és az állítólagos papírok vagy hamisak vagy nem.

2019. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!