Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tippeket tudtok nekem...

Jó tippeket tudtok nekem mondani, hogyan lehet elérni, hogy ne húzzon séta közben a kutyánk?

Figyelt kérdés

De nagyon. Egyszerűen megy előre mint a gép, és fojtja magát. Konkrétan darth vaderesen hörög. Sima nyakörve van, póráz, 16 kiló a kutya. Amúgy be tudom hívni, leül, amikor rászólok érti és abbahagyja amiért éppen szóltam, nem eszik míg azt nem mondom. De ez a húzás marha rossz.

Minden nap kiviszem egy nagy körre, kb fél óra távolság, meg vissza, amúgy udvaron van.


2019. ápr. 1. 05:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Sajnálom, hogy ilyen bántó stílusú kommenteket kaptál, itt a gyk-n ez sajnos jellemző, ha nem tökéletes kutyád van, ha valamiben nem értesz egyet a gyk-s kutyások tanaival akkor már egyből támadnak, nincs bennük semmi együttérzés, megértés, sokan itt élik ki a frusztrációjukat, a legjobb az ilyet teljesen figyelmen kívül hagyni.

A legtöbb helyen a megfordulásos módszert javasolják, amit te is csinálsz, de ez is sok idő, főleg, ha még csak most szokja a pórázt, a sétát, akkor még minden nagyon érdekes, természetes, hogy menne a nózija után, szóval csak türelmesen, ha ezt következetesen betartod lesz eredménye. Amúgy itt is a következetesség a kulcs, ha egyszer-egyszer szabad húznia, akkor folyamatosan fog, ezért nagyon fontos, hogy mindig reagálj a húzásra, akkor is ha ez azt jelenti, hogy fél óra alatt 5 métert mászkáltok fel-alá a kapu előtt, tudom, iszonyatosan unalmas, de ez csak így működik.


Ha a megfordulásos módszer nem működne mégsem leírom, hogy én hogy értem el, hogy ne húzzon, mert a megfordulós módszer sem garantált megoldás minden esetben, nálunk se volt az, kutyasuliban ajánlották ezt az alternatívát: ha elkezd húzni kedvesen szólok neki, először csak a nevét, majd később lehet "lassan" vezényszóra váltani, ha visszajön klikk és jutalomfalat, aztán már mielőtt feszülne a póráz szólok, hogy "lassan," akkor visszajön a falatért és így szép lassan megtanulja, hogy milyen hosszú a póráz, meddig mehet el, mikor kell visszafordulnia vagy bevárnia. Itt is fontos a következetesség, illetve hogy kedvesen szólsz a kutyához, folyamatosan pozitív megerősítést kap, ha jól csinálja, nem negatívan reagálod a rossz viselkedést (rántás fordulás közben), ami félősebb, érzékenyebb kutyánál kifejezetten hasznos. Ez azonban kevésbé együttműködő kutyánál vagy ha rosszul rögzül elmehet olyan irányba, hogy a húzást köti össze a jutalommal, ha ezt tapasztalod, akkor ne jutalmazz rá többet. Szóval ennek is van buktatója, de az én kutyám a fordulásra inkább megmakacsolta magát, nem értette meg, hogy miért fordulok, egyszerűen nem kötötte össze a húzással, viszont így tökéletesen megértette, hogy mit várok tőle és ami szuper még benne, hogy ha nincs rajta a póráz, akkor is lelassít, visszajön a kb. 1,5 méteres távolságba, ha szólok neki.


Írtad, hogy nincs oda a jutalomfalatért, ami nem baj, de ezerszer könnyebb úgy tanítani, ha szereti a hasát vagy van valami alternatíva, amivel lehet jutalmazni, például egy kedvenc játék, szóval én a helyedben megpróbálnám rákapatni, mert úgy tényleg sokkal egyszerűbb tanítani bármit. Azt, hogy a jutifalat érdekes legyen kétféle módon érheted el, vagy javítasz a jutalom minőségén (pl. ha a száraztápért nincs oda, az nem érdekli, annyira, hogy csináljon is érte valamit, akkor meg lehet próbálni főtt hússal, jó illatú könnyen rágható bolti jutalomfalattal, ki kell tapasztalni, hogy mi ízlik neki :)). Vagy az étel értékén javítasz, mert ha a táljából is jól lakik, nem éhes már, akkor valószínűleg a jutifalat se olyan érdekes, viszont ha minden falatért meg kell dolgoznia, akkor akár a sima táp is érdekes és értékes lehet annyira, hogy hajlandó legyen feladatot csinálni érte. Szóval ha van rá időd próbáld meg a napi adagját is feladatért cserébe adni neki, ennek nem kell nagyon bonyolultnak lennie, az is elég, ha a szemedbe néz, ha beül lábhoz, ilyesmik és így biztosan motiválhatóbb lesz kajával is, amit tényleg nem tudok eléggé hangsúlyozni, hogy mennyire jó dolog kutyaneveléshez.

2019. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,

Nagyon hálás vagyok a segítségért és a részletes leírásért!

Bebizonyítottad, hogy van értelme azért kérdezni, köszönöm!!

Meg fogom próbálni, mindkét dolgot, amit leírtál. Lehet, hogy a jutalomfalattal kezdem, eddig 2 félét próbáltam, de veszek/főzök mást. Klikkert vettem már, de még őszintén nem próbáltam ki, nekem is sokat kell tanulnom :)

2019. ápr. 1. 16:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem a pirospontozas valt be. Dotetben futtatom piros lezerpontra a kutyam. Igy tanitottam a jobbra balrafordul meg a gyere ide meg pluszban. Nappal is ,ha a kezemben vsn a 400 huf-os kinai lampa( nem latszik ,nem vilagit) ,nem huz.

Estenkent kozel vilagitok magamelle,ha elorebb megy,akkor nem latja. Igy megtanult lazan setalni :D


Meg meg eloszor regebben nyomtuk a visszafordulast: amig laza a poraz ,radicsersz. De az nem volt eleg!!!



Meg nyers hallal is jutalmaztam a mellettem jossz setalast.


31 kg jelenleg a fiu ivaros amstaffom. Most tanultuk meg,27 kg-san vettem tenyesztotol. Szoval nem konnyu esetrol van szo.

2019. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Update : kaptunk egy huzasmentes hamot, hát megszűnt vele a probléma... :O mint az álom, úgy megy a kicsim. Lazán lötyög a póráz. Folytatom azért a nyakörvvel is a gyakorlást.

2019. ápr. 7. 22:40
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért pontoztatok le. A válaszadók többségével ellentétben én nem kötekedtem....

#2

2019. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!