Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom azt elérni, hogy...

Hogyan tudom azt elérni, hogy rendesem meg tudjam fogalmazni a problémáimat vagy amit mondani szeretnék?

Figyelt kérdés

Azért nem tudok emberekkel beszéletni, mert sose tudom gyorsan megdogalmazni amit mondani szeretnék.

A problémáimat sem tudom rendesen kifejezni szavakkal.

Es ha szemtől szemben beszélgetek valakivel iszonyu zavarban vagyok, pont ez miatt..


2016. jún. 20. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazzál többet, talán ha naplót próbálnál vezetni, akkor abba leírhatod még azt is, amit másnak nem mersz elmondani, és idővel akkor a fogalmazóképességeden is tudsz javítani szerintem.
2016. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Az előttem hozzászolónak igaza van/lehet.A beszéd készség több mindenből eredhet,illetve,hogy valakinek nehézségei vannak vele.De gyakorolni lehet,hogy javítsuk azt:-)
2016. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annakidején hasonló probléma miatt amikor egyedül voltam otthon kitettem a stoppert és meghatároztam, hogy egy-egy dologról 2 percig kell beszélnem hangosan(!). Eleinte nagyon nagy kínlódás volt, de egyre jobban ment. Ahogy a legtöbb dolognál: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Először otthon, magadban, aztán tükör előtt, aztán ismerősökkel, utána meg olyanokkal ahol nincs tétje a dolognak (pl. bolti eladó, egy tanfolyamon összefutsz valakivel akit lehet, életedben nem látsz többet) és utána bárkivel, akár a főnököddel is tudsz beszélni. Hogy ez 1-2 hónap vagy 1-2 év az rajtad múlik.

Ezen kívül találj rá a probléma okára. Tehát: azért nem tudom megmondani, mert lassú vagyok. Ha csak és tényleg ez a probléma akkor bizonyos esetekben (néha) mondhatod a másiknak, hogy ne haragudj, kicsit lassan tudom csak megfogalmazni a problémámat. Ilyenkor az emberek többsége türelmesebb lesz. Persze senkinek nem végtelen a türelme.

Másik lehetőség, hogy sablon szövegeket gyártasz. Megfogalmazod magadban és begyakorlod és mire találkozol azzal akinek el akarod mondani már megvan a kész sablon. Lehet, kicsit iskolásan fog hangzani, de legalább ki tudod fejezni amit akarsz.

Még egyszer: gyakorlás

2016. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Blade Bone ***** válasza:
Én meg pl lassan tudok írni, emiatt nagyon sokáig tart egy választ megírnom, de mindig szoktam előre szólni, hogy ne várjanak gyors reakciót. :)
2016. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a 2.válaszoló vagyok.:-)Igen van olyan akinek nem vétkes a türelme,de ha valóban előre szólsz,hogy milyen problémád van a szóbeli kifejezéssel,akkor megértö lesz az illető.Ne félj beszélni,mutasd meg önmagad,hogy vagy valaki.
2016. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!