Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fáj egyeseknek, ha...

Miért fáj egyeseknek, ha valaki szaporított kutyát vesz?

Figyelt kérdés

Nyilván tisztában van az, aki kutyát vesz, hogy szaporított e vagy sem. Miért kell megkövezni, ha valaki olyan kutyát vesz, ami neki tetszik?

Nekem nem bejegyzett kennelből van a kutyám, ismerem az illetőt akitől vettem a kutyát, sőt elmentem vele megvenni az ő kutyáját (a tenyészpár egyikét), és biztosan tudom, hogy mindkettő törzskönyves, le van nekem fotózva. De ha nem is lenne, vagy nem tudnám, hogy honnan van a kutya, csak megtetszett, akkor ez miért elítélendő? Miért fáj az egyeseknek, hogy valaki olyan kutyát akar?



2019. ápr. 1. 09:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
58%

Mert akinek fáj, azt érdekli, hogy mi lesz a mama kutyával.

Hogy hány alma lesz, mennyit kell szenvedjen, elviszik-e orvoshoz, kap-e kezelést, segíti-e a drágalátos szaporítód vagy nem.

Nah ezért.

Mert amíg a tenyésztő mindent megtesz az anyáért, addig a szaporító kidobja az első elágazásban és veszi az újjabb kutyát, hiszen fialni nem mindegy, hogy Miskén?!

2019. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 compactegon ***** válasza:

Látom a két bitesek nem értik a lényeget.

TELE vannak a menhelyek -> ok és okozat. Ha nincs szaporítás, a menhelyi kutyák száma 5-10%-ra csökkenne. De lehet sokat is mondtam. Ez elég indok a betegségeken, a fajta szétb#szásán, és a kidobott állatok után?

2019. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Én járok menhelyre önkénteskedni, és elmondhatom, hogy a kutyák 90%-a összetéveszthetetlen egy önálló fajtával. Amik vannak, azok a kidobott nj-k, de abból mindenhol vannak. Illetve egyéb nagyobbtestű kutyák. Gondolom a szaporítók nem egyértelmű keverékekért kérnek pénzt. Ha meg igen, akkor nyilván kirobják, de nemhinném...
2019. ápr. 3. 14:50
 34/41 compactegon ***** válasza:
59%
Hát persze, hogy nem...ne légy naív. főleg, ha már voltál menhelyen. szerinted az a több százezer (!) kutya honnan származik? és még 20%-át így is tuti agyonverik. Nem értelek, ha menhelyre jársz, miért nem látod át a dolog lényegét.
2019. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Mert menhelyen nem fajtajellegű kutyák vannak. Keverék szaporításból meg senki sem zsebel be pénzt
2019. ápr. 12. 09:33
 36/41 anonim ***** válasza:
Már hogy a fenébe ne zsebelnének? Szerinted a jófogásos bichonok hány százaléka puli keverék? Szerinted egy 5-6 hetes koszos kiskutyából milyen laikus mondja meg, hogy az nem uszkár, hanem komondor keverék, vagy nem roti, hanem nj keverék? Te komolyan ilyen ostoba vagy.
2019. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Igen, mert a fene sem gondolja, hogy valaki úgy vesz kutyát, hogy a "tenyész" párt nem látja
2019. ápr. 12. 17:15
 38/41 anonim ***** válasza:
Normál esetben a tenyészpárt nem is látja! Az már rég nem tenyésztés, ha a háznál lévő kant és szukát rakja össze állandóan.
2019. ápr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Persze, de ha tenyészti, akkor le van dokumentálva. Ha szaporítja, akkor meg a saját kutyát szaporítja általában. De minimum az anyát látni kéne. És nem lehet egy komondor keverék, ha bichon az anya
2019. ápr. 13. 07:37
 40/41 anonim ***** válasza:

Ezért...


[link]

2019. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!