Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Cavalier King Charles Spániel tapasztalat?

Figyelt kérdés
Azoktól várnék tapasztalatot akiknek van vagy volt ilyen kutyusa. Mennyire szokott rongálni, gondolok itt bútorok megrágására, vagy felugrik az asztalra és lepakol például? Hogy viseli ha esetleg valami miatt kimarad az utcai séta és csak az udvarra mehet ki. Írnátok ilyen dolgokról, ugyanis eddig csak csupa szép és jót olvastam, de biztos van másik oldala is. Valamint érdekelne a betegségek is, tapasztalatból, nem csak az hogy jellemző a fajtára. Nagyon tetszik ez a fajta az eddig olvasottak alapján, és jövőre tervezem hogy nekünk is legyen egy új családtag, de szeretnék mindenre felkészülni előbb.

2019. ápr. 1. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem venném, és helyes, hogy sok helyen tiltott.

Beteg MIND!

2019. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Nagyszüleimnek volt. Szerintem egy normális aranyos kutya, rongálás egyátalán nem volt. kinit-benti kutya volt nyáron inkább kinti télen inkább benti. 12 evesen halt meg addig beteg nem volt soha.

Ami negativumként eszembe jut az, hogy mindig hullott a szőre és igen fogékony volt a bolhákra főleg nyáron.

Ha véletlen nyitva maradt a kapu kiszökött elkóborolt és magától már nem talált haza menni kelett keresni.

2019. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk most lesz öt éves a Cavink. Nagyon jó kutya minden tekintetben. Nem rongál, de ez inkább neveléstől függ szerintem.Én minden nap leviszem sétálni minimum egy órát, mert lakásban lakunk.Eszébe nem jutna elszökni, ha otthon egyik szobából a másikba megyek akkor is követ.Jól birja azt is ha elmegyünk otthonról, de ez is inkább szoktatás kérdése. Nem beteges eddig semmi baja nem volt.A szőrével nincs sok baj, ha rövidre van vágva. (nyilván ha vedlik akkor hulik de ezenkivül semmi.) Nagyon okos és nem ijedős.Viszont nagyon sokat számit, hogy honnan veszitek mert ha nem egy jó tenyésztőtől akkor a kutya sem lesz olyan. Negatívum: vigyázni kell, hogy mit és mennyit kap enni mert tényleg mindent ételt megeszik.
2019. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oke! Most bocsanat ha kicsit fura dolog jon ki belolem de ezeket nem birom.


NEM BETEG AZ OSSZES!

Igen beteg lehet de te is lehetsz beteg nem?! Te is lehetsz rakos! A kedves elso valasz ado szerintem nem ismeri rendesen a fajtat.


Nade h a kerdesre valaszolja kesves kerdezo. Nekem ilyen kutyam van par honapos meg csak. Igen jatekos de butort egyebent nem ra. Egyetlen dolog amit rag en kevesbe jo az a kezem. Azzal is csak a baj h mar faj es neha sebes :D de csak mert ennyire szeret es hagyom is neki. 😅 Na de. Nem nem romdolos fajta. Kb 2 perc “takaritast” igenyel mikor haza erek. Az is annyi h a helyere vissza a parnat ha a kaja kicsit kiomlott (par szem) osszeszedem es megnezem a pelust.

Csak akkor van neki pelus ha hosszabb idore el kell mennem otthonrol. Akkor ugyesen oda pisil. Kakilni nem kakil mar otthon. De mondom ő meg csak 14hetes. Nalunk a kanapera is nehezen maszik fel vagy csak segitseggel szoval ezen nem aggodnek hogy “lepakol”.

Betegsegeket illetoen: igen vannak DE! a kutyat jo tenyesztotol vedd szerintem de mindenki dontse el vagy most fizet 200 ezert vagy mondjuk csak 50et de akkor a kezelesekre gyogyszerekre. Nade ez is csak egy velemeny. Es amugy ilyen aprosagok: oltasok mind meglegyenek nem eszunk fel az utcan semmit es csak gazdi adhat juti falatot,kajat. (Ugy ertem h idegentol nem)

Imadom egyebkent a fajtat nagyon aranyos es gyorsan tanul mert a gazdit akaja boldogga tenni.

Es amugy teljesen jo szandekbol irtam es remelem segitani is tudtam❤️

2019. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!