Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék javítani a...

Hogyan tudnék javítani a kapcsolatunkon?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején keptem egy spánielt, azóta már egy éves, viszont szívbetegség miatt egy hét múlva be kellett feküdnöm a kórházba és majdnem három hónapig ott voltam. (Természetesen nem tudtam előre, akkor nem vállaltam volna a kutyát.) Így persze nem tudtam vele kölyökkorában szinte semmi időt sem tölteni. Miután szabadultam, kb. egész nap vele voltam, játszottam vele, stb., de csak úgy néz rám, mintha egy idegesítő kis valaki lennék a családban. Anyukámat szeretni a legjobban, vele alszik, őt követi folyamatosan - ami érthető is, mert ugye ő foglalkozott vele, amíg én nem tudtam -, most viszon szeretném magamhoz szoktatni egy kicsit, ugyanis hamarosan költözök, és nem szeretném "elszakítani" anyukámtól, ő pedig nem szeretné, hogy vele maradjon, mert már idős, és nem bír el vele. Mit tudnék tenni, hogy jobban hozzám szokjon, velem szeressen lenni? Gondolom piszok nehéz, vagy az is lehet, hogy lehetetlen, gondoltam kutyasulir, én viszem sétálni, de ez sem segít.
2019. ápr. 1. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A fiatal kutya nagyon hamar megszokja az új felállást. Onnantól, hogy veled lesz, egy idő után szorosabb lesz a kapcsolatotok. persze, ez nem azt jelenti, hogyha anyukádhoz hazamész a kutyával, az ne esne széjjel örömében a találkozáskor. Sokszor a kutya előbbre helyez a családban bizonyos embert. Ki tudja, mi alapján ?
2019. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban a nővéremmel közösen kaptunk kutyát, ráadásul mi is pont spánielt, viszont mivel ő volt az idősebb az első 2-3 évben ő gondozta, etette, vitte suliba, sétálni, tehát ő volt elsősorban a gazdája, neki fogadott szót én csak a "játszópajtása" voltam. Aztán a nővéremnek volt lehetősége külföldre menni tanulni, én meg végre teljesen megkaptam a kutyust. Tudom kicsit más a helyzet, de a kutya hamar megszokta, hogy én lettem a gazdája utána, mivel ugyanúgy volt szeretve, foglalkozva vele szerintem nem volt nagy trauma neki elszakadni a nővéremtől. Aztán mikor én is kiköltöztem anyukámtól és vittem magammal a kutyát, ahhoz is nagyon hamar alkalmazkodott, persze új hely, az elején hozzá kellett szoknia, de nagyobb probléma nem volt vele.

Szerintem az a fontos, hogy azt a szeretetet és figyelmet ugyanúgy megkapja, mint előtte és nem lesz gond.

Ahhoz, hogy jobban hozzád szokjon szerintem az a legjobb, ha te eteted, te foglalkozol vele, te tanítod, tényleg minden téren te gondoskodj róla és idővel meg fogja érteni az új helyzetet, tényleg nem lehetetlen.

2019. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!