Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lehet?

Milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés

Nagybátyámék kutyájáról van szó.Ők elhanyagolták pedig nagyon jó kutya így most felkarolom őt.

Jelenleg még láncon él náluk de már nem sokáig ami lehet a képeken is látszódik.

[link]

[link]

[link]



2019. ápr. 2. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Keverék. Méghozzá elég kevert.


Németjuhász biztos van benne. Esetleg a színe miatt csaura tippelek.


Szép kutyus :)

2019. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én akitát és német juhászt látok benne. Nagyon szép kutyus :)
2019. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én még egy kis eurázsiait is látok benne.

2019. ápr. 2. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak fajtameghatározással foglalkozó laborok. Nyilván nem olcsó de biztos infót kapsz.


Lehet hogy itt német juhászt mondunk közben meg köze nincs hozzá.

Szép dolog ez a genetika.

2019. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az eurázsiaira minden tenyésztőnél kilométeres várólista van.


Hogy ebben a kutyában van, arra 0,001% esély van

2019. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánaolvastam az eurázsiainak, mert őszintén bevallom még nem is hallottam erről a fajtáról, mint kiderült nem véletlenül, egyetlen magyar tenyésztőt találtam, aki szigorúan szűri a gazdajelölteket, a német fajta klub és a svédeknél, ahol kicsit gyakoribb a fajta sem szívesen adnak keletebbre kutyát, a tenyésztőnek is 2,5 évet kellett várnia a kutyára és még ő is azt állítja, hogy annyira nehéz ilyen fajtát szerezni, ami már szinte káros a fajtaállományra nézve (itt olvashatsz róla bővebben, ha érdekel: [link] ezért szinte kizártnak tartom, hogy ebben a kutyában lenne eurázsiai, valószínűleg csak pont úgy keveredtek a gének, hogy hasonlít rá, de genetikailag köze nincs az eurázsiaihoz, ami nem baj, tényleg gyönyörű kutyus, de egy sokadik generációs keverék, akiben előbb van border collie, mint eurázsiai.

Viszont már hetekkel ezelőtt is olvastam ezt a kérdést, szóval érdekelne egyrészről, hogy miért kellett még egyszer kiírni, ha ott is megválaszolták, másrészről, hogy ha tényleg láncon él, elhanyagolva és te el tudnád hozni, akkor miért szenved még szerencsétlen kutya a nagybátyádnál?

2019. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy kis csaut látok benne, valóban szerencsés keveredés mert hasonlít kicsit az eurázsiaira. Egyébként ilyen gyönyörū keveréket még nem láttam, csodaszép! :)
2019. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 compactegon ***** válasza:
Kb két hete is megkérdezted ugyanezt... olyan fajta, ami a TK-ban be van jegyezve (egyébként fajta jellegű keverék). zavar egyébként, hogy keverék?
2019. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem zavar,hogy keverék itthon van 3 keverék kutyám csak úgy emlékeztem,hogy mikor hozták akkor nagyon kicsi voltam és mintha azt mondták volna,hogy fajtatiszta de ebben nem voltam biztos.


Másrészt meg azért irtam ki mégegyszer mert az előzőben nem volt kép és nem tudtam,hogy kommentbe is lehet-e rakni mert azért nem vagyok annyira jártas itt.


És azért nem hozom még el mert először elredezem itthon a dolgokat,alapos orvosi vizsgálat,összeszoktatás az itthoniakkal majd ivartalanitás mert anélkül nem hozom ide mert van egy ivaros kan kutyám és ő megbolondulna a többi 2 ivartalanitottak.

2019. ápr. 3. 17:37
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg nem olyan egyszerű elhoznom,mivel még csak 17 éves vagyok igy apám nem biztos,hogy elsőre megfogja engedni mert tőle csak úgymond az engedély kell minden mást fizettek én.
2019. ápr. 3. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!