Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire néznének...

Szerintetek mennyire néznének meg/ítélnének el az emberek, ha Cesar módra tartanék 5-6 kutyát városban, panelban?

Figyelt kérdés
Van már 2, másoknak is 1 vagy 2. De ahonnan én hoztam őket ott még sok kutya vár megmentésre és kiszámoltam, hogy ilyen 6 kutyáig még meg tudnám oldani, el tudnék ennyit tartani. Szerintetek mennyire lenne gáz, ha félős-agresszív-hiperneveletlen: altatásra váró kutyákat örökbe fogadnék és helyrehoznék, aztán itt sétálgatnék a 6 kutyámmal? :S
2019. ápr. 3. 12:28
1 2
 11/18 anonim válasza:
83%
Már mindent leírtak az előttem szólók, én csak annyit tennék hozzá, hogy a szomszédok se díjaznák az ötletet.
2019. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Azt is lehet, hogy kutyakiképzőnek tanulsz, és akkor annyi kutyát taníthatsz, amennyire időd és energiád van, csak éppen nem mind a tiéd lesz.
2019. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem nagy kutyák. A jelenlegi 21 és 18 kilósok, a többi közül, amit kinéztem 3 kb francia bulldog méretű.
2019. ápr. 3. 19:50
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire jó vagy problémás kutyákkal szerintem a menhelyen önkénteskedj. Egy ismerősöm menhelyről hozott el egy nagytestű kutyát 2 nap múlva megharapta a gyereket mer az kilépett a házból szülő nélkül. A kutya ment vissza a menhelyre ahol közölték hogy amúgy nincs kapacitás arra hogy a kutyákat megneveljék. Tehát nem tudnak kiegyensúlyozott, szocializált kutyát kiadni a kezeik közül és nem is igazán ismerik őket. Ha megtudnál egyezni a közeledben lévő menhellyel hogy segítesz a kutyakat örökbe adhatóbbá tenni szerintem nem csak 3-4 kutyát tudnál megmenteni. Esetleg ha le is videozod a foglalkozásokat vagy pár trüköt és a kutyus profiljához csatoljátok nagy segítség lenne.
2019. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem leszel ideiglenes befogadó?

Mármint, ha valóban van elég motivációd és egy kis tehetséged/tudásod/tapasztalatod, kb egy év alatt megneveled a 4 kutyát, abban az egy évben rengeteget fogsz szívni, majd ha mindenki kész lesz, a kövi 10 évben csak sétálgatsz velük? Elég lesz neked ennyi kihívás?

Ezzel mondjuk én magamból indultam ki...

Jelenleg sajnos nekem nincs meg teljesen a lehetőségem, hogy idi legyek, de már egyszer kipróbáltam egy elég problémás kutyával és imádtam :) Szerettem, mikor végignézhettem, hogy dőlnek le előtte a falak, hogy csodálkozik rá a világra, amit eddig teljesen másnak ismert meg, hogy tanulja meg a szabályokat és hogyan kerül egy szuper végleges családhoz. (jelenleg menhelyen önkénteskedem)

Viszont már az első hét után rájöttem, hogy három saját kutya nekem túl sok lenne, mert nem tudnám nekik megadni azt a szeretetet, amire szerintem szükségük van. (az idi az más, neki próbálsz keményebb szabályokat felállítani, mert nem tudod, hogy a leendő gazdik mennyire lesznek megengedőek)

Gondolod, hogy nem fog sérülni a jelenlegi két kutyád, ha még négyet odaviszel melléjük?

2019. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező:Lakótelepre ne! Kertes házba, nagy udvarra:igen!

Nekem 8 mentett kutyám van.

Akik itt azt írják, nem tud az ember foglalkozni ennyivel, nem tudja szeretni, azok még nem próbálták, és így mondanak véleményt.

Lehet! Csak akarni kell, és lemondani önös dolgokról.

A 8 kutyán kívül még más mentett állataim is vannak.Nagy ház, nagy kert.Mindennap kelek 5-kor.4 órát velük törődök.10-től dolgozom 6-ig.6-tól este 10-ig megint velük vagyok.

Szerintem akinek 1 kutyája van se mindig foglalkozik ennyit vele.Plusz hétvégén 2 nap.Plusz a családtagok is imádják őket és együtt csináljuk.

De ennyi állathoz hely kell, pénz, türelem, kitartás.Nem lehet őket elpasszolni, megunni.Ha beteg vagyok is kell róluk gondoskodni.

Nagyon meg kell gondolni, mit vállalsz be, és mennyire tudod tartani.Nagyfokú önismeret szükséges.

Ha mindez meglenne, fel se tennél itt kérdést.

Engem az sosem érdekelt, ha elítélnek egyesek azért, mert mások felelőtlensége miatt sok állatom van.

Egy felelős, jó világban lenne 2 kutyám, 2 macskám és kész.De ez egy romlott világ.

2019. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanez a szitu szembe jött velem m@r, csak ő haza nem vitte, a menhelyre járt. Elkezdett 2 kutyával foglalkozni, harapósok. Majd egyre többet akart, mert ő érezte a sikert, a végén már kb 20 kutyával foglalkozott. Az eredmény.. Jópár harapás és 6 hónap alatt egyik kutyánál se érte el, hogy én mint másik önkéntes hozzá tudjak érni probléma nélkül a kutyához, vagy kiajánlják gazdiknak...

Felelőtlenség.

Idiztess, ahova visszamehet kutya ha kész van úgy mondd. 1 problémást vállalj, ha az minden szituba oké, akkor gazdásítható, majd ha örökbe fogadják vagy visszamegy a menhelyre, jöhet más...

2019. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%

Itt Budapesten semmier se csodalkoznak/itelkeznek.

Simna legyen annyi kutyad,ha akarod.

2019. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!