Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Cesar szerint fojtóval láb...

Ha Cesar szerint fojtóval láb mellett kell struktúrált módon kutyát sétáltatni, akkor hogyan játsszon/ismerkedjen a kutya?

Figyelt kérdés
Én 8 méteres flexivel szoktam sétáltatni a kutyámat. Bár sosem megyünk belvárosba, ahol nincs zöld, mindig parkos, füves városi részeken megyünk, azért ott is van forgalom, járókelők. A kutyám alapvetően normálisan sétál(előttem max 4 méterrel, be fűbe, jelölget, szimatol, mint egy átlagos flexi pórázos kutya), de ha más kutya jön szembe, akkor mindig lelapul úgy, hogy a feneke fent és ugrálva megy felé, szóval játszana. Ilyen esetben, ha mondjuk láb mellett sétáltatnám, akkor is vissza kéne fognom? De az nem rossz neki, ha nem ismerkedhet, játszhat más kutyákkal?
2019. ápr. 2. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk úgy szoktam, hogy a fele sétánál mellettem kell jönnie 1 méteres pórázon, ami ilyen 1,5 óra. A maradék időben pedig a megszokott barátaival hagyom hadd játsszon a parkban elengedve. Ha pórázon van és meglát egy idegen kutyát, akivel játszani szeretne,akkor először tiltom, majd amikor lenyugodott megkérdem a gazdáját, hogy oda mehetne-e hozzá. Ha igen, akkor elengedem, ha nem akkor tovább megyünk.
2019. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Odamész szépen a másik kutya gazdájához, és megkérded tőle, hogy a te kutyád odamehet-e a övéhez. Ha a válasz igen, akkor mehet a játék. Addig a kutya kontrollálva marad.

A frász is kicsapna, ha a kutyámhoz random másik kutyák mászkálnának, hogy "csak játszani akar!"

2019. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nyilván megkérdezem, de ez a kérdés nem erre vonatkozott. Hanem, hogy Cesar szerint a séta alatt a kutya láb mellett kell haladnia, nincs szaglászás, kifutkározás. De ha a kutyám minden szembejövő kutyávaljátszani szeretne, akkor mindig tiltsam le, hogy tovább jöjjön mellettem, vagy minden alkalommal vegyem le az 1 méteres pórázt, majd vissza? Cesar könyvében az volt, hogy napi 2x30perc strukturált séta, ez alatt nincs szaglászás stb stb, amit már írtam. És ha ez megvan, akkor lehet elengedni játszani, szaglászni stb. De az én kutyám ezeket séta alatt teszi.
2019. ápr. 2. 14:04
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát akkor alapjaiban rosszul csinálod.

Séta közben séta van, nem játszadozás, szaglászás, miegymás.

Arra is kell időt szakítani, meg erre is.

2019. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Lehet, de mindenki felxit használ, és nem veszi külön, főleg, amikor a fél óra, amire leviszik napi 3x, az egyben dologelvégzős séta is. A legtöbben legalábbis nem viszik külön sétálni, aztán játszani, csak ha van közeli kutyás barát/ismerős, akivel összebeszélnek. Nekem nincs, ezért séta közben akivel összefutunk és engedik, azzal összeszagolnak, ugrálnak és mindenki megy tovább a dolgára.

Vagy legalábbis nem tudom ezt máshogy elképzelni, nálunk nincs ilyen nagyobb kutyás közösség/kutyapark, ahol minden du összegyűlnek sokan és lehet bandázni. csak azok viszik, akik emberek is ismerik már egymást és megbeszélik a találkozót. Amikor szabadnapom van, akkor elmegyünk másik városokba és ott van kutyás közösség, akik lemennek a parkba/futtatóra és majd alakul. Ott jól el szokott lenni. Vagy Ti ezt hogy csináljátok? Hogy a sima sétán kívül tutira biztosítva legyen az ismerkedős rész is? Mivel amúgy az én kutyám nem labdázik, se semmi, csak kergetőzni, ugrálni szeret.

2019. ápr. 2. 14:29
 6/19 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne. Az ugye jobb, ha eleve több kutyád van, mert akkor a közös séta után tudnak játszani.

Viszont, ha csak egymással játszanak, akkor nem fognak elidegenedni a többi kutyától? Hogyha nem találkoznak mással a saját falkájukon kívül?

Másrészt továbbra sem értem azt, hogy a kutya nem szaglászhat séta alatt. A kutyának a szaglász a lételeme, azzal tájékozódik, azáltal fedezi és ismeri fel környezetét.

2019. ápr. 2. 14:40
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Én nem használnék felxit. 2 kutyám van, be vannak tanítva, hogy ne menjenek előrêbb mint a lábam. Nem szaglászhatnak, nem játszhatnak. Amikor séta van, akkor séta van. Utálom, amikor a flexis mamának és a cigis hülyegyerekeknek odafutkosnak a kutyáik. 1 veszélyes a kiskutyák számára, mert volt már, hogy belerúgtam véletlen

2 zavarják a kutyáimat

2019. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Mint ahogy említetted, nálunk szokott délutánonként pár nagyobb kutyás banda lenni a közeli parkban, így oda viszem le. Egyenesen oda megyünk, viszont útközben figyelnie kell rám. Aztán szépen kijátsza magát a parkban, majd még sétálok vele egy órát a környéken, ahol megint figyelnie kell rám.


Azért nem támogatom a séta közbeni szaglászást, mert az eltereli rólam a figyelmét, így amikor póráz nélkül viszem akkor is természetesnek fogja tekinteni, hogy úgymond bármerre mehet. Viszont, ha így hozzászokik pórázon, akkor anélkül sem lesz ez számára idegen, ezáltal nem kell tartanom attól, hogy elmegy ide vagy oda és nem jön vissza, mert éppen lát valami izgalmasat. Meg kell vele értetni, hogy a játékot ne keverje a sétával, és igenis figyeljen, így az esetleges húzósabb helyzeteket is el lehet kerülni.

2019. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Én ha leviszem a kutyám azért viszem, hogy elvégezze a dolgát, lefáradjon, ingerek érjék. Flexin, 5 méterig szaladgálhat, játszhat szembejövő kutyákkal, de ha sok a sétáló akkor mellettem jön. Ilyenkor engedelmességi parancsszavakat is gyakorlok vele.


Sose értettem ezt a Cesar Milanos sétát. Nesze egy futópad fáradjon le a kutya aztán majd szépen cammog melletted. Ennek semmi értelmét nem látom. Már fáradt, nem is szaglászhat, nem tapasztalhat lakásban nem lévő dolgokat. Akkor meg minek?

2019. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit Ceasar csinál az tipikus lefárasztó séta. Egy kutyának az emberi séta lassú, olyan mit amikor nekünk egy idős bácsi mellett kell sétálni. Ez a kutyától koncetrációt igényel, és egy fél óra ilyen sétától lefárad. Bár egy nagyon magas energia szinű kutya lehet hogy nem, de egy közepes igen. És ez után a séta után lehet vele bárhogy sétálni.

Vagy egyszer így egyszer úgy, attól függ épp milyen helyen jártok, ha a helyzet megkívánja akkor magad mellett szépen tudod vezetni a kutyát. Sokszor jól jön.

Én nem sétáltatnám mindig úgy mint Ceasar nekem az nagyon fegyelmezett katona kutya.

2019. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!