Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szoktatjátok le a...

Ti hogyan szoktatjátok le a harapásról a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Érdekelne bármiféle tipp vagy módszer a kölyökkutya harapdálódásáról történő leszoktatással kapcsolatban.


Amit eddig próbáltam (sikertelenül):

- felkiáltás ha megharap, jelezve hogy ez fáj

- felállni és figyelmen kívül hagyni egy ideig

- játékkal elterelni a figyelmét.


Azonban ezek egyáltalán nem jöttek be eddig, és nem kicsit kellemetlen, hogy a házból nem tehetjük ki a lábunkat papucsban vagy halásznadrágban, mert rögtön harap. A dolgot nehezíti, hogy lassan három hónapos, és azon kívül, hogy fáj, sokszor olyan szinten meg tudja marni az embert, hogy felszakítja a bőrt és vérzik a seb egy jó darabig.


Azt hallottam még, hogy egyesek a kutya orrára szoktak ütni, egyfajta negatív visszacsatolásként. Ez mennyire hatásos?



2019. ápr. 3. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az működött, hogy összefogom a pofáját, amikor tátogni kezd harapdáláshoz. Bár hozzám már nem kicsi kölyök került, hanem fiatal felnőtt menhelyről, de ez kölyöknél is működhet.
2019. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aranyos121 ***** válasza:
80%

Én azt csináltam amit te és nekem be vált. Nem 1-2re fogja meg tanulni. Idő kell mire meg érti. Az orrárra való ütést nem javaslom.

Amikor felállsz és figyelmen kívül hagyod egy ideig utána menj vissza hozzá...Ha megint harap ott hagyod megint egy időre...Ha már érti és nem harap akkor adj neki jutalomfalatot. Ezzel dícséred. Ha ez se jó akkor nem tudom hogy van e olyan hely ahova be tudod csukni.Ha meg harap vidd be oda és hagyd ott egy időre aztán enged ki és ha érti jutifalat.

2019. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aranyos121 ***** válasza:
Mást nem tudok://
2019. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy mi a baj az első válasszal?
2019. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

A Korom gabor tukor kutyaiskolaban agresszivan nevelik a kutyat: racsapnak az orrara meg orditoznak vele. Nem jon oda a gazdajahoz,mert nem tiszteli emiatt. Lattam ilyet tobbet a Margit szigeten. Vigyazzatok a kutyaiskolakkal. Az a gazdi elveszti a kutyaja tiszteletet orokre,aki veri a kutyat.


A nem szot mindig mondd. Fogd ossze az allkapcsat. Le fog rola szokni. Elozo kutyam is 1,5 eves korara leszokott rola. A mostani is leszokoban van.

2019. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre a vesszőnél maradtam, mert az összefogásról azt olvastam, hogy rosszabb esetben félni kezdhet a kéztől a kutya.
2019. ápr. 10. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem fél a kéztől a kutya, ha összefogod a pofáját, amúgy meg ez a módszer a kutyák között is működik, azért jó.
2019. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aranyos121 ***** válasza:
kutyák között? kutyák között ez úgy működik hogy felnyüszít a kutya ezzel jelezve a tesójának hogy ez fáj neki
2019. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aranyos121 ***** válasza:
kérdező: vesszővel?
2019. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, vesszővel. Ha harap, szólok neki, hogy nem harap. Várok kicsit, ha nem hagyja abba, a vesszővel rácsapok gyengén az orrára. (Nem erősen, eddig még egyszer sem vonyított fel sem.) Jelenleg az esetek kb. 50-60%-ában ha szólok, hogy nem harap, magától ott hagyja. Ezen felül csak akkor kap az orrára, ha erősen harap. Ha gyengén harapdálja a kezem, akkor játszok tovább (ez elvileg a bite inhibition).
2019. ápr. 13. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!