Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyád van? Mekkorák és...

Hány kutyád van? Mekkorák és mennyi idősek? Miket szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Van akinek több mint 2 kutyája van? Lakásban vagy van udvar is? Mennyi időt vagy velük egy nap?
2019. ápr. 5. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van 2 kutyám, sétálni szoktam velük meg játszani, udvaron vannak. Kb 2 óráig vagyok velük, úgy, hogy csak velük foglalkozok
2019. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2 kutya, lakàsban. Agàr és mudi.

Agarammal futni szoktam, rally obediencezni, mudival egyelőre ovi, és az alapok megtanìtàsa, később rally obedience és terelni szeretnék. Alkalmanként agility.


Ezen felül nagyot sétàlunk, hétvégén kiràndulunk, vagy szintén kutyàs ismerősnél vadulunk.

2019. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

8 kutyám van.Mindegyik mentett kutya.Kint élnek az udvaron, jó nagy területen.Van fűtött házuk.A legkisebb 5kg súlyú, a legnagyobb kb.40 kg.Keverék kutyák.A legfiatalabb 3 éves, a legidősebb 15 éves.

Reggel munka előtt kb.3 órát foglalkozok velük,

és a cicáimmal is,munka után 2 órát,de ebbe benne van az etetés is, meg a játék is.Hétvégén viszont sokkal többet.

2019. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

8.

2 Amerikai Pit Bull terrier. Pedes mindkettő.

3 keverék.

1 argentin dog.

2 (Csehszlovák farkas.


A farkasok a lakasban vannak. A többi kint. Zárt, fedett, fűtött kennelsoruk van.


Hosszú lesz, bocsi.👩🏻‍💻


Egy hetünk ilyen.


Hétfő. 8:00 séta a farkasokkal, többi kint. 11:00 etetés. 14:00 futopadra mind, 20 percet. Utána labdázás kint. 20:00 futás az egyikkel a környéken (4km)

Kedd. 8:00 séta a pitekkel. Gyakorlás. 10:00 séta a 3 keverékkel, majd gyakorlás. 12:00 kaja. 15:00 futás az argentinnal. 18:00 pitek lógnak a fán (ez játék, vagy edzés, nem gyilkosság :D ) addig a farkasok futnak a padon. 17:00 labdázás közösen. Majd 17:30kor helyükre mindenki. 20:00 utolsó pisi kakira udvarra mennek.


Szerda (itt már dolgozok is.)

6:00 reggeli futás a farkasokkal. 7:00-10:00 dolgozok. 10:30 pullerezés (játék, keress rá, jó dolog.) 13:00 etetés. 13-16:00’dolgozok. 17:00 közös séta, mezőre, ahol nagyot rohannak, és sétálnak. (Pitek kivételével.) 19:00 haza.


Csütörtök.

6:00 10-10 perc tanulás mindegyikkel. Utána dolgozok. 10:00 séta emberek között valamelyikkel, hogy szokja azt is. 12-14dolgozok. 14:00 etetés. 16:00 futopad mindegyikkel. 18:00 labdázás közösen.

20-22 dolgozok.


Péntek.

10:00 séta az erdőben. Pitek otthon. 14:00 hazaérünk, kb ilyenkor. Etetès. 17:00 biciklizés a pitekkel. (7km az atlag.)


Szombat. (Pihi.)

Csak labdazunk, pullerezunk,


Vasárnap. Ahogy a sors hozza, erre a napra sincs semmi konkrét :D


Elsőre soknak tűnhet.. és a kigyokrol nem is tudsz :D de párommal együtt csináljuk. Felosztjuk. Vannak amiket közösen ha együtt érünk rá. Vagy amíg én kutyázok, ő főz, utána o kutyázik, és takarítók.

•takarítás s lakásban heti 1x. De naponta söprök.

•udvaron minden alkalommal egyhelyre pakolunk játék után.

•kakit naponta szedek, az 20 perc. Maximum.

•kenneleker heti 1x takaritom, akkor a fekhelyüket is mosom.


És igen, tényleg percre pontosan betartjuk a rutint. 😀

2019. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás azért ilyen kevés, mert már nem fiatalok, van engedelmesük. Csak a szintentartás miatt, meg mert szeretik ha gyakorlunk valami hulye trükköt :D
2019. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek adtam zöld kezet, és írhattok még, érdekel.

De 5-ös, ez olyan zavaros. a farkasok miért vannak a házban, ha a többi kint?

Miért külön sétáltatod őket, ha egybe is lehetne egy jó nagyot(ha már annyi időd van, hogy fajtánként viszed őket 2 órákra)?

"Futópadra mind"-->8 futópadod van??

És mit dolgozol, hogy ilyen 2-3 órákat néha egy héten?

(Bocsi, nem muszáj válaszolnod, csak ez nem tiszta.)

2019. ápr. 5. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1 yorki, 2 mopsz, 1 keverék pincsi, 1 amstaff

Séta és labdázás. A yorki benn van a házban, többi kinn, fedett hőszigetelt kutyaházakban, amik kennelekben vannak. De leginkább csak estére és munkaidőben vannak bezárva (reggeli kiengedés is van mielőtt munkába megyünk).

2019. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#4: nálad hogy bírja a puller? Hallottam olyat hogy 2 napos használattól szétment. :/ Én meg nem merem bevállalni mert rohad t nagy vadállatok a kutyáim a puller meg nem olcsó :/


6.

2 amerikai staffordshire terrier és 4 munkavonalú szibériai husky.


Már az elején egyértelmű volt hogy fajtatiszta törzskönyves kutyám lesz, mert aktív sportra szántam őket.


Az egyik amstaff kan, ivaros, 2 éves

A másik 4 éves ivartalan szuka.

A huskyk mind ivartalanok, 3 kan, 1 szuka. 1 illetve 4 évesek és kettő 5 éves.


Kinti-benti tartásúak. Falun lakunk, 1300 m² udvar van nekik.


Naponta 1,5 órát sétálnak. BHra tréningezem őket, súlyt, szánt húzatok velük, magasugrás, falmászás. Napi 2-2,5 óra egy személynek (ketten vagyunk rájuk)


Ez is egy életforma :)

2019. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Cégvezető vagyok, így én osztom be a munkaidőmet. :) párom ügyvéd.


A farkasok azért vannak bent, mert a kinti kennelben nem bírják, szabadon nem lesznek felügyelet nélkül mert simán kimennek. Bent meg nyugodtan elfekszenek.


Azért nincsenek együtt setaltatva, mert ennyi kutya, nem éppen életbiztosítás ha egy másik rohan felénk. :D hiába normális az enyém. Van amelyik kutyázik, pl a pitek. Ők úgy vannak a többivel ha párom is itt van. Sajátokkal nincs gond, De figyelni kell hogy minden olyan szikrát amitől belobban a tűz (egymás pofajaba másznak.) elhárításunk.

Az udvar úgy néz ki, hogy rögtön a ház mögött van a külön kennelsor, utána 4 részre osztva az udvar első része. 5x5 m kb minden rész. És hátul a telek. Ahova a közös labdázásokra szoktunk menni.


És azért vannak fajtákat “leosztva” a séták, foglalkozások nagy részei, mert könnyebben tudom a megfelelő mozgást nyujtani nekik. A

Pitek jól dolgoznak együtt, ezért jönnek csak ők. Ahogy a farkasok is az együttlétet szokták meg. Nekik nagyobb, több mozgás kell. Amíg a piteknek kell az intenzív mozgás, a dogom simán elvan akkoris ha kevesebbet futunk, vagy csak sétálunk.


4 futopad van, tervben van még több is. De felesleges egyenlőre, jól működnek így is.

Amíg fut 4, a többi labdázik, lóg, fekszik. Majd csere. És mennek a helyükre, vagy a dolgukra. 😊


Mazlim van a munkámmal, így engedhetem meg mind anyagilag, mind időben hogy ennyi, ilyen foglalkozást igénylő kutyáim legyenek.🙂

2019. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk jól bírja. 2 MAXI van. Mind nyomja vele. csalizni is azzal szoktam. Illetve a pitek azon lógnak néha ha nincs tömlő.


Megmondom őszintén hogy ahogy nézem több helyen bírják jól, mint ahol tönkrement. Inkabb hibás darabok lehetnek szerintem. :) amit

Nem lehet kiszűrni.


Mi imádjuk. Ez a kettő 2 hónapja van meg.ami nem sok, de ha azt nézzük mennyi kutya használja naponta, az eddigi legjobb játékunk.:)

Én mindenkinek ajánlom.:)

2019. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!