Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene rajta? Ér valamit?

Segítene rajta? Ér valamit?

Figyelt kérdés
Kutyusomna a doki azt mondta gombás fertőzése van, ami olyan mint az emberi lábgomba, csak az egész testét borítja. Írt fel ilyen kénes fürdetőt, de azzal csak heti egyszer lehet fürdetni. Ha valami gomba elleni kenőccsel kenem segít rajta? Legalább enyhítené neki a viszketést?
2010. júl. 4. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
meg tudnád mondani milyen fajta kutyád van ??? nekem rottweiler de őt is elkapja minden nyáron eza betegség. Lehet venni olyan gyógyszert ,hogy a gerincére kell csepegtetni és elvileg nem kapja el.
2010. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi Imaverolos oldattal fürdettük kétnaponta. Fontos, hogy pontosan milyen gomba okozza a fertőzést, mert eltérően kell kezelni őket. Szóval a doki mondja meg!
2010. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle gombás betegség van. Nem biztos, hogy az egyikre megfelelő szer használ más fajtájú gombánál. Pontosan kérdezd meg a gomba nevét és így utána tudsz keresni a neten az ellenszerének.
2010. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
West highland white terrierem van, a doki azt mondta olyan mint az emberi lábgomba. Bekentem őt canestennel, majd tudósítok, hogy ért e valamit.
2010. júl. 4. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is westiem van, ő is nagyon vakarózik de még nem derült ki mitől. A tiédnek pontosan mik voltak a tünetei? Csak a vakarózás? És azt főleg milyen testtájakon csinálja?

Az enyém leginkább a lábait rágja.

Én egy westie fórumon olvastam, hogy gombás fertőzésre az egyik tenyésztő nizoral samponos fürdetést ajánlott, 3 naponta, és a sampont 15 percig a kutyán kell hagyni. Addig kell ezt csinálni míg ki nem fogy a flakonból. A fórumon többen írták, hogy ez segített.

2010. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezüstkolloid? Az én kutyusom hasán is volt egy gombás fertőzés, és szépen eltüntette.
2010. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!