Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főként lakásos kutyatartókhoz...

Főként lakásos kutyatartókhoz par kerdes. Ti ezeket a dolgokat hogyan csinaljatok?

Figyelt kérdés

-mikor mentek setalni? Kajcsi elott vagy utan?(fokent reggelekre lennek kivancsi)

-milyen gyakran furdetitek a kiskedvenceiteket?

-mennyit adtok enni kutyaitoknak? Ehhez ugye hogy kb mekkorak?

-mennyi ido utan lett szobatiszta a kutyus? Hogyan tanitottatok meg neki?


Elore is koszi a valaszokat.


2019. ápr. 8. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Csak kaja előtt szabad sétálni, tele hassal nem tesz jót a kutyusnak, a gyomorcsavarodása lehet amibe nagy eséllyel belehal.

Igény szerint fürdetem. Ha sáros idő van, bedobom a kádba és a kis lábairól leveretem a sarat. Azon felül kb havonta-kethavonta a kozmetikaval együtt fürdik, ő hosszú szőrű kutya, rövid szőrű nem igényli ennyiszer, őket elég fésülni többnyire.

Az én hat kilós kutyám 2x43 gramm száraztápot eszik (adagolás a zacskón), ha jutalomfalatot is kap, akkor kevesebbet. Gyümölcsöt és zöldséget is eszik, azt nem vonom le a tápból.

Először pelenkára szokott. Itthon kellett vele lenni hetekig és ha pisilt, gyorsan felkapni és a pelenkára futni vele. Egy idő után magától ment oda. Séta közben magától rájött, hogy a fűbe jól esik pisilni neki, nem kellett tanítani. Amikor elmúlt kb egy éves, akkor többet nem tettem le pelenkát, csak gyakran levittem, főleg ha láttam, hogy sokat ivott. Azóta tudja, hogy tartania kell, úgyis le fogunk menni, akkor tud pisilni. Persze nem ildomos sokáig váratni, neked se tesz jót ha tartogatod.

2019. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 evimeri ***** válasza:
100%

Etetés után nem ajánlatos a sok mozgás, mert bélcsavarodást kaphat.

Fürdetés egy évbe egyszer. Kivéve, ha valami indokolja. Saras időben elég a mancsát megmosni, illetve a hasát. A gyakori fürdetés árt az öntisztulásnak.

Etetés: Az attól függ napközben kap-e potya falatokat. Kölyök kutyának napi 3-szor kisadag. Felnőtt kutyának elég napi egyszer. De szerintem erre nincs recept. Kifogod tapasztalni. Függ a kutya korától, méretétől és hogy mennyit mozog.

Nekem minden kutyám szobatiszta volt az első pillanattól. Egyiket sem tanítottam egy percet sem. Fogalmam sincs, hogy csinálták. Tanítani úgy tudod, hogy legalább 2 óránként érdemes kivinni. Ha elvégzi a dolgát dícsérd meg. Ha a lakasban végzi el a dolgát szidd össze, de csak akkor, ha épp ott vagy. Később nem szabad büntetni, mert nem fogja tudni miért szidtad le.

2019. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaja után fél órával viszem ki reggel, de akkor csak egy fél órás séta van. Napi kétszer kap összesen 200 g tápot. Most kb 6-8 kiló a kutya. Fürdeni kb 2 havonta szoktunk. 5 hónapos korára teljesen szobatiszta lett, 3 óránként kivittuk és nem pelenkaztunk.aaa
2019. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Séta: munka előtt 6:00-7:00, ekkor tréningezünk is, munka után van egy 2-4 órás bandázás délután, este 20:30-21:00, ez csak egészségügyi pórázon szimatolás. Enni reggel trénig közben, este az utolsó séta után. Hétvégén természetesen más, reggeli séta helyett suli, délutáni bandázás helyett kirándulás.

Fürdetés: a tappancsát minden séta után lemosom vagy legalább megtörlöm, fürdetni csak szükség esetén szoktam, így kb. 2-3 havonta, szerencsére olyan a szőre, hogy a kosz vagy lepereg vagy kifésülhető teljesen. Viszont ezért minden nap megfésülöm este.

Eetetés: 22kg, de elég aktívan mozog, ezért a javasolt adagjának a másfélszeresét (350g) kapja, ettől néz ki jól, mint írtam két részre osztva. Felnőtt kutya, de úgy látom, hogy nála jobban beválik a kétszeri etetés, egybe van hogy nem enné meg a napi adagját.

Szobatisztaság: kb. 5 hónaposan már teljesen szobatiszta volt, úgy tanítottuk, hogy a lehető legtöbbször vittük és nagyon megdicsértük, ha lent végezte a dolgát, egy idő után elkezdett jelezni, hogy mikor kell mennie, majd kicsit ehhez igazodva következetesen mindig ugyanabban az időben vittük sétálni és így szépen beállt. Szerintem a legjobb, ha van egy rendszer, amihez tud a kutya is alkalmazkodni, nekünk legalábbis nagyon bevált, persze arra figyelni kell, hogy kölyökként még nem tudja olyan sokáig visszatartani, mint felnőtt korában.

2019. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel, estefelé és közvetlen lefekvés előtt leviszem 10 percre. Délután 1,5-2,5 órára, ahogy éppen engedi az idő. Este hatkor kap 230 grammot a 20 kilós labrador keverék.

2-3 havonta fürdetem illetve ha szükséges

Azt már nem tudom mennyi idő volt. De ha beprodukált azt fertőtlenítővel feltakarítottam, ha kint dicséret, jutalom. Büntetni nrm szabad

2019. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

1. Mindig kaja előtt sétálunk, mert azt olvastam ha teli hassal mozog sokat bélcsavarodása lehet. Először fél 6 kor megyünk le, az igazából nem is séta, csak végezze el a dolgát. Ez után kap enni. Utána fél 9 körül van egy 15-20 perces séta. Dél-1 között kutya futtatóban vagyunk, ha nincs más labdázunk. Ezek után még 5kor és 10 kor viszem le 15-20 perces sétára. 5 után kap vacsit.

2. Kb 2-3 havonta. Amikor kutyakozmetikushoz megyünk, ő megfürdeti.

3. Nem szoktam mérni. Szemre megtöltöm az edényét. Néha konzervet vagy alutasakosat is kap, hogy ne legyen olyan unalmas. Inkább figyelem, hogy fogy/hízik-e. Mert a tápokra írt mennyiség is csak kb, számít a séták hossza és intenzitása is. Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy "ki kell tapasztalni"

4. Én már 2 hónapos korában is mindig levittem ha fel kelt (ilyenkor kb 2 óránként 2 órát aludt), persze csak egy tisztább helyen ácsorogtam vele és "vártam a csodát" szerencsére nem kapott el semmit. Így már 4 hónapos korában is csak ritkán volt baleset. Bár még mindig 5 óránként van séta-6 hónapos lett most (éjszakát nem számítva)

Sokszor leviszed, megdícséred ha kint pisilt. Ha bent végzi a dolgát akkor nem bünteted, csak feltakarítod. Sokszor be fog pisilni kakilni, nem szabad sokat várni az elején, de azért szorgalmasan ki kell vinni.

Én pl az elején ha bepisilt kiraktam az előtérbe, mert ott járólap van nem parketta. Ezt nagyjából megjegyezte, mert bepisilésnél egy idő után az előszobába ment. Próbáltam azt is, hogy kitettem neki valamit amire pisilhet, de az nem vált be, rá feküdt és más fekhelynek kitett ruhára is rápisilt. Szóval ezt meg a pelenkát nem ajánlom. Inkább moss fel és szorgalmasan menj ki vele. Egy idő után meg fogja érteni mit vársz tőle.

2019. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajnalban 2 órára(rohangálós séta), aztán 6-kor kap reggelit. Délután 1-kor és fél 6-kor 15 perces eü séta, majd 6-kor vacsi. Este 9-kor 2 órás nagyséta(nincs rohangálás 3 órával kajcsi után).

3 havonta baba fürdető-sampon 2in1-nel, de főleg a reggeli séta után lavóros láb-pocak mosás, mert nyakig sáros(imád ásni és minden pocsolyába beugrálni).

Reggel fél adag(120gramm) táp(hidegen sajtolt biokutyatápot), este fél tál főzött meleg étel(ha van olyan, amit ehet, pl leves, főzelék, rizseshús, párolt zöldségek, ragu, akkor abból kap, ha nincs, akkor csontos húst főzök neki meg zöldségeket és némi rizst vagy tésztafélét, meg kap tejet/sajtot/kefirt is, mert azt imádja). A kutyus 20 kiló.

Alapból szobatiszta volt, amikor örökbe fogadtam a menhelyről.

2019. ápr. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Este az utolsó séta 19-20ig van. 20:30 körül kapnak vacsorát. Reggel a következő séta. (Erre 1.5 evesen álltunk, akkor már bírták nyugiban az estet kaka nélkül.)


Évente 1x. Alvázmosás van minden sáros nap után. -macerás, de megéri :D


46-51 kilós kutyák. Prey szerint esznek. EAZY a súlyának a 2.5% kapja. Fortenzó a 4% kapja. Így néznek ki jól.


EAZY 3 honaposan már az volt.

FORTI 6 honaposan lett az kb.

3-4 óránként séta. Játék kint.ha kint végezték a dolgukat extra nagy dicséret. Bent takarítás ezerrel. Nem bűntettem őket, mert én nem vittem ki őket. 4 naponta toltam a 3-4 órát +1 órával.

6 honaposan Fortenzó is bírta a 9-10 órát este.

Esti alvás előtt mindig nagy séta, mozgás, agytorna hogy nyugis este legyen.

2019. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi így csináljuk : reggel 8 körül szoktam levinni, úgy 30 percre. Ő is későn kelő szerencsére, mint én. Aztán legközelebb 12 kor megyünk a nagy sétánkra, úgy 2 órát futunk, játszunk. Van egy nagyobb pihenő, ekkor szokott legelőször enni 14:00 körül. 17:00 felé megyünk még egy 30 perces gyors sétára, aztán elmegyek dolgozni és legközelebb este 9kor megyünk az utolsó sétára, akkor is kb 1,5-2 órát vagyunk bandázunk lent a többi kutyával. Ezután szoktunk még tanulni, trükközni, jutifalatokat kap így már rendes kaját este nem eszik.


Fürdeni 2 havonta szoktunk, ha sáros én is lecsapatom vízzel.


7,5 kg, 135 gr tápot szokott enni.


A tenyésztő eleve pelenkára szoktatta egyébként őt, én egyből elvettem tőle itthon és 2 óránként levittem. 4 hónaposan már szobatiszta volt így. 1 hónapig nem volt az, de akkor is inkább csak bepisilt, kakilni már akkor is csak lent volt hajlandó. :)

Nem nagyon kellett tanítani szobatisztaságra, nagyon ritkán pisilt be, de állandóan lent volt szinte.

2019. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!