Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik kellenek egy kuya tartásához?

Mik kellenek egy kuya tartásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy néz ki júniusban lesz egy új családtag. Igazából első kutyám lene, ezért még nem igazán tudok túl sokat az orvosi ellátásokról. valószínűleg egy Francia bulldog lesz a kutyus. Ha esetleg nem ez a fajta, akkor is kis termetű kutyus lenne. Igazság szerint az oltásokról es féregtelenitésekről nem igazán tudok semmit. Szóval aki tudna nekem segíteni, kérlek leírná hogy pontosan hány oltás vagy hogy ezek az oltások, féregtelenitések meg a chip, menyibe kerülnek?

esetleg kutyások ha tudnátok jó tippeket új kutyásokak, azt megköszönném:D



2019. ápr. 8. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Féregtelenítés 3 havonta, az élősködők elleni védelem miatt célszerű rácsepegtetős oldatot használni. Fürdetni elég évente 3-4 alkalommmal, a karmait röviden kell tartani

[link]


Mivel kistestű, rövid szőrű kutya lesz, ezért csak bent tartható. Gumikefével naponta, kétnaponta alapoaan fésüld át.


Bármilyen kutyáról legyen szó, a túlsúly hatalmas probléma. A kutya hasa húzódjon fel. Talán így a legegyszerűbb elmagyarázni.


Naponta min. 3 alkalommal le kell vinni fél-¾ órás sétákra. Játsz vele sokat, labdázzatok, kapcsolódjatok ki. Vidd kutyás közösségekbe és szocializáld, szoktasd hozzá más emberekhez, kutyákhoz, állatokhoz, szituációkhoz, élményekhez.


A minőségi etetés nagyon fontos. Figyelj rá hogy magas hústartalma legyen. Pl orijen, brit care, brit prémium, josera, wilderness stb.


Amire szükséged lesz

Pénz

Idő

Energia

Türelem

Következetesség

Játékok

Fekhely

Táp

Póráz +nyakörv/hám

Fésű

2 tál

Kutyagumis zacskó


És TENYÉSZTŐTŐL VEGYÉL KUTYÁT, NE PEDZSZAPORÍTÓTÓL!!!

[link]


Bármit csinálsz, bármilyen kutyát szeretnél előbbolvass utána alaposan!!


Röviden és tömören ennyi

2019. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit fűznék hozzá, hogy ha nincs 150-200ezer forintod tenyésztőtől kutyát venni, nézz szét a környező menhelyeken, állatvédelmi egyesületeknél, és fogadj örökbe egyet.

Én egy kis tacskó keveréket fogadtam örökbe 8 hetes korában, az anyjával és a testvéreivel együtt tették ki őket, de sajnos elég sűrűn menthetsz kiskutyákat is, nem csak felnőtteket.

Akár tenyésztőtől, akár menhelyről hozod, chipje, féreghajtása és legalább egy oltása kell, hogy legyen. Amikor hazaviszed, pár nap, mondjuk 2 ismerkedés után vidd el a választott állatorvoshoz az oltási könyvével együtt. Ott beírják a chip adatbázisba a neved, elérhetőséged. Én 8 ezer forintot adtam a menhelynek, ez fedezte a chip, oltás, féreghajtás költségeit.

Minden orvos más kombinációt használ az oltásokra, így ő fogja megmondani, mikor kell visszavinni, és mit fog kapni. Olyan 20 ezer forintba kerülnek az oltások az első fél évben, aztán évente 10-15 az ismétlő oltások.

Amíg nincsenek meg az oltásai, nem viheted sétálni, csak a kertbe, vagy olyan helyekre, ahova kóbor kutyák nem járhatnak. Kb. 12 hetes korára éri el a védettséget.

Aztán ivartalaníttasd, ha szukát szeretnél, már nem naprakész az az információ, hogy a kutyának szülnie kell, nekem még az első tüzelése előtt elintézték, hogy ne szaporodjon a kutyám, de ha kan lett volna, akkor is az ivartalanítás kötelező lett volna az örökbefogadási szerződés értelmében.

Ha nem tudsz igazi tenyésztőtől francia bulldogot venni, akkor inkább ne ebben a fajtában gondolkozz, mert szegény divat állat lett és halomra szaporítják őket, szinte mindnek van valami egészségügyi gondja.

[link]

2019. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első és legfontosabb, hogy fajtatiszta kutyát csak megbízható, jó hírű tenyésztőtől vegyél. Alapvető, hogy a kutyához jár a törzskönyv, és 8 hetes kora után, minimum 2 oltással, chippel, többször féregtelenítve, szerződéssel adják el. A többit már leírták, ill. elmondja a tenyésztő, és az állatorvos is.
2019. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már sok jót írtak, annyival kiegészíteném, hogy a korai szocializáció miatt, ha van a környéketeken, akkor érdemes kutyaoviba vagy legalább más kutyák közé is elvinni a kiskutyát, ha már megkapta az alap oltásokat (kivéve a veszettség ellenit, mert az egy kicsit később van). Az ovi olyan 1500-2000 Ft körül lehet/alkalom, viszont nagyon hasznos (Bp-en talán egy helyről hallottam, hogy ingyenes, illetve van, ahol az első óra az). Kicsi kutyánál azért is jó, mert merő féltésből könnyen alulszocializált kis méregzsákot nevelnek belőlük a rutintalan gazdik. Egy jó oviban viszont megtanítják azt is, hogy melyik az a helyzet, ahol közbe kell avatkozni és melyik az, ahol a kutyák "megbeszélik" egymás közt.

Ha ragaszkodtok a francia bulldoghoz, akkor mindenképpen jó tenyésztőtől hozzátok, egészséges szülőktől! Ez a többi fajtára is igaz. Drága lesz, de divatos és betegségekkel terhelt fajta. Ha olcsóér' kifogtok egy betegesebb kutyát, akkor a tenyésztői vételár sokszorosát hagyhatjátok az állatorvosnál. Nagyon aranyos fajta, de annyi bajuk van, hogy bátorítanálak, hogy nézz körül más fajták, menhelyek háza táján is!

Sok türelmet, kitartást, időt és pénzt kívánok! Mert mindegyikre szükség lesz ;). És sok örömet, boldogságot is a kutyához!

2019. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodtok fajtatisztához, alaposan nézzetek utána a tenyésztőnek, nem elég, hogy papírja van róla, olvastam már olyat, hogy jó nevű tenyésztő nem is olyan lelkiismeretes, mint elvárható lenne...

Ha nem ragaszkodtok fajtatisztához, menhelyen és fajtamentéseknél is vannak kutyák.

Kölyökkutyával gyakrabban kell sétálni, mire szobatiszta lesz, nagyok a kezdeti kiadások, mert olyanokra is kell költeni, amikre később ritkábban elég, vagy nem kell (játék, tálak, fekhely, gyakrabban kapnak oltást...)

Féregtelenítés minimum 3 havonta kell majd, ez az ajánlás, de ha olyan a környék, elképzelhető, hogy gyakrabban kell, ugyanis a féreghajtók nem maradnak a szervezetben, nem biztosítanak tartós védettséget.

Fontos védekezni még a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok ellen is, szívférget tudtommal a szúnyogok terjesztik.

Én ajánlok még valami ilyet is (más kialakítású is van), hasznos, tasakot lehet másfélét is használni hozzá:

[link]

2019. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi költségeket az állatorvosok maguk határozzák meg, az Állatorvosi Kamarának van erre egy ajánlása, de ettől eltérhetnek.
2019. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Rengeteget segítettetek amiért nagyon hálás vagyok.:)
2019. ápr. 9. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:

1 éve koráig legalább 5 oltást kell kapnia, 3 kombináltat és két veszettséget. Ezeknek ára kb. 4000ft-tól kezdődik, orvosa válogatja. Ezeken kívül vannak még szívféregség elleni, meg vitaminos stb. azok még ehhez jönnek pluszba, ha kéred őket. A chip 3500. A féreghajtóra kb. 500ft-ot számolhatsz és egy éves kora előtt nem elég a 3 havonta féreghajtózni jóval gyakrabban kell, szóval kb. 8x-i alkalommal számolj. Az ivartalanítás minimum egy 10-15, de van aki ennél jóval drágábban dolgozik pl. 30-40. Normálisabb small junior táp minimum, olyan 900-1200/kg áron kezdődik. Bolhanyakörv vagy spot on is kijön vagy havi 1500-2000-re legalább.

Ezen kívül vannak még a felszerelések: póráz, hám, nyakörv, etető, itató, fekhely, játékok, juti falat, hordozó stb. +Kugya ovi, majd suli.

Ezek az alapok, ha a kutya teljesen egészséges és mondjuk csak egy kis sima keverék, mert ugye a fajtatiszta kutya eleve 150-200 egy tenyészőtől.

2019. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!