Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok, hogy milyen felszer...

Leírnátok, hogy milyen felszerelés és eszközök kellenek egy kutya lakásban való tartásához?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva szeretnék fajtamentőktől hozni egy angol buldogot. Volt már korábban kutyám, de az nagy testű volt és akkor még kertes házban laktam és udvaron volt a kutya. Tényleg az etető táltól egészen az eü felszerelésig minden érdekelne, mert lehet sok olyan dolog van, amiről nem is tudom, hogy fontos lenne.

Előre is köszönöm.


2013. jan. 27. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fekhely, etető- és itatótál (etetőtálból ilyen gumis aljú, ami nem csúszkál), sampon, kefe (mondjuk ez egy bulldognak nem létszükséglet:)), betadine, vatta, póráz, nyakörv, kullancs elleni nyakörv vagy spot on, biléta, valami játék, amit rághat, és ami nagyon fontos: az aktuálisan ügyeletes állatorvos száma.
2013. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 afonyaszirup válasza:

Szia, próbálok mindent összeszedni neked:

- min. 2 tál

- száraz kutyatáp

- szaftos kutyatáp

- jutalomfalat a tanítgatáshoz

- nyakörv, póráz

- fekvőhely

- szájkosár

- élősködők elleni szer

- játék, ha még fiatal, valami rágóka

2013. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

- körömvágó olló : [link]

- reszelő

- kutyafogkefe - érdemes tisztítani a fogait, nehogy idő előtt tönkre menjenek a kövesedés miatt

- pipetta vagy fecskendő (ha ki kell mosni a száját vagy folyékony gyógyszert kell adni neki valamiért)

- Betadine

- kalcium tabletta vagy pezsgőtabletta (embernél és állatnál is ha valami miatt bedagad az arca, pofija, ettől szépen lemegy a duzzanat)

- külön törülköző a kutyusnak

- rizs, tészta - ha netán diétára kell fogni valami miatt pár napra, ezeket szokták ajánlani :)

- csipesz (ha belelép valamibe, mondjuk szálkába)

- körömvirágkrém sem árt (a nagy tégelyes, zsíros fajta)-ha valami sérülése van, ezzel be lehet kenni (pl. kidörzsöli a sarkát, fenekét, kivakarja a fülét) és nagyon hamar rendbe teszi neki (embereknél ugyanúgy hatásos:) )

- fagyasztott husi a mélyhűtőben :D Amikor az enyém megmakacsolta magát és nem volt hajlandó enni (öreg és rosszak voltak a fogai, azért nem mert enni - azóta már lekezelte a doki), akkor egy kis húslevest főztem neki nyakból, farhátból sótlanul és sótlan főtt rizzsel tálaltam neki, hát rögtön rávetette magát, imádja :D

2013. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
- hőmérőt elfelejtettem - ezt a popójába kell dugni, ha lázat kell mérni :)
2013. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Elég az ha leülök a gép elé és online mindent megrendelek vagy fontos elmenni személyesen és kikérni az eladó véleményét, hogy erre a fajtára éppen miből mit érdemes venni? A másik kérdésem még az lenne,hogy melyiket ajánljátok jobban a hámos vagy a nyakörves sétáltatást és a kocsiba kell neki valami speckós biztonsági öv? Láttam, hogy van,amit a hámra kell felerősíteni, de gondoltam az csak egy plusz biztonsági megoldás. Ez kötelező? Mármint a rendőr megbűntethet ha a kocsiban utazó kutya nincs bekötve?

2013. jan. 27. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a biztonsági öv, a kresz nem ír ilyesmit elő. Inkább a nyakörvet javasolnám, azzal lehet megtanítani normálisan sétáltatni, és én a helyedben személyesen elmennék, megnézném a választékot (bár pl. Zoofastról nyugodtan rendelhetsz Rogz márkájú pórázt és nyakörvet, az nagyon jó minőség).
2013. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz, hogy nem kötelező.

A kutya a KRESZ szerint rakománynak minősül, amit megfelelően kell rögzíteni. Ez vagy box, vagy biztonsági öv, különben a rendőr büntethet.

2013. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én rákérdeztem a kutyasuliban, ahol mindenki kocsival szállítja a kutyáját, és nem ezt mondták. Dehát minden nap tanul az ember valamit. Mindenesetre sosem láttam még senkit, hogy autóban így szállítaná a kutyáját, szóval nem túl gyakori lehet ez a büntetés.
2013. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nyáron Szfváron megállított a rendőr egy kutyás ismerőst, belekötött...

Nem is tudom hol van ez leírva, de utánajárok és ha megvan, belinkelem!

2013. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp rögzítsd ki valahogy a kutyát. Gondolj bele, a gyereket is be kell kötni, akkor egy kutyát miért ne kéne? Jól mondták, boxban szállítsd vagy kapjon biztonsági övet ő is.


Én mindenképp a hámot javaslom! A megnevelt kutya hámmal is jól fog viselkedni, a neveletlen kutya meg hámban és nyakörvben is ugyanúgy rendetlenkedni fog. A buldogoknak elég érdekes az arcszerkezetük, tudtommal légzési problémáik is szoktak lenni, na most ha még a nyakörv is fojtogatja (amikor húzza/húzod). Vegyél neki hámot, ha meg séta közben rendetlenkedni akar, akkor bökd az ujjaddal oldalba (nem kell durvulni). Ebből is rá fog jönni, hogy nem szabad azt csinálni amit épp csinál.

2013. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!