Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval a rövid történet: február 26-án megharapott egy csau-csau. A gazdája póráz és szájkosár nélkül kint hagyta a téren (ahol lakok) lévő cukrászda előtt. Én arra sétáltam a kutyámmal (pincsi) sajnos nem láttam, hogy a bejáratnál ül a kutya mivel kicsi takarásban van a bejárat ahonnan én mentem. Mire megláttam már oda is ugrott. A kutyámat felkaptam (szegénykém harciasan védett volna alig bírtam lefogni :) a csau-csau meg beleharapott a combomba. Utána még jött volna nekem megint csak én pofán rugtam. Kijött a nő rárakta a pórázt mondtam neki megharapott a kutya kéne az oltási könyve mert mennék fel kórházba. Erre elhajtott, hogy pesten laknak a szülei laknak itt és hogy nincs itt az oltási könyve aztán faképnél hagyott. Én haza mentem (kb 100méterre lakok a cukrászdától) addigra átvérzett a nadrágom. Levettem bekötöttem a lábam felöltöztem és mentem a kórházba. Kaptam tetanuszt, de mondták, hogy ha nem kerítem elő a kutyát akkor veszettség elleni is kell stb. Meglett a kutya mert megkerestem, megvoltak az oltásai. Mondtam anyáéknak jelentsük fel, mert bőven 8napon túli sérülést okozott amit büntetnek 50ezerre. (hogy elmenje a kedve elengednie a kutyát amúgy később hallottam hogy emberre és kutyákra is agressziv). Anyáék nem foglalkoztak vele nem érdekelték mivan. Azóta a kutyát (ha itt vannak a szüleinél 20-30 év közöttiek amúgy) mindig itt a téren sétáltatják póráz nélkül (amúgy kb 200-300méterre lakom a szüleitől). Nekem már nagyon elegem van ebből, hogy mindig azt kell figyelnem mikor vannak itt meg hogy merre meneküljek el a kutya elől. Ugyan is nem hallgat rájuk csak terelgetik azt a kutyát... Egy hete felvettem videóra az ablakból ahogy póráz nélkül sétáltatja a nő a kutyát. Komolyan már azon vagyok, hogy elmegyek egyedül a rendőrségre és fejlenetem én ha a szüleimet ennyire nem érdeklik. Kérdésem az mit tudnék tenni? Mondhatni nem érzem magam így biztonságban itt. Mert sosem lehet tudni mikor futok össze velük megint. A nő is faképnél hagyott mikor mondtam neki mivan. Szüleik meg egyenesen még nekem álltak, hogy hát az nem úgy volt meg nem a kutya tehet róla biztos túl közel mentem hozzá. Meg még el se akarták hinni hogy megharapott megkellett mutatnom.(pedig orvosi leletet mutattam is nekik mikor mentem) Megmutatni nem tudtam mivel bevolt kötve. Mit tegyek? 16/l
2010. júl. 4. 22:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tudom. Nem is akarok egy kutyát se ráuszítani (mivel járok ki a kutya futtatóra napi rendszerességgel így vannak kutyás ismerőseim). Más kutyáját meg pláne nem mert előfordulhat, hogy neki lesz baja. A kutyára sem haragszom csak a gazdájára, hogy tudja, hogy agresszív és elengedi. Amúgy most hallottam, hogy a kutya megharapta a gazdájának az apukájának a kezét is. (most ő vigyáz rá mert nyaralni vannak) Sajnos neki (mármint az apukájának) nem szólhatok mivel ő pórázon sétáltatja mert nem meri elengedni. A gazdáira "vadászom" hogy beszélhessek velük még egyszer meglátom póráz nélkül akkor feljelentem őket.
2010. júl. 5. 13:04
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem akarom megsérteni a szüleidet , de ez milyen dolog már ? Megharapja a lányukat egy kutya , aztán mikor a gazdájának elmondod mi történt ő meg otthagy meg sem kérdezi hogyvagy vagy vmi? Ha az én lányommal történt volna ilyen az a minimum hogy 8 napra kórházba küldöm az illetőt ha így viselkedik , aztán még fel is jelenteném.Már csak azért se hagyd annyiban a dolgot !! Az egy dolog hgy megharap a kutya , mert jólvan megeshet az ilyen , de hogy a gazdája még az oltási könyvet is b4szik megmutatni ?! ez már gerinctelenség , ha feljelented tanul az esetből , és hátha még a kutyát is elveszik tőle , ilyen embernek nem való kutya !!
2010. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha sikerül bármit is elérned, az az lesz, hogy a kutyát elaltatják, mivel többször is embert harapott. A gazdák meg maximum egy ejnye-bejnyét kapjak, komoly büntetést semmiképp. Utálom az ilyen felelőtlen, buta, hozzá nem értő embereket.

A kutya valószínűleg nem téged akart bántani, hanem a pincsit, csak te felkaptad ölbe. A kutyád nem téged védett, hanem a te öledben baromi könnyű volt bátran és agresszívan viselkedni, hiszen a saját testeddel védted. Az meg már a súlyos szocializációs hiány számlájára írható, hogy a kutya elborult, és vér komolyan beléd harapott. Normális kutya, ha kutyára is támad, és valahogy odakerül egy emberi testrész, megállítja a harapási szándékot.

2010. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt már nem hinném hogy csak ejnye-bejnye lesz , mivel megsérült valaki , és igen is jó ha elveszik az ilyen embertől a kutyát , mert mivan ha következőleg egy kisgyerek arcába harap bele ?! Az ilyen közveszélyes kutyákat el kell különíteni , hiába a gazda hibája a dolog , attól még a kutya nem fog megváltozni.Ha meg már több embert is megharapott , akkor igen is el kell altatni ha nincs más lehetőség.Az embereket is bezárják ha erőszakosak....
2010. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem tudom merre laksz, de nálunk akkor is feljelentést tett az ÁNTSZ felé az ügyeletes orvos, mikor a saját kutyám harapott meg. Nem is harapott, csak ki akartam venni a szájából valamit és a foga felkarcolta a kezemet. Valami allergiás reakció lépett fel, hatalmasra dagadt a kezem és mehettem az orvoshoz. Be kellett mutatnom a körzeti állatovosnál kétszer a kutyát meg az oltási könyvét, az ÁNTSZ jegyzőkönyvet vett fel az esetről.


A helyedben az orvosi papírokkal és a videofelvétellel (és ha van, a kutya oltási könyvének másolatával) feljelentést tennék az önkormányzat jegyzőjénél.

2010. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1kan: Sajnos a szüleimet nem nagyon érdeklik, hogy mivan velem. Persze ha az öcsémet harapta volna meg...


15:52-es válaszolónak: Elképzelhető, hogy a pincsimet akarta megharapni, de emberekre is agresszív nem csak kutyákra. Ki tudja a gazdáját hányszor harapta már meg. Amúgy a pincsim engem védett és nem csak azért mert az ölemben hű de nagy szája van. Sosem kapom fel kutyák elől de hirtelen ahogy elénk ugrott annyira meglepett, hogy elrántottam onnan a kutyát és felkaptam. Amúgy azóta többször össze futottam velük a kutyám szó szerint menne neki pedig egyetlen kutyára sem agresszív. (kivéve egyre de annak a gazdája meg nekem jött az utcán és mivel a kutya látta, hogy nála nincs esélye így a kutyáját támadta meg az amúgy egy mopsz. simán lealázta :) azóta a lányra és a kutyára is ugat) Tudja, hogy ő harapott meg. Amikor meg megharapott és haza mentem szaglászta a lábamat ahol vérzett. Szegénykém mindent megtett volna azért, hogy megvédjen csak hát méretétól adódva ez nem nagyon jött volna össze neki. De aranyos, hogy így próbálkozott.


Most arra vadászom, hogy újra lássam póráz nélkül a kutyát és akkor elbeszélgetek vleük, hogy ha még egyszer póráz nélkül látom akkor feljelentem. Ha meg utána is látom akkor fel is jelentem. Ha kell egyedül megyek jegyzőhőz, rendőrségre akárhova.

2010. júl. 5. 22:34
 17/19 A kérdező kommentje:
A háziorvosom bejelentette az ÁNTSZ-nél 2hétig megfigyelésen volt a kutya álítólag. De nem értem, hogy találhattak mindent rendben nála mikor minden emberre agresszív akit nem ismer. Nem lehet megsimogatni se. Mondjuk akit ismer is harapott már meg szóval valamit nagyon elrontottak a neveléssel. Eleinte hagytam, de most már nem állapot, hogy mindig én kerülgessem őket és rettegésbe induljak el sétáltatni a kutyámat. Szegény nem tud megvédeni akár mennyire is próbálkozik. Látom rajta mennyire félt. Egyszer késő este sétáltattam de csak egy rövid sétára mentünk le így el is engedtem úgy gyorsabban elvégzi a dolgát. Jött két srác velem szembe és elkezdtek nekem különféle ajánlatokat tenni... Nem voltak részegek. Az egyik még rám is mászott mikor a kutyám észre vette, hogy mit csinálnak. Na azt látni kellett volna :) Mint aki gyorsan felfújta magát oroszlán méretűre. Oda rohant elkezdte ugatni meg ugrott neki a srácnak aki rám mászott. Szerencsére a két srác nagyon félt a kutyáktól így Rocky-tól is beszartak (amúgy is sokan vannak akik jobban félnek a kistestű kutyáktól) Hamar elkergette őket. Annyira büszke voltam rá :) Amíg csak beszéltek hozzám addig nem is érdekelte szaglászott tovább csak amikor már erőszakoskodtak akkor ment nekik.
2010. júl. 5. 22:49
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom hogy a szüleidet nem érdekli a dolog :(

Am merre laksz ? Mert ha valamelyik városban , akkor szólhatsz a közterületeseknek is , hogy járjanak arra , 10e Ft-os büntetés is megteszi sokszor a hatását.Esetleg ha másnak is baja van a kutyával meg a gazdával , akkor érdemes lenne vele beszlni , hogy ha feljelented menjen el veled ő is.

2010. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Miskolc mellett lakom. Majd megpróbálok beszervezni egy-két kutyást jöjjön el velem közterületesekhez.
2010. júl. 6. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!