Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a wolfspitzr...

Mi a véleményetek a wolfspitzről, és a pomerániairól? Milyen a jellemük ezeknek a kutyáknak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A www.spitz.hu -n sok érdekes leírást és információt találsz a két fajtáról.
2010. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A pomikat utálom a kiskutya szindrómának köszönhetően(egy sincs megnevelve, vagy még nem láttam ha van olyan), a wolfspitzek gyönyörűek, de nekem túl sok a szőrük.
2010. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rengeteg leírást olvastam már, én inkább személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi.
2010. júl. 5. 11:55
 4/11 anonim ***** válasza:
anyukámnak volt egy pomerániaia és olyan volt, mint egy plüss kutya. ahova anyu letette, ott is maradt. édesen nézett ki!
2010. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk pomerániai spiccünk van.

egyetlen baj van vele, hogy még a nagy kutyáktól sem riad vissza, és hogy a hangjától meg lehet süketülni olyan vékony :D de én imádom őket. mint egy kis szőrpamacsok. amúgy a pofijuk nagyon hasonlít a rókáéra :D

jellemben pedig különböznek. nekem és unokatesómnak a spitzünk testvérek, az övé barátságos, imádja a gyerekeket, az enyém félős, a gyerekektől pedig megvadul. ja és hozzátenném hogy nagyon OKOSAK. én nem bántam meg hogy őt választottam :D IMÁDOM <3

itt egy pomispitz, olyan cukker.

[link]

2010. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a keresztanyámnak volt wolfspitze. 17évig élt, megevett mindent, csokitól kezdve mindent amit a kutyának nem szabad. mert persze a kutyának a csoki halált is jelenthet. jó házörzővolt, bár lakásban élt. nagyon szerette, ha simogatták, kényesztették, senkinek nem ártott (bár nagyon el volt kényeztetve) . ami hibája volt az az, hogy booooorzalmasan hullott a szőre. és az a baj, hogy nagyon szállt is, mert olyan pelyhes volt. szóval ételben italban, mindenütt ott volt a szőre.

A másik az a törpe spitz, az a szomszédunknak van. az is nagyon szeret ugatni, olyan kis agresszives is a kutyákkal szemben, de nagyon szeret hizelegni és a szőre pihe-puha, állandóan csak simogatnád.

2010. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen gyakorisággal fésülte keresztanyud a wolfspitz szőrét? Mert én azt olvastam, hogy ha gyakran fésüljük, akkor a kefében marad a szőr nagy része, ami ki akar jönni -> nem lesz minden (annyira) tele szőrrel.
2010. júl. 7. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy milyen gyakran fésülte, de pld az én kutyámnak is (ő keverék) nagyon hullik a szőre, annak ellenére, hogy minden nap fésülöm speciális fésűvel pont az ő szőrtipusára és fésülhetném órákig, mindig ugyanannyi jönne ki. de persze az enyém német juhász keveréke, szóval az má megint más. de szerintem is az volt, a baj, hogy nem fésülte rendszeresen...legalábbis gondolom, de amúgy magát a fajtát csak dicsérni tudom, mert nagyon barátságos kutya.
2010. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Amúgy egyre inkább hajlok a wolfspitz felé. Most voltam egy barátnőmnél, akinek van kis, és nagytermetű kutyája is, és bebizonyosodott, ami eddig is mindig így volt: a nagyobb termetű kutyákkal mindig is jobban kijöttem.

Tényleg cuki egy kicsi kutya is (néhánytól viszont a hideg futkározik a hátamon) de egy nagyobb kutya mégis teljesen más.

2010. júl. 8. 13:36
 10/11 anonim válasza:

Nekem lassan 1,5 éves a wolfom. Mi is lakásban lakunk. Szerintem egyáltalán nincs ott a szőre mindenhol, az tény h a szőnyegen megtapad, de nem vészes. Vedlési időszakban nagyon oda kell figyelni és naponta fésülni, ami amúgy egész évben sem árt neki, de a heti 3 alkalom is megteszi ha nem vedlik. kozmetikushoz szerintem nem kell vinni ha otthon vállalod a fűrdetést, karomvágást és a tappancsából a szőr kivágását.Mi még soha nem voltunk és gyönyörű a szőre.Nagyon intelligens, például az ül, fekszik meg ilyen alapokat egy délután alatt megjegyezte. nagyon érdemes kutyaiskolába vinni, mert alapból elég önfejű. A behíváshoz sok gyakorlás és türelem kell, sokszor szelktív a hallása mikor hívja magához az ember:)És muszály is tanítani, feladatokat adni nekik, mert hajlamos az unatkozásra és az akaratosságra különben. De ha türelemmel kialakítod a kapcsoaltot vele tuti imádni fogod. Teljesen kiegyensúlyozott kutya, csodás természetű, mindenféle méretű kutyával szívesen játszik, gyerekekkel sincs probléma. fél évesen már az éppen h totyogó babának megállt h símogassa, úgy h nincs baba a családban.Remek jelző kutya, úgyanakkor nem ugat egész álló nao mint a kicsi sptzek.

Szerintem az etetésére oda kell figyelni, nem szsbad összevissza adni neki mindeféle maradékot, meg sütit.

Szóval ha elég türelmes vagy, időd szánsz a tanítására, ápolod a bundáját megfelelően, tökéletes kutya lesz.

2011. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!