Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az, hogy lefarasztani?

Mi az, hogy lefarasztani?

Figyelt kérdés

Mindig irjatok, hogy le kell farasztani a kutyat, es akkor minden rendben van, nem ugral, nem szokik, lehet jobban fegyelmezni, stb.

Mi az, hogy farasszam le? Mikor, hogyan? Egesz nap dolgozom, napi osszesen 3 orat vagyok otthon, este fel 6-fel 8 amit emberi idopontban a haznal toltok, a ferjem reggel ehhez meg egy orat, tehat o 4et van otthon. Reggel az az egy ora kutyasetaltatas. Ebben az osszes esti 3 oraban el kellene fernie minden olyannak, amit az ember fel 8ig megcsinal, pl vacsorazni, haztartast rendbetenni, sajnos nem dedikalt kutyazos ido. Dolgozunk, 8 oraban, sajnos ez ilyen, felnottlet. Na most aki itt azt irja, farasztani kell a kutyat, az mit csinal, mibol el? Hogy oldja meg?

Nem kotekedes a kerdes, tenyleg erdekel, mindenki szar gazda, aki nincs otthon a kutyaval? Vagy megis mi az amivel ki tudom farasztani ennyi ido alatt?


2019. ápr. 12. 07:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

A fárasztás törődést jelent,elviszed sétálni, futtató, játszol vele, tanító... Stb. Ha nem fér bele az időrendetekbe a kutyával való rendes foglalkozás, akkor nem kell kutyát tartani vagy idősebb egyedekkel kell kezdeni, akik nem igényelnek magasabb szintű aktivitást.

Egy kutyával napi szinten 3-4 órát foglalkozni kell, főleg ha lakásban van, de még családi háznál is kell foglalkozni legalább 2 órát.

2019. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Napi 2 es fel ora minden nap megvan, de ugy erzem, mindenki tobbet var ennel itt ezen az oldalon. Reggel 1 ora, este is legalabb 1, amit vele toltok, ezutan megyek be a haz koruli teendokre es enni, de este mielott alszunk, ki szoktunk menni a teraszra megszeretgetni meg. Ilyenkor labdazunk, futkarozunk, simogatom, gyakorlok vele dolgokat. Hetvegen kint vagyunk kirandulni, osszesen a 2 nap legalabb 6 orat. De ennel tobb hogyan fer bele a napi rutinba?
2019. ápr. 12. 07:54
 3/15 A kérdező kommentje:
ja azt nem irtam le, o egesz nap kint van a nagy udvaron, semmi korlatozasa nincs. Altalaban godroket as, van sok jatek amivel egyedul is jatszik, szoktam figyelni. Amikor kint vagyok, ezeket hozza nekem, hogy dobaljam.
2019. ápr. 12. 07:57
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

"(fár-asz-t-ás) fn. tt. fárasztás-t, tb. ~ok. Cselekvés, midőn valakit fárasztunk."


A kutya mutatja, hogy mennyi fizikai és agyi foglalkoztatást igényel. Ha ez kevés neki, akkor bizony emelni kell. Ha se kedv, se idő nincs szerencsétlenre, minek kellett kutya? Bioriasztónak?

2019. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ido: ennyim van. dolgozom. Te nem dolgozol?

kedv: hol irtam, hogy nincsen hozza kedvem?

2019. ápr. 12. 08:22
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha nincs olyan sok időd, akkor lefárasztó sétát csinálj + az agyi lefárasztás. A lefárasztó séta azt jelenti, hogy a kutya szigorúan a lábad mellett sétál, nem szaglászik, nem húzhat, de gyors tempóban mész vele.
2019. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ok, ezt kiprobalom. Agyi farasztasra tudnatok valami peldat?
2019. ápr. 12. 08:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Agyi fárasztás, pl a keresős feladat: eldugdosod a játékait vagy jutalomfalatokat és megkeresteted vele, ezzel egyedül is elvan, amíg keres.

Vagy trükktanítás, de ennél kellesz hozzá. A lényeg feladatokat adsz neki, amiben az orrát használja meg a buksikáját dolgoztatja, hogy kimerítse. Mint a gyerekeknél a suli. A kutyával is elmehetsz hétvégén kutyasuliba, ahol agilityzni taníthatod, ez egy akadálypálya különféle akadályokkal, amin ki kell találnia, hogyan juthat át. nagyon jó.

A sétát nehezítheted még úgy is, hogy súlyhátizsákot teszel a kutyára(nyilván nem nagy súllyal, pl egy-két kis vizespalack) és akkor koncentrálnia is kell, plusz nehezebb a séta.

Tehetsz rá húzóhámot és hátulra köthetsz neki egy kiskocsit/talicska félét, amibe pakolsz dolgokat, ő meg húzza maga után. Ha erre megtanítod, még a ház körül is tud majd segíteni(leviteted vele a vizet a kertbe stb).

Egy kutya nagyon alkalmazkodó és okos jószág, sokmindenre meglehet tanítani, ha szánsz rá időt. Ha nem akkor persze unatkozik és kárt tesz. De ez sosem a kutya hibája. Hanem a gazdáé.

2019. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
koszonom! :)
2019. ápr. 12. 10:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Vaaagy, ha egy-egy trükköt otthon már elég magabiztosan tud, fokozatosan nehezíted a dolgot: más környezetben, más ingerek mellett. Ez döbbenet sok embernek kimarad.


Igen, ez azt jelenti, hogy a trükközést összeépítheted a sétával. Érdemes egy "kerüld!"-öt is tanítani neki:

- ki kell találnia mire mutatsz, hogy mit kerüljön

- futva megkerüli

- te meg egy helyben állsz :P

2019. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!