Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az örökbefogadásról a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már pár napja gondolkodom ezen a témán. Tudtommal, a menhelyek, gyepik és állatmentők mind-mind roskadoznak a sok árva kutyustól. Ennek ellenére, ahogy körbenéztem, az örökbefogadásnak olyan feltételei vannak, és az állatvédők olyan lehetetlenek, hogy vagy oda se adják a kztyát vagy olyan lehetetlen feltételeket szabnak, hogy az embernek elmegy az egésznek a kedve. Szerintem ez nem törvényszerűen jó. Olyan sokszor, mintha nem is akarnának örökbe adni, de közben meg még a csapból is az folyik, hogy teltház van mindenhol. Én nem azt mondom, hogy mindenkinek, rossz körülmények közé, csak úgy legyenek kiadva a kutyák - koránt sem gondolom így, hiszen ez a másik véglet -, de szerintem már elment ez az egész állatvédelem egy nagyon rossz irányba.


Mondok egy saját példát: van két kutyánk: 10 éves keverék az illatosról-6 éve nálunk, másfél éve tacsi-kölyökkora óta nálunk. Családi házban lakunk, a kutyák kint is lehetnek, de bentiek alapvetően, bent alszanak, nincsenek kicsapva az udvarra stb. Még így is minden áldott nap van esti sétájuk, min egy óra. Ezen felül mindkettővel jártunk kutyasuliba, az öreget már nem nyüstöljük, ő zömmel már csak pihenget, a kicsivel még mindig járok hetente kétszer. Ennyit rólunk.


Tegnap néztünk egy kutyát egy állatvédő szervezetnél, ahol a csaj elvileg kutyakiképző is. Fiatal állat, hirdanánk futni, hordanánk suliba, kinti-benti kehetne, mindketten otthonrol dolgozunk, gyerek nincs, teljesen ideális. Hát... nem kaptuk meg a kutyát. És tudjátok, miért nem? Azért, mert mi oda akartuk a kutyát hordani suliba, ahová mindkét kutyánkkal jártunk, nem pedig hozzá. Ezért nem adja ki egy tök ideális párnak. Mert nem nála akrjuk költeni a pénzünket, úgy hogy ki a fővárosban lakunk, és az ő sulija 40 km-re van. Tök hülyeség lenne olyan messzire elmenni.


Szerintetek jol van ez így? Jó ez a rendszer az országban?



2019. ápr. 12. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

Fajtamentéstől volt kutyánk, mi voltunk a negyedik örökbefogadója. A többi örökbefogadó néhány nap után rájött, hogy mégsem ilyen kutyát akar, de az egyiktől pl még az örökbefogadás napján megszökött, 3 héttel később egy menhely szólt a mentésnek, hogy náluk van a kutya. (a chip a mentés nevén marad, az örökbefogadó csak másodlagos tulajdonos). Azóta náluk is szigorították a befogadás feltételeit.

Részemről nem gond, hogy komoly feltételei vannak az örökbefogadásnak, hiszen így ugyan nehezebben adnak ki kutyát, de akit kiadtak, az esélyesebben marad is a befogadónál.

2019. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Utolsó válaszoló, alapvetôen eyget értek, hogy legyen szűrés/legyenek szabályok, de legyenek egy ésszerű mederben tartva.


Szerintem annak a kikötése, hogy a saját költségemen és időmben hova viszem suliba a kutyust (tehát nem az a kérdés, hogy hajlandó vagyok-e vinni, mert ez alap), az már túlzás kicsit. Na mindegy, ez van, azért sajnálom ám, jó kutyusnak tűnt. :(

2019. ápr. 13. 08:17
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a ti esetetek elég extrém, semmiképp sem szokványos dolog. Sajnálom, hogy így jártatok
2019. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

6: így jártatok a legjobban. Vadászathoz azért kell egy alap genetikai, ösztönös háttér a kutyának és nem hinném hogy a kennel soron ezt úgy ki tudta volna bontakoztatni.


A kisebb menhelyek általában szűkölködnek, zsúfoltak. Gyakori hogy egy nagyon rövid bemutatkozó után odaadják a kutyát. Az ivartalanítási feltétel érthető és elég alap szerintem. Ezt tartsa minden menhely, ideiglenes gazda, állatvédő stb stb. Mert ez a sok gazdátlan eb nem a semmiből került ide.


Vagy a gyepmesteri telepeken 2 hét után altatnak. Ott annak örülnek ha valaki bemegy.

2019. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pl kistestű fajtamentőktől szerettem volna örökbefogadni. A szerződéssel, a kapcsolattartással és az ivartalanítással semmi problémám nem volt, utóbbinak örültem is. Na de az, hogy nem adnak ki kutyát: nagyobb kutya, macska és kisgyerek mellé sem. Azért ez elég nevetséges. Aztán facebookon sírnak, hogy nem bírják tovább anyagilag, túl sok kutya van náluk. Na vajon miért....


Ez nem minden menhelyre és fajtamentőre vonatkozik, de sajnos a többség ilyen. A gyepik természetesen más kategória. Ott örülnek, ha valaki egyáltalán kiviszi őket.

2019. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Noblesse Oblige ***** válasza:

3 vidéki menhelyről van rálátásom... és ott igazából semmi ilyesmi nincs. Elmondjuk mit akarunk, hova vinnék, megkértek, hogy nézzünk körbe és aki szimpi arról megmondják, hogy jó-e. Ha van már kutyád vagy kisgyereked akkor kérnek, hogy ha kiválaszottad az ebet hozd el őket is, hogy kiderüljön bírják-e egymást.

De nem nézik meg hol laksz, nem mérnek fel semmit, örökbeadásnál még személyit sem kértek.

Amiről viszont hallottam, hogy 1x kijönnek ellenőrizni random, hogy milyen körülmények között van a kutya tartva.


Ami igazából feltűnt (sok helyi menhelyi kutya adatlapját tanulmányoztam) az az, hogy elég sok kutyát visszavisznek. Többek között a mienk is ilyen.


Szóval a vidéki menhelyek örülnek ha kivisznek egy kutyust, és nincs komoly szűrés... ellenben sok kutyus vissza is kerül a menhelyre.

Próbálkoz vidéki menhelynél. Ott elég könnyen kapsz.

2019. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kőszönöm a válaszokat.


Igazából, én ezt elengedtem. Veszek tenyésztőtől. Az papiros lesz, szűrt, garancia is van rá. Szóval szerintem jobb lesz így.

2019. ápr. 13. 23:29
 18/18 anonim ***** válasza:
45%

aki olyanokat ír, h ez extrém eset, vagy mentegeti őket, az vagy nincs képben, vagy a jó magyar szervilizmus/magyarázkodás beszél belőle. nem véletlenül van egyre több panasz az állatmenhelyek miatt.


kezdjük azzal, h ebben ez az ország tele van frusztrált kötekedő emberrel, akkor majd pont egy menhelyen nem lesznek ilyenek, ahol még ráadásul nevelhetik is az embereket.


nekem az a tapaszlatom, hogy eleve antiszociálisabb, szélsőségesebb emberek mennek állatmenhelyre dolgozni, akik ráadásul nem vmi tanult emberek (bár nyilván vannak kivételek).

Esztergomban ugyanez van: amikor édesanyám érdeklődött, a hölgy kioktatta oylan stílusban, hogy apám rögtön utána fel akarta hívni a hölgyet, h elmagyarázza, hogyan kell beszélni.

ugyanis a hölgy problémája az volt, h van kennelünk. azt nem fogta fel, hogy csak 5-10 percekre zárjuk be oda a kutyát, ha látogató érkezik.

aztán szüleim elmentek megnézni, de egyik szebb kutya sem volt, ami a netes oldalunk szerepelt (akik nem tudnák: sok menhelyen csinálják azt, h a szebb kutyákat kiviszik Németországba és ott eladják őket), és először nagyon betegnek kinéző kutyákat mutatott csak, csak mikor apám mondta, hogy ne szórakozzon velük, kizárt, h csak ilyen kutyák vannak, akkor volt hajlandó megmutatni a többit.


"szerintem már elment ez az egész állatvédelem egy nagyon rossz irányba."


nem a állatvédelem, hanem az egész ország ebbe az irányba halad. attól, mert (állítólag) szeretik az állatokat, miért lennének mások?

egyébként meg ha érdekel a téma, lesd meg pár állatvédő/kutyakiképző nő blogját, hát nem sok normális van köztük: rengeteg feminista, meg szélsőjobbos.

2019. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!