Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MOst vettem egy HAsky kiskutya...

MOst vettem egy HAsky kiskutyat, es sokan mondjak hogy nem szabad neki csontot adni es a bolha nyakorvet is inkabb nelkulozni, ez tenyleg igy van? Es ha igen akkor miert?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Elég durva, hogy vettél egy kutyát, aminek a fajtáját sem tudod leírni.

Bolha nyakörvre rá van írva, hogy mennyi idős kortól használhatja a kutya. Csontot kiskorban nem szabad adni, felnőtt korában is csak olyat ami nem törik szilánkosan. (Pl csirke lábszár csontot soha!)

2010. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
ja, az első okosan beszél, én is csak ennyit tok mondani! Kitől vetted 1ébként? tenyésztőtől, vagy mi? Ja, és husky-nak írják
2010. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől vette volna, akkor nem kérdezne ilyeneket.
2010. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csontot nem adok kutyának, legfeljebb sertés lapockát. De a csirkecsont szilánkosra törik, és esélyes, hogy kiszúrja a beleit. Szerintem mellőzd a csontot.

A bolha nyakörv pedig azért nem lesz jó, mert annál fontos, hogy kevés szőr legyen alatta, és minél közelebb legyen a bőréhez. Ha a vastag szőrre van téve, akkor semmit nem ér.

Inkább spot-on cseppeket használj.

2010. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Inkább a kérdésre válaszolok, és nem fikázok rendben?

A bolhanyakörvre rá van írva, mennyi idős korától, hány kilótól lehet rárakni. Léteznek erre cseppek is, ott a kiló számít, már pár hónapos korától rá lehet rakni, de az állatorvos erről tud tájékoztatást adni.

Csont. Soha nem adok a kutyámnak csontot, bár nagytestűtől van szó. A csont kutyát ölhet. Ha mégis adsz neki, akkor szilánkosra törő csontot soha, átszúrhatja a bélfalat, bélcsavarodás, etc. Inkább csirkefarhátat javaslom.

Remélem segítettem.

2010. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ,mint érdekesség....létezik marha csont is. Fogtisztításra a legideálisabb az izületek csontjai.
2010. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Csontot leghamarabb fél éves korában kapjon akkor is csak sertés fehér csontot vagy marhalábszár csontot stb ami nem törik szilánkosan. Addig csont helyett vannak ezek a rágcsák, pedigré dendta stix meg stb ezek is jók mert tényleg kell hogy rágjon valamit, tisztítja a fogait és le is köti főleg mikor váltja a fogait. Szerintem tetszene neki. A bolha nyakörv annyit ér mint halottnak a csók. Ne vegyél mert csak felesleges pénz kidobás. Hatása egyenlő a 0-val, kényelmetlen, fel akadhat vele a kutya ráadásul szerintem csúnya is. Viszont helyette vegyél spot on cseppeket (pl: Frontilne) van olcsóbb kategóriás is én 250 Ft-ért szoktam venni darabját az én kutyám nagytestű ezért több kell rá de még mindig olcsóbb mint a Frontline és hatásosabb mint a nyakörv.

2010. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és ami még fontos és kifelejtettem a csontot csak főzve szabad neki adni főleg a sertés csontot, ugyan ez igaz a húsra/bőrre is mert könnyen veszettséget kaphat tőle a kutya. Nagyon ritkán fordul elő, de szerintem nem érdemes lutrizni nem tart sokból megfőzni. Én is mindig főzök neki, van külön erre a célra egy nagy fazekam azt csak erre használjuk ha már főtt vagy 10 percet szórok hozzá egy kis rizst is azt is megfőzöm és ha ehetőre hűlt így adom neki. Az az öröm mikor viszem ki neki ha látnád! Már hozza az edényét hogy tegyem bele :D
2010. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyers sertéshústól Aujeszky-kór-t kaphatnak. Nyers csirkétől Salmonellát.
2010. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Csontot csak a fogváltás után szabad adni. A kölyök puha ínyének, csepp tűfogainak nem tesz jót a kemény csont.
2010. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!