Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy kaninchen tacskóm van?

Lehet hogy kaninchen tacskóm van?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos szuka tacskó kiskutyám. Eredetileg standard méretűnek vettük, de szerintem még a törpe tacsi méretét sem éri el. Jóindulattal most 3,5 kg, és nagyon picike. Fog még nőni? Olvastam a kaninchen méretű tacsikról, nekem már gyanús hogy az enyém az. Hogy lehet ezt megállapítani? Egyébként meg imádom, olyan kis bolondos, csak érdekel.
2019. ápr. 13. 21:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a szüleit csak láttad. Mekkorák voltak?


Aztán, ami még eszembe jutott. Több oka lehet, hogy pici maradt:


1. A szülei is nyulász tacskók (kaninchen), csak nem nézted meg őket, vagy a szapi meg se mutatta

2. Mivel szapitol vetted (de mind kt-s szaporitotol), simán lehet, hogy egy másik alomból adott oda neked kölyköt, vagy ki tudja, honnan szerezte

3. Valami genetikai, szervi baj van, és nem fejlődött rendesen

4. Fiatalabb, mint amennyi idősnek mondta a szapi. Ha pk azt mondta neked, 12 hetes, de csak 6 hetes volt, Akkor most még csak 6 hónap körüli a kutya. Jó, így se lesz egy góliát (standard méret már hót tiher, h nem lesz), de akkor még egy 6 kilót elérhettek. Nagyon maximum.

5. Valamelyik őse, nagyapa-nagyanya vagy még korábbi felmenő nyulász volt, és most ütött ki, több generáció után. Vagy valmelyik felmenője egyáltalán nem is tacskó.


Egyszóval sok minden lehet. A te feladatod innentől:

- vidd el a dokihiz egy teljes kivizsgálásra

- amint itt az ideje, ivartalanítsd

- többet ne vegyél szaporítótól kutyát.

2019. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, még valami eszembe jutott, szapiknál nem ritka (mivel nem nagyon oltatják a kiskutyákat), hogy megbetegszenek. Simán lehet, hogy elkapott valami halált (parvo és tsai), túlélte valahogy, aztán ilyen nyomorult maradt. Ha volt valami baja az alomban, akkor amiatt maradhatott ilyen fejletlen.


Egyszer olvastam valahol, hogy egy gazdi kétségbeesetten kérdezte, hogy vajon miért nem eszik/iszik a 6 hetes kistacskó, ami mar 3 napja nála van, 20 ezerért vette. A megoldás: a 6 hetes kölyöknel el volt törve az állkapcsa, és nem tudott se táplálékot se vizet magához venni.


Ezeket támogattad. Megrendítő...

2019. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A kutyusnak mindenképpen jobb sora lesz a kérdezőnél, mint egy szaporítótelepen. Az jogos, hogy pénzt nem kellett volna a kiskutyáért adni, csak én sajnos azt látom, hogy nagyon sokan nagyon tájékozatlanok a témában, hiába itt az internet.
2019. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igazából mindegy is milyen alomból származik,nagyon szeretem.Extra aktív kiskutya,simán leteperi a nála nagyobb kutyákat,igazából szerintem hagyják is neki. Orvosnál voltunk már többször is,minden oltása megvan,egyenlőre egészséges,remélem az is marad,és már az ivartalanításon is túl vagyunk.
2019. ápr. 16. 21:49
 15/15 anonim ***** válasza:
Jól van, legyen sok örömöd benne, reméljük, nem lesz gond. Nekem menhelyről van kutyám, neki még ennél is lutribb az, hogy honnan jött, de egészséges.
2019. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!