Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás...

Szuka kutya ivartalanítás után lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két napja lett ivartalanítva a 7 hónapos szuka kutyám, azóta nem kakilt, pisilni is csak 2x pisilt ez normális ? a sebe is kicsit vérzik de nem durván inkább csak levedzik ez lehet probléma? Illetve nem nagyon akar fel kelni, sokat olvastam róla és sokan írták hogy már másnap sétálnak vele ő viszont csak párszor áll fel de akkor is egyből neki esne a sebének.

2019. ápr. 14. 15:23
 1/9 Doros ***** válasza:

A seb ellátásáról az állatorvos tudna tanácsot adni, én kicsit ápolgatnám azt a jószágot. Fájdalmai lehetnek, kap csillapítót? (Algopyrin)

A sebet én letörölném fertőtlenítővel, lehetőleg olyannal, ami nem csíp.

Kicsit próbáld rávenni a pár lépésnyi, majd egyre több sétára. A széklet miatt is fontos.

Gallért nem ajánlott az állatorvos? Vehetsz állatboltban is, még pár napig nem lenne jó, ha szétszedné a varratokat.

2019. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel tudod most hívni az állatorvost? Egyik tünet se normális, már tegnap is úgy kellett volna viselkednie, mintha semmi sem történt volna.
2019. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inni iszik, és enni is eszik a kezemből, kertbe is ki viszem de csak fekszik, sétálni megpróbáltam vele de csak egy pár lépést jött. Nem veszem észre hogy baj lenne vele amikor megjön valaki egyből szalad hogy simogassák.Gallért vettem neki jobb fajtát el is viseli hál istennek, gyógyszert is adott neki az orvos és tegnap vittem vissza azt mondta minden rendben van. az a baj hogy vasárnap van és ilyenkor nem lehet elérni, állat kórházban meg nem bízok az előző kiskutyám is ott hallt meg. Nem vészes a vérzés nem is mondanám vérzésnek, de szerintem természetes ha egy össze vart sebből kijön egy csepp vér ami aztán rá alvad de javítsatok ki ha tévedek! holnap minden képen felhívom az orvost! sebkezelésről viszont semmit nem mondott holnap azt is megkérdezem mivel lehet neki kezelni!
2019. ápr. 14. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 napig nekünk sem kakilt.


Azért nem nagyon mozog,mert húzodik neki a varrat.


Levitted már sétálni.

Lakásba nekünk sem mozgott max inni ment ki,de ennyi. De mivel szobatiszta mi levittük napi 3-4 alkalommal. ott kicsit rávolt kényszerítve egy kis sétára.első pár nap a nehezebb.


nedvezik a seb,az nem tudom mennyire jó, nekünk nem nedvedzett. Dokitokra csörögj rá azért.

2019. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nehogy Algopírint adj neki! Az kutyának kifejezetten veszélyes!

Holnap hívd a dokit!

2019. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem adok neki emberi gyógyszert, pont a műtét előtt volt egy kutya akinek ki kellet mosni a gyomrát valami emberi gyógyszer miatt, de adott neki az orvos fájdalom csillapítót.
2019. ápr. 14. 16:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy ügyeletes orvossal, azt mondta normális egy kis váladékozás úgy hogy meg nyugodtam
2019. ápr. 14. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első pár nap nekünk is nehéz volt, érzékeny, fájdalmat nem nagyon toleráló kutyám van, őt is jobban megviselte. Nekünk a műtét napján nem is pisilt rendesen, csak álmában maga alá, kaki másfél napig nem volt, a pisilésnél is csak nagyon óvatosan helyezkedett napokig, látszott rajta, hogy fáj neki guggolni, szerintem kakilásnál még nehezebb tartani magukat, erőlködni. Azért ez egy nagyobb seb, tényleg húzódik is, fáj is, biztosan nehéz nekik.

A seb nekünk se levedzett, ez tényleg fura kicsit, de még nem aggódnék nagyon, ha van otthon kék kenőcs vagy betadine azzal fertőtlenítheted.

De mondom, szerintem az teljesen normális, hogy most kíméli magát, emberek között is van olyan, akit jobban megvisel egy műtét, adj neki doki által kapott fájdalomcsillapítót, de szerintem a legjobb ha hagyod pihenni, ő érzi, hogy mire van szüksége, a doki nekünk is azt mondta, hogy csak annyit mozgassuk, amennyit ő is szeretne. Az én kutyám a fájdalomcsillapító után látványosan fel is élénkült, amíg hatott már futott, ugrabugrált volna, úgy kellett visszafogni, de ahogy kiment belőle ő is csak pihent az első 2-3 napon.

Szóval szerintem elég ha holnap beszélsz az orvosotokkal, nem kell azonnal állatkórházba rohanni, de persze inkább feleslegesen lássa orvos, mint hogy ne kezeljék a bajt, ha mégis doki mellett döntenél vannak rendelők, amik vasárnap is fogadnak, akikről én tudok az Újpesten a Gizmok (Budapest, Árpád út 16, 1042) és Budaörsön a Vetlabor (Budaörs, Patkó u. 9, 2040), őket is felhívhatod, szívesen adnak tanácsot telefonon is, egy telefont pedig szerintem megér.

2019. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is megviselte, és még többet szenvedett volna, ha az orvosra hallgatok... szerinte egyen nyugodtan továbbra is száraztápot (amitől átlag napi 3 kupacot rak / Brit premium), a sebét se kell kenegetni és semmi extrára nincs szüksége...

Első nap még igen miniatűr méretűt kakilt, utána 2-3 napig semmi!!! Már hívtam volna az állatorvost, amikor egyszer csak nekiguggolt... hallod szerintem ember nem örült még annyira kutyaszarnak 😂😂 az egész család megkönnyebbült 😁

Enni csakis lágyabb kajákat adtunk neki, színtiszta puhára elkészített csirkemellfilé darabkákat, zöldségeket, rizst, húslevest, virslit, sonkát, gyümölcsöket, kefírt evett, nagyon pici étolajjal, hogy segítsük az ürítést, de sajnos így is sírt közben kétszer, annyira fájt neki 😢 (hát még ha szárazat kap...)

Sokszor én is kézből etettem, mert máshogy nem evett volna.

A sebe egy része varratszedés előtti este picit begyulladt, nedvedzett (mivel az orvos azt mondta nem kell kenni Betadine-nal, sőt semmivel, nem is tettük). Ennek az lett az eredménye, hogy utána még legalább annyi ideig gallérozni meg kenni kellett először napi 3x, aztán fokozatosan csökkentve. Addig kentük amíg be nem gyógyult.

A gallértól nagyon depis volt, úgyhogy mindig levettük, amikor szemmel tudtuk tartani. Vigyázni kell, mert hamar rájönnek, hogy a műanyag gallér szélével lehet vakarni a sebet 😁 Az enyém is rájött napokon belül, úgyhogy egy laza ruhát is kapott. Erre figyeljetek.

Az enyém is nagyon sokat aludt az utána következő napokban, ez normális. Még varratszedéskor sem volt teljesen aktív, na de azóta... 😀

A futást, ugrálást, sok lépcsőzést kerüljétek.

2019. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!