Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla tulajdonosok,...

Magyar vizsla tulajdonosok, alkalmas ez a kutya arra, hogy lakásban tartsák?

Figyelt kérdés
Hányszor kell megsétáltatni egy nap? Miket játszotok vele, mikre lehet megtanitani?

2019. ápr. 19. 15:32
1 2
 11/12 Betti1108 válasza:

A Magyar Vizslákat sok mindenre meg lehet tanítani. A „különleges” tulajdonságuk az, hogy az arcmimikából is értenek. A mi Vizslánk tud ülni,feküdni, hemperegni, ád tud menni a lábam között, ugye hozzám jönni, ugrani, ugatni, forogni, keresni, helyedre (ilyenkor a kutyaházába vagy az ágyba megy be/ugrik fel, fel (ilyenkor egy random ágyra), mellettem (ilyenkor mellettem kell jöjjön), futás (ilyenkor fut), enyém (ilyenkor megmutatok neki egy tárgyat azt mondom enyém és azt nem veszi el), marad, áll (hogyha fekszik, akkor mondom hogy áll, és feláll) és még sok mindent tud most így nem jutnak eszembe. Éppen a pitízt tanítom neki. Nem volt kutyasuliba/kutyaoviba mindent én tanítottam neki. Érdemes elkezdeni kölyökkorában a tanítást, mivel akkor még tanulékonyabbak. Persze a miénk így 5 évesen is tanulékony, nem azt mondom, hogy elbutul. Én még tanítottam a kézjelekre is. Annyit jelent, hogy ha mutatok neki valamit, akkor megcsinálja azt amire tanítottam. Remélem ez így érthető máshogy nem tudtam elmagyarázni.

Tapasztalatok: Nálunk a kutyus bent van, ilyen kintit benti. Amíg suliba és munkába vagyunk a családdal ő kint van, aztán pedig beengedjük. Nálunk kölyökkorában eggyáltalán nem rágott semmit. A papirzsepiket lopkodta, de arról le nem szokik. Egyszer azért vette el az papucsunkat, mert bele szorult a labdája. Amúgy nem volt lopkodós. Igazából a mi kutyánk kedvenc játéka, egy kötél. A állateledeleseknél lehet kapni játék kötelet, azzal egyedül is eljátszik. De ha kap bármilyen játékot, ő azzal elvan. Én szoktam olyat játszani, hogy eldobom messzire a labdát, mondom neki „várj” és én is beállok mondom „futás” és egyszerre futunk a labdáért. Persze mindig ő nyer😀.

Nagyon szeret bújni. De én nagyon ajánlom ezt a fajtát. Remélem segítettem!

2019. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tavirózsa04 válasza:
Régen apámék a belvárosban laktak, volt egy vizslájuk. Igazi szobakutya volt, volt külön fotelje, a család mellett élt, nagyon jól elvolt a lakásban. Napi kétszer vitték le sétálni, hétvégente elmentek a Margit-szigetre futtatni. Nagyon gazdacentrikus, szerintem nem lesz gond a lakással sem.
2019. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!