Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg apám, hogy...

Hogyan győzzem meg apám, hogy egy kiskutyának a házban kell lennie?

Figyelt kérdés
Nemsokára jön hozzám egy 8 hetes német juhász. Na most ugye tudott, hogy amíg nincs meg 14 hetes és nem kapja meg az összes oltását addig nem jöhet ki még a kertbe se. Ezen kívűl eddig mindig az anyjával és a testvéreivel volt a tenyésztőnél, nem én akarok traumát okozni azzal, hogy egyszercsak kiszakítom közülük és becseszem a kertbe egy lekerített 5×5m-es kifutóba. A neveléssel-tanítással nincs gond, iskolába fogunk járni, rendszeres foglalkozás, lesz rá időm. A gond az, hogy én egy társat szeretnék aki látja és tudja, hogy a falkámba tartozik, apa elkepzelése viszont, az, hogy a kutya majd fel-le fog futkosni a kerítés előtt és majd védi a házunkat...persze...Mi oka lenne rá...Apa olyan szinten maradi és makacs, hogy még a pincébe se engedné be. "Ha bent van, akkor nincs kint". Persze 16éves fiú vagyok és elég önálló szóval ém ígyis úgyis be fogom hozni amikor csak tudom, én csak apa hozzáállásán szeretnék változtatni.

2019. ápr. 20. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Mègis mi baj lenne ha bent lenne a kutya? Megtanitod pelenkàra vègezni a dolgàt. Takarìtasz utàna, foglalkozol vele. Ha jàrsz majd vele iskolàba akkor az alap viselkedès is meglesz. Hol itt a gond? Ugyan mondd apudnak hogy te màr felelőssègteljes 16 èves vagy. Nem lesz semmi baja ha 6 -7 hètig bentlesz a kutya. Meg ha kint lenne ès sirna az anyukàja testvèrjei után akkor lehet jobban zavarnà apukàdat a "zaj" ès lehet a szomszèdokat is.

16 èves vagy, àlj ki szèpen magadèrt. Remèlem sikerül meggyőznöd, majd ird, hogy mi lett

2019. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

16 éves minek kutya?


Lesz pénzed eltartani? Nem!


A ház meg apádé, innentől...

2019. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos egyetértek az utolsóval.
2019. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem mi a gond a korommal. Igen, a ház ternészetesen apámé de én meg a fia vagyok. Az egészséges az lenne ha tudnék vele beszélni, a kérdés is erre irányul. Persze ő hordja otthon a nadrágot de lehet vele tárgyalni. Amit te írsz az: "Amíg az én kenyeremet eszed..." szűlőtípus az épp egyik rossz végkimenetel.
2019. ápr. 20. 11:15
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg ha szeret apàd ès fizetnè a kutyàd eltartàsát is amit ugy gondolok fizetne ha tudod h mèsz màr vele kutyasuliba, ès csak annyi baja van ápudnak hogy bent lenne a kutya akkor megtudod vele beszèni hogy bentlehessen.

Első voltam.

2019. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%
ő veszi a kaját szóval ő is dönt , a ház is az övé szóval..
2019. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 16 èvesen nem kis gyerek màr, a koràval nincs itt gond. Ugy gondolom 16 èvesen màr felelőssègteljesek az emberek. Az meg hogy nem ő teszi a kenyeret az asztalra az nem kellene meggàtolja egy normàlis csalàdban azt hogy lehessen kutyàja.

Megint első voltam.

2019. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Apád ez alapján kissé önző, és beképzelt embernek tűnik, nyilván nem fog egy vitában engedi egy 16 évesnek, mert az bántaná az önbecsülését. Ilyenkor van az, hogy valaki más felnőttet (vagy felnőtteket) kell magad mellé állítanod. És megkérned, vagy úgy intézned a beszélgetést, hogy velük kerüljön szembe.
2019. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
*megkérned őket
2019. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
A ház az apádé,tetszik vagy sem ő dönti el a dolgokat.
2019. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!