Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát leszoktatn...

Hogy lehet a kutyát leszoktatni arról hogy fölölegesen ugasson?

Figyelt kérdés
a kutyusom akkor is ugat amikor nem kéne.:(
2010. júl. 5. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy akkor is ugat, amikor nem kéne?


Sokszor amúgy azért ugatnak sokkal többet, már-már hisztérikusan a kutyák, mert a gazda nem foglalkozik velük, nem játszanak, nem mennek sétálni, a kutyában meg csak gyűlik a feszültség.


Ha ugat a kutya, akkor valamire figyelmeztet, ki mész, megnézed mit ugat, meg köszönöd, hogy ügyes kutya, jelzett.


Normális esetben csak néhányat ugat, aztán csendben van.


Szóval, jó lenne ha részleteznéd,mikor ugat túl sokat? Ha jön valaki? Ha csöngetnek? Ha más kutyát lát? Mert így ennyiből nehéz tanácsot adni.

2010. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

dehogyis.

vannak olyan kutyák amik csaholósabbak, ha unatkoznak vagy ha csak látnak valami újat már rögtön ugatnak.

a póráz két végén-ben láttam, én is kipróbáltam, és használt.

EZT TEDD:

ha ugat, állj fölé, és lassan mutasd a kezeddel, hogy csönd. vagyis hogy mondjam :D tehát mintha elakarnál vágni valamit. remélem érted. és mondd hogy csönd. de ne gyorsan, hanem lassan és halkan. (kipróbáltam sok kutyánál, eddig mindegyiknél használt) ha csöndbe maradt simogasd meg, vagy adj neki valami jutalomfalatot. hamar megtanulja, már az intésből is, mert sok kutya inkább a testbeszédet érti. próbáld ki, saját tapasztalatból mondom, tehát nem csak úgy kitaláltam, hogy EZ HASZNÁL

2010. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Viszont, ha tényleg azért ugat, mert unatkozik, és te odamész hozzá/megsimogatod, hogy elhallgasson, a visszájára is fordulhat a dolog.Ha esetleg hozzászokott, hogy ha ugat, utána részesül a figyelmedből, persze hogy egyre gyakrabban él ezzel...

Hallottam egy másik módszerről, ez még itthon nem annyira elterjedt, de ha nincs más megoldás(vagy a gazda nincs otthon), hatásos: egy nyakörvet adnak a kutyára, amin ugatás-érzékelő van, és egy tartály a kutya számára kellemetlen illatú és ízű, citronellás folyadékkal. Mikor a kutya ugat, a tartályból a folyadék a szája környékére spriccel, és néhány eset után összeköti a kellemetlen ízt az ugatással.

2010. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokat foglalkozunk vele.meg hát most van 3 kiscica akiknek most keresünk gazdit úgyhogy velük is rengeteget játszik sosincs egyedül mert mikor elmegyünk valahová akkor a nagyim mindig otthon marad.az előszobában nagyon nagyok az ablakok és van ott egy fotel.a kertünkben pedig a nagybátyám csavar boltja helyezkedik el.azt szokta csinálni hogy fel ül az előb emlitett fotel támlájára és onnan ugat , csahol, mindent megugat.este amikor egy lélek sincs az utcán ő akkor is ugat:(
2010. júl. 6. 22:11
 5/6 A kérdező kommentje:

meg hát a csavarboltba látogató embereket is megugatja de szerintem azt csak azért mert védi a területét.

amúgy nagyon aranyos, okos, rendes , kedves, kutya csak ez az ugatás ne lenne!!!!

2010. júl. 6. 22:13
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2.-ikat kipróbáltam és használt:D
2010. júl. 7. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!