Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a kutya beteg lesz a kullancstól?

Figyelt kérdés
Sajnos ma kettőt is találtam benne. És úgy gondolom 2 napja mehetett bele, mert akkor voltunk kirándulni. Nem tudom eddig,hogy nem vettem észre mert elég látható helyen voltak. Egyből kiszedtem belőle mindkettőt, de ha 2 napja benne voltak, az elég sok idő. Jól átnéztem. Többet nem látok benne. Nagyon hosszú a szőre, remélem tényleg nincsen. Rettenetesen aggódok most. Ráadásul ünnepek vannak és ügyeletes orvos két órányira van tőlünk legközelebb. Jól tudom, hogy két hét a lappangási idő, ha esetleg megfertőződött? Mennyi rá az esely? Ti
2019. ápr. 21. 18:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Véletlenül mentem rá a küldésre. Szóval Ti szedtetek már ki kullancsot a kutyából úgy, hogy utána nem lett semmi baja? Kedden érdemes elvinnem dokihoz akkor is ha jól van? Egy vérvétel/vizsgálat kimutatja, ha megfertőződött. Nagyon nagyon aggódok. Most is jön a vacsora idő és már rettegés, hogy mi van ha nem fog enni, meg ilyenek....
2019. ápr. 21. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy télen-nyáron folyamatosan védekezni kell a bolhák-kullancsok ellen, nehogy történjen valami.


De ott van falun mamámék 10 éves kutyája, akin életében kb 5-ször volt spot-on amit én vittem, nyaranta kb naponta szedik ki belőle a kullancsokat, a kutya mégis él és virul, semmi baja nincs.


Anyumék kutyája is 7 éves, évekig fipronil hatóanyagú spot-ont használtak, néha szedtek ki belőle kullancsot. Amióta Bravectót használnak,semmi nincs benne.

2019. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg nincs jele a fertőzésnek, addig nem igazán lehet kimutatni.

Nem minden kullancs fertőz, csak sokkal több a fertőző kullancs, mint a nem fertőző.

Figyeld a kutyádat és ha nem eszik, bágyadt, netán hány, akkor irány a doki.

2019. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Védekezünk (Frontline), de mégis belement a kullancs. A Bravectorol úgy hallottam, hogy károsítja a májat, nem tudom ez mennyire igaz.. Nyilván majd ki kell próbálnom valami mást mert ez nem elég jó.

Ez a mostani helyzet aggaszt nagyon. Már úgy látom mintha nehezebben állna fel, de lehet csak bebeszelem magamba. Megette a vacsorát,de félek, hogy kihányja.

Ha lenne ügyelet akkor egy kicsit nyugodtabb lennék, de itt nálunk nincsen és emiatt félek a legjobban. Hogy ha meg is fertőzödott legalább legyen doki, mert tudom, hogy mennyit számít az idő. Meg attól is félek, hogy van benne még.

2019. ápr. 21. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!