Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megindul egy vad...

Ha egy kutya megindul egy vad után, hallgatna rám?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, ilyenkor nem figyel senkire, csak megindul utáns, és eltéved... Mit lehet ilyenkor tenni? Be lehet tanítani a kutyát, hogy maradjon?
2010. júl. 5. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlat neve: fegyelem , behívás tanítása.
2010. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van kiképezve, betanítva, akkor azt csinálja, amit mondasz neki, éles helyzetben is, akár az ösztönei ellenében is. Vidd el kutyaiskolába.
2010. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Vadászkutya általában betanítva igen, az erdélyi kopó soha, erdőbe nem szabad elvinni, soha többé nem jön vissza.
2010. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
nekem visszajön magától, kicsit kergeti az őzet aztán ha kikerülök a látóteréből, viszafordul
2010. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem, mert hajtják az ösztönei.
2010. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja. Az enyém igen, mert szigorúan nevelem, és mert jó a kapcsolatunk. Volt hogy felugrott egy nyúl és utána mentek, de visszahívtam őket. Csak azért nem tudtam előbb mert olyan gyorsan reagáltak amennyire én nem tudtam de állatot amúgy nem bántanának csak futni szeretnek utána.
2010. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Gondolj csak bele mi a helyzet egy igazi falkában:a falkavezér jelzi, hogy becserkésszük a vadat, majd csapatban leterítik, a falkavezér irányítása alatt. Bár igazi falkában ilyen nem nagyon történik, de ha mégis az egyik falkatag kitör, és elmegy egyedül hajszolni a vadat, a többiek meg elmennek, és ő eltéved mi lesz vele? Meghal egyedül a falkája nélkül. A kutya ha magány és a falka között kell választania, minden esetben a falkáját választja.


Tehát a jól nevelt kutya lehívható a vadról, de ha arra számít, ahhoz van szokva, hogy a gazdi fut utána, akkor jó eséllyel úgy gondolja, hogy ő irányítja a vadászatot, tehát aki leszakad, az magára vessen. Na ilyen helyzetben elveszhet, igen.

2010. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%

Idomítás, és rengeteg törődés. Eléggé nehéz.

De fajtától függ. A keverékek nagy eséllyel nem hallgatnak a gazdájukra.

2010. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
De hülyét mondtál utolsó.
2010. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy rendesen tanitott, jol szocializalt, a helyevel tisztaba levo kutya megallithato egy szoval ha megindul barmit kergetni.

Egyebbkent meg, ha a kutya vadat kerget, siman lelohetik a vadaszok - igazabol jo reszuk mar azert lone, mert negy laba van - de ez mar mas kerdes...

2010. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!