Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám csak a labdával...

A kutyám csak a labdával foglalkozik semmi mással, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A majdnem 5 éves skót juhászom semmi mással mem foglalkozik csak a labdával. Eddig is ilyen volt, de mostanában nagyon. Nem lehet erről valahogy le szoktatni? Nem azt akarom, hogy ne labdázzon, csak ne ennyit. Mert már zavaró, hogy szólok, de semmi reakció, csak mániákusan néz a labdára.


Válaszokat köszönöm!!



2019. ápr. 25. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Vedd el a labdáját, és csak akkor add neki vissza, ha jutalmazni akarod valamiért. Aztán egy kicsit hadd játsszon vele, és megint vedd el. Ez megtanítja egyrészt hogy a gazdi akkor adja oda és veszi el, amikor csak akarja, másrészt hogy a labda nem az "enyém" és nem "jár nekem", hanem akkor kapom meg, ha jól viselkedek.


Ha elvenni sem tudod tőle, az már keményebb dió.

2019. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

El venni el tudom, csak annyira akarja, hogy dobjam, hogy semmi másra nem figyel.

Köszönöm a választ! Megpróbálom így!

2019. ápr. 25. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezd el követlezetesen a labdával jutalmazni a jó viselkedéseket.
2019. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tedd ki a jobb kezedbe(azt fogja figyelni) ne dobd el csak, ha rád néz/figyel, és mondd okos. Bal kezeddel is ugyanez. Több perc után se veszi fel a szemkontaktust, sziszegj, pszt., stb. Ha megvan az 1-2másodperces told ki az időt, 3-4másodpercig. Nehezítsd ültesd, fektesd le, mozgasd a kezed stb. Fejeddel ne menj jobbra balra, ne te közelíts. Sok sikert. (jól érzed a labdamánia kényszerbetegség, csak abban akar kiélni minden örömöt)
2019. ápr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy egészséges falkában ugye nem tart a kutya szemkontaktust egy fentebb helyezkedővel szemben, ezért fontos, hogy mozgasd a szemöldököd, mosolyogj, csinálj valami arcmimikát, törd meg a feszült nézést.
2019. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!