Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nevelésnél hangosan...

Kutya nevelésnél hangosan rászólni sem jó a kutyára?

Figyelt kérdés
Olvastam örző védő kutyafajtánál,hogy nevelésnél nem szabad a gazdának az erejét vagy hangját fitogtatni,meg saját helyén nem szabad fegyelmezni.Nem értem,ha nem szólunk határozottan a kutyára akkor ő lesz a falkavezér.
2019. ápr. 26. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem fog fosni ha rákiabálsz max ha megveredxD

Szóval nem pára, csak ne torkos szakadtából, mert a kutyáknak jó a hallásuk és beszakad a dobhártyájuk.

2019. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi a hibákért autocorrect
2019. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Határozottan kell rászólni. Erről volt osztályfőnököm jut eszembe, aki úgy próbált rendet teremteni a suliban, hogy torkaszakadtából rikácsolt az osztályban és nem ért el vele semmit. Aztán másik órán bejött egy tanár, aki alapjában véve nyugis volt, de ami nem tetszett neki, azon igenis felemelte kicsit a hangját, de emlékeim szerint soha nem hallottam még kiabálni, mégis célt ért vele, mert elérte, hogy tiszteljük.
2019. ápr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Határozottan nyugodtan raszolhatsz, de az fontos, hogy ha raszolsz, akkor hasonlóan (nagyon hülye példa lesz😂)

*le akarod ültetni, de az istennek nem ülne le, mert csak azért se*

Te: hé (ezt határozottan).... ül (ezt nyugodtan, normál hangon, szokásos hangsúllyal)

És ha leült, dicsért meg 😃



Szóval a lényege az volt ennek a hülye példának is, hogy valami indulatszo (vagy nem tudom minek nevezhető mondjuk a ‘hé’ ) legyen az, amit határozottan mondasz neki és nem a parancs, amit elvarsz tőle

2019. ápr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy marhaság. Pár éve kitalálta pár széplelkű, hogy majd ők "szeretettel" fognak kutyát képezni. Értve ez alatt, hogy mosolyogva eltűrnek mindent, tömik jutalomfalattal, és suttogva próbálnak szólni hozzá, nehogy eltörjön a kis lelke. Nem tudok róla, hogy bárkinek is sikerült volna megtanítania a kutyáját ezzel a hippimentalitással bármire, bár szokták mutogatni az "eredményeiket", ami furcsa módon nagyjából pont annyi, amit bármelyik kutya megtanul magától, mert amúgy nem hülye állat.


Torontóban dogsitterkedtem egy darabig. Volt, hogy odajött hozzám valami csipa, és elkezdett sikítozni, hogy hogy képzelem, hogy lenyomom a kutya seggét, ha le kell ülnie, hát hogy esne ez nekem, stb. Jó, ez totálisan hülye, ez azért nem volt jellemző, de azon komolyan ledöbbentek páran, amikor a neveletlen kamasz kutyát (labrador-husky keverék volt) tarkórázással fegyelmeztem. Hát hogy ez micsoda, testi fenyítés, barbarizmus! Mondjuk ez a kutya két nap után tudott lábhoz igazodni és első szóra visszajött, az övék meg összevissza rohangált a parkban, ők meg kétségbeesetten kergették, hátha megáll.

2019. ápr. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Más az, amikor ha a szükség úgy kívánja, akkor erélyesen, hangosan rászólsz és a kutya tudja, hogy ekkor kell azonnal befejezni az adott viselkedést, és megint más az, amikor csak ordibálsz a kutyával következmény nélkül.

A rászólás csak akkor működik, ha amögött van tartalom és tekintély is.

2019. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!