Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kössem be a sebet? Mit...

Mivel kössem be a sebet? Mit tegyek, hogy ne piszkálja?

Figyelt kérdés

Csütörtökön ivartalanították, illetve leszedték a farkaskörmeit, kapott gallért. A hasán a sebet nem éri el és nem is próbálja piszkáni, a lábain viszont eléri. 3-4cm-es a seb, a kötést le kellett szedni 1 nap után, azóta folyamatosan piszkálja, rágja. Ha láttuk tiltottuk, de hiába van bent nem leshetem 0-24. Az egyik seb vérzett is neki. Dokival beszéltem, varratszedésig kötni kell naponta, ez több mint egy hét még.

Viszont így lassabban gyógyul a seb, és félek attól is, hogy begyullad. Gézlapot tettem a sebre, egy darab vastagabb fáslival körbetekertem és erre tekertünk ragasztót. Ez így jó? Aki járt már így mivel kötötte be a sebet? Nem gyulladt be? Mennyi idő alatt gyógyult meg?

A hasán lévő sebre ne érzékeny, ugrál, nyújtózik és hasra is fordul, viszont a lábait félti.

Kapott fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt is.


2019. ápr. 27. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A kötözés, amit leírtál, kb. jó, ha még nyílt a seb, egy kis fertőtlenítőszert (Betadine pl.) is locsolhatsz rá, de ha letörlöd, előtte hagyd egy kicsit hatni. Próbáld meg, hogy ráhúzol egy zoknit a lábára a kötés fölé. Jobban fog csúszni a mancsa, de talán lassabban fogja leszedni. Esetleg a mancsánál kivághatjátok, de akkor könnyebb leszedni.
2019. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi minden nap visszavittük kötést cserélni, amikor a lábán volt a seb, de a dokik egyébként hasonlóan csinálták, mint ahogyan ti otthon, gézlap, kis vatta és rá egy olyan fásliszerűség ami már önmagában tapad is annyira, hogy megtartsa a kötést, sajnos ilyen kötszert nem tudom hol lehet kapni, de szerintem a sima fásli is jó lesz. Arra figyeljetek, hogy ne szorítsátok rá nagyon, nekünk minden nap figyelni kellett, hogy nem duzzadt-e meg a kötés fölött a lába, mert akkor azonnal le kell szedni.

A kék lukács kenőcsöt nagyon ajánlom, az én kutyusomnak harapás miatt kellett varrni a lábát, a kék kenőcstől gyönyörűen gyógyult a seb, nem fertőződött el, pedig volt olyan éjszaka, amikor a kutyám lebontotta a kötést és valószínűleg amíg mi aludtunk folyamatosan nyalogatta.

Szóval a piszkálást mi sem tudtuk a legtökéletesebben megoldani sajnos. Volt olyan ismerősöm, aki azt tanácsolta, hogy ne adjak neki fájdalomcsillapítót, mert ha fáj neki, akkor hátha nem nyúl hozzá, én ezt kegyetlennek éreztem volna, de az ismerősömnek állítólag működött a kutyájával. Inkább a zoknis ötletet próbálnám ki a helyedben, de simán lehet, hogy azt is leszedi, ha annyira hozzá akar férni.

2019. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A ragasztó nem jött be, teljesen rátapadt a szőrére és csak azzal együtt tudtuk leszedni. Szerencsére csak kb fél cm-en volt közvetlenül a szőrén. Találtam itthon valamennyi öntapadós fáslit, de ezt könnyen leszedi. Remélem ma kapok az állatpatikában olyan kötszert, amivel az állatorvos is bekötötte neki. Hasonló mint a tapadós fásli csak gumis és erősebb az anyaga.

Sajnos a mindennapos hordás nem opció, falun élünk a szomszéd kisvárosba járunk állatorvoshoz, de autó nélkül nehéz átjutni, nekem pedig nincs jogosítványom.

Kötés cserénél kb 1 órát hagytuk szellőzni a sebet, addig végig figyeltünk rá, majd sebfertőtlenítőt tettünk rá és utána új kötés.

2019. ápr. 29. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!