Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni/segíteni...

Mit lehetne tenni/segíteni hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Két tacsink van.

A fiatalabbik nálunk van 2 hónapos kora óta, az idősebb később került hozzánk.

Körülbelül 1 hónapja állandóan sír éjszaka. Eddig felengedtem hogy velen aludjon az ágyba, mert ígyis feljött. A munka mellett meg nem tudtam egész éjszaka azzal foglalkozni, hogy ne jöjjön mellém/mellénk fel.


Bezártuk a kennelbe mikor ben fogadott szót. Akkor vonyított, nyüszített.

Az előző gazdája bántotta. Verte. Én nem akarok ilyen lenni, de kezdett fogyni a türelmem, mert tegnap mindenhova pisilt, az agyra is természetesen, és leordibaltam.

Azóta ténylegesen tök kezelhetetlen.


Most éjszaka is mindenhova hugyozik.

Bezártuk, két órán keresztül sírt. Meguntam, és kikötöttem az előszobába, aztán bezártam az ajtót hogy ne halljuk. A párom meg: jajj szegeny kutyus. - azóta a kanapéra vitte, és vele alszik.....



Tudom nem csinálom jól a dolgokat, de mivel lelkileg sérült, így nyugtatót is írt fel neki az orvos éjszakára.


Viszont én már nem tudom mit kezdjek, egy hónapja minden éjszaka ez megy.

És bizony elég szemétládának érzem magam, ahogy már beszélek vele. Türelmetlen vagyok vele már. :(


Mit tanácsoltok?


2019. ápr. 28. 04:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Egy normál kutyasuli ide kevés lesz. Rehabilitációs kutyakiképző kellene, még mindig tartom ezt a véleményt. És igenis túlnő rajtad ez a feladat, látszik a leírásaidból, plusz az is, hogy igen keveset konyítasz a kutyákhoz. Ezt nem rosszindulatból írom, de nincs annyi tudásod, hogy rehabilitálni tudj egy ilyen kutyát. Nincs ezzel baj, attól lehetsz jó gazdája egy egészséges kutyának, de nem fogod tudni megoldani ennek a kutyának a problémáját. Nemes dolog, ha segíteni akarsz neki, de akkor szakemberrel karöltve tedd és ne a saját szakálladra, mert nem tudod kezelni ezt a kutyát és többet ártasz neki, mint használsz (azzal például, hogy kikötöd az előszobába és bezárod csak plusz egy traumát okoztál a már amúgy is hiper érzékeny kutyának. És ez csak egy hiba volt a sok közül amit biztos vagyok, hogy elkövett(et)ek )
2019. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ha visszaolvasol, leírtam, hogy nem voltam felkészülve egy második kutyára, főleg nem egy csúnyán hangzik, sérültre. Amit közöltem is azokkal, akik idehozták. Nem véletlen mondtam hogy én nem szeretném. De hogy "jajj pedig a kisebbnek jó lenne egy társ" :/
2019. ápr. 28. 14:50
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) amint jön fizetésem, keresek egy szakembert neki. Remélem találok egy jót, akivel majd együtt tud dolgozni. Nekemnis kéne a kutyasuli természetesen, mert legalább engem is tanítanának hogy hogy álljak hozzá. V.V
2019. ápr. 28. 14:51
 14/17 A kérdező kommentje:
Megpróbálok máshogy állni hozzá. Csak már fárasztó hogy egy hónapja nem tudunk aludni :/ de elvisszük orvoshoz. Remélem helyre jön, és tud egy teljes életet élni velünk. Tudom hogy nem kellett volna kikötni, és tisztába vagyok vele hogy ezzel elcsesztem azt a kicsi önbizalmat is talán. De majd akkor egy szakember tanácsát/rehabilitálását kérjük. Köszönöm tényleg a segítséget utolsó.
2019. ápr. 28. 14:57
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a kedves mama is következetes lenne, akkor könnyebb dolgotok lenne ezzel a kutyával. Gondolom együtt éltek, ennek mi az oka? Én biztos, hogy nem élnék együtt anyóssal (a saját szüleimmel sem).
2019. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem élünk együtt, csak néha lejön.

Páromhoz/ha dolgozunk akkor vigyáz rájuk 2-3 órát hetente 1-2-szer.

2019. ápr. 28. 15:51
 17/17 A kérdező kommentje:

Most néztem a rehabilitációt.

Felreertett a válaszoló, mert a kutyus lelkileg sérült, fizikailag egészséges. Itt csak testi rehabilitáció van az interneten.

2019. ápr. 29. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!