Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlenül "odacsuktam" a...

Véletlenül "odacsuktam" a kutyusomat. Röntgeneztessem meg?

Figyelt kérdés

Fiatal, kis testű kutyus. Bementem a bejárati ajtón, jött mögöttem. Ahogy megfordultam és csuktam be az ajtót, úgydöntött, mégis inkább kimegy, de az ajtó már lendületben volt és oldalba böktem vele. Nyifogott egyet, aztán kiment. Nem erőből lett rácsukva az ajtó, de kicsi kutya és egy masszív fém bejárati ajtóról van szó.


Ölbe vettem a kutyust, próbáltam kicsit kitapogatni, nem éreztem semmi rendellenest és a kutyus sem nyifogott, mint akinek fáj. Ez 2 napja volt. Azóta sem változott a viselkedése, ugyanúgy ugrál, játszik, szaladgál, a kozmetikusnál sem volt semmi gond vele.


Szerintetek van esély, hogy komolyabb baja lett, vagy túlaggódom? Röntgeneztessem meg? Van értelme?



2019. ápr. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A röntgenhez bódítani kell az állatot! Ha a csontjainál nem érzel törést, nincs bedagadva, nem viselkedik máshogyan (nem sántít, nem tartja másképp a testét), akkor szerintem felesleges kockázat lenne. De ha elviszed egy normális orvoshoz, akkor az előbb megvizsgálja és megmondja, hogy kell-e röntgen vagy sem.
2019. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell. Néha még a sántítás sem nagy probléma, persze ha napokig sántít, akkor baj van. Ha legközelebb mész, kérdezz rá, hogy ilyenkor mi a teendő, hogy kell megállapítani, hogy baja van e
2019. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy nem esett semmi baja. Akkor azóta is fájlalná az oldalát. De mint írod, nem. Játszik, szaladgál. Ezt most tényleg túlaggódod.
2019. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túlaggódod, semmi baja.
2019. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk apukám csípte be a kutya lábát az ajtó alá amikor kinyitotta, a kutya meg a túloldalon várta. Kb 2 percig sírt és feltartotta a lábát. Olyan szomorú helyzet volt. De így se lett semmi baja. Utána tapogatásra nem fájt, nem is volt elváltozás, nem változott a viselkedése. Jól van azóta is.

Szóval egy nyikkanás az semmi

2019. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!