Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelni NEM terelőkutyával?

Terelni NEM terelőkutyával?

Figyelt kérdés
Lehetséges? A kutyám (egy chihuahua) magától el kezdett terelni, és ugyan kicsit sem terelős fajta, érdekelne hogy tehetek-e ezügyben valamit. Lehet hogy viccesen hangzik, de nyulakat tereltem vele, az esti befogásnál, és ugyan nem egy világklasszis tehetség, de szeretném a képességein belül teljesen kihasználni a dolgot. Ő egyébként egy viszonylag betanított chihuahua, ül, áll, fekszik, marad, behívható, és tökéletesen megy (manuális) pórázon, vagy anélkül. Mivel nincs sok időnk tanfolyamokra járni, inkább a tanítás módja érdekelne, ha lehet!

2019. máj. 2. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem esélytelen edző nélkül, mert a terelésnek komoly módszertana van és szerintem csivava alkalmatlan rá, mert ehhez kellenének a terelő ösztönök is. Szvsz az lesz belőle, hogy nekitámad az állatnak, de te tudod.


Ezt olvasd el, ugyan csak részletek vannak leírva, de nagy vonalakban van szó a terelés elveiről is:

[link]

2019. máj. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg! Majd kiderül. :)
2019. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így sehogy. Ez a munka nem olyan, amit netről megtanulhatsz. Elmehetsz oktatókhoz, ha vállalják.
2019. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szándékozom különösebben munkaként tekinteni erre, viszont ha van bármi használható az interneten, akkor szeretném így megpróbálni, mert jelenleg az utaztatásunk megoldhatatlan :(
2019. máj. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!