Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Collie tudna...

Egy Border Collie tudna terelni egy nyulat?

Figyelt kérdés
Vicces kérdés, de hamarosan veszünk egy Border Colliet, és van egy nyuszink is. A nyuszi előszeretettel tépi a tapétát, és mivel albérletben vagyunk, ez elég nagy probléma. Az a kérdésem, hogy egy Border Colliet belehet arra tanítani, hogy úgy terelje a nyuszit, hogy ne mehessen a falhoz? :D Nyilván nem ezért akarunk Bordert, csak kíváncsi vagyok, hogy erre betanítható-e.

2017. febr. 27. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Meg lehet tanítani (mint bármelyik kutyát), de úgyis csak parancsra csinálná meg, akkor meg már a nyuszit kéne úgy elhelyezni, hogy ne tegye tönkre a lakást.
2017. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
A kutya egy értelmes állat, és szerintem a gazdájának is van annyi sütnivalója, hogy nem ilyesmire akarja megtanítani a kutyáját. A nyúlnak ketrecben van a helye!
2017. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%

Kedves #2-es,


Emlékszel-e még, mikor borult rád ily jótékonyan a szellemi leárnyékoltság légmentesen záró burája?


Kérlek értelmezd a kérdést, mielőtt hülyeséget válaszolsz. A kérdező nem erre akarja befogni a kutyáját, csak felmerült benne mint érdekes lehetőség. Másrészt, a nyúlnak nem a ketrecben a helye (neked viszont igen), szüksége van szabad mozgástérre főleg ha lakásban tartják, napi 1-2 óra szabadon lét szükségeltetik neki, ha csak nem tudsz neki egy 5x5 méteres ketrecet biztosítani egy panelban. :)

2017. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg a hármasnak! :)

Egy törpenyúlnak nem a ketrecben van a helye, szüksége van minimum napi 1-2 óra kint léthez. Igazából csak azért ötlött fel bennem, mert a nyuszi képes arra, hogy amíg én töltök egy pohár vizet a konyhában, ő addig megdézsmál valamit...és ilyenkor például jó lenne, ha a Border addig elterelné a faltól, ha arra merészkedne a nyuszi :D Nyilván nem szándékszom a kutyát nyúlszitternek befogni. :D

2017. febr. 27. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

..nem hiszem, ez túl bonyolult!! még egy terelőnek is!:D

Dehát próbáld meg. Az enyém már mondja hogy "anya /nyannya/" :D okosak!!

2017. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

A nyúlnak egyáltalán nem a ketrecben van a helye, az enyémnek is van ketrece de ő egésznap kint van, a konyha és az ebédlő az ő helye. Ha itthon vagyok bejöhet a nappaliba, szobákba. Szerencsére az emberek között egyre jobban elterjed a cage free tartás.

A colliet nehéz tartani, mostanában, hogy divat kutya lett a nem megfelelő tartás/oktatás és a rossz tenyésztő miatt sok az ideggyenge kutya sajnos. Nekem labradorom van és már nem egy collie akarta megtámadni.

Viszont barátnőm collieja akivel rendszeres foglalkozva van, viszi terelni, agilytizni egy tünemény.

2017. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen és nem. Egy terelőkutya meg tudja tanulni, hogy a jószágot bizonyos helyekre nem szabad engedni és elegendő gyakorlás után magától is intézkedik, ha tiltott helyre mennek az állatok.

Viszont a border collie sem úgy születik, hogy tud rendesen terelni. Egy erős ösztönű, fiatal border, amíg nincs kiképezve akár durván is bánhat a jószággal, haraphat is. Egy birkának ez nem nagy dolog, max megijed, de egy nyulat akár meg is ölhet akaratán kívül is. Másik probléma, hogy a nyulakat és hasonló kisemlősöket, rágcsálókat még sok terelőkutya is zsákmánynak nézi. Nekem mudim volt, munkavizsgás, terelőversenyekre is jártunk, de a nyulakat és rágcsálókat zsákmánynak tekintette és ha tehette, meg is ölte őket. Én nem javaslom, hogy a kutyádat, fajtától függetlenül a nyúl kergetésére, terelésére biztasd bármilyen formában, vagy felügyelet nélkül egyedül hagyd vele. Akármilyen jól nevelt kutya, túl nagy a kockázat!

2017. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül nem. Először terelni kell megtanítanod.
2017. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

7-es tökéletes választ adott!

Ne játssz ezzel tényleg zsákmánynak nézi..mégse birka..

:)

2017. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2017. febr. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!