Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kaja virsli?

Hinimini kérdése:

Kutya kaja virsli?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 hónapos német juhász keverék kis kutya imádja a virslit és a párizsit!

Adhatom neki rendszeresen vagy kisebb kihagyásokkal?

Ti mit ajánlotok amitől szépen fejlődik a kutya?


2019. máj. 3. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Adhatsz.
2019. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
A virsli és a párizsi tele van sóval. Húst nem sokat látott legtöbbje. Nem ezek való ételnek egy kutyának. Jutalomfalatnak használható, de semmi több.
2019. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképpen ne add neki. Ezekben a felvágottakban szója van, és mindenféle adalékanyag, nekünk se jó, nemhogy a kutyának, főleg nem kiskutyának.

A mi állatorvosunk a házi főtt kajára esküszik, azaz, főtt hús (lehetőleg ne baromfi) sok főtt zöldséggel (sárgarépa, petrezselyem, zeller, sütőtök, cukkini) és gyümölccsel (pl. alma), esetleg főtt rizzsel felszaporítva. De kiskutyának lehet, hogy ki kell egészíteni még különféle csonterősítő készítményekkel, vitaminokkal.

Én egyetértek a házi koszt adásával, mert a kutyatáptól az én német juhászom rákos lett. A német juhász egyébként nagyon hajlamos a daganatra, kérd ki szakember (állatorvos, tenyésztő) tanácsát az etetésére vonatkozóan, ne innen tájékozódj. A kutyád abban a korban van, amikor különösen fontos, hogy a csontozata, izomzata jól fejlődjön, ne etesd szeméttel!

2019. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Könyörgöm, ha te és a gyereked is megeszi, akkor egy kutya miért ne?
2019. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

először is másfél hónapos kutya nem is lehetne nálad, de ezt inkább hagyjuk..


adhatsz neki egy keveset, pl napi 1-2 szelet párizsit, de ne ez legyen a kutyának a fő kajája, hanem csak jutalomfalatként add, tanításnál.

a fő kajája jó minőségű táp legyen.

2019. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

"Könyörgöm, ha te és a gyereked is megeszi, akkor egy kutya miért ne?"


A gyerekeim a csokit is megeszik, a kutya pedig megpusztul tőle!

A kutya húsevő, mi pedig mindenevők vagyunk. Egyébként a virsli és a párizsi nekünk se jó, legalábbis a legtöbb gyatra minőségű, én nem adom a gyerekeimnek.

2019. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Hogy kerül hozzád másfél hónaposan? Még bőven az anyja mellett lenne a helye!
2019. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
5-ös vagyok, miért lettem lepontozva a jutalomfalatos válaszommal? 3 kutyaiskolában is jártam az évek alatt a kutyáimmal, mindenhol a virslit vagy párizsit ajánlották, hogy azzal lehet a legjobban motiválni a kutyát mert nagyon imádják.
2019. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

8.-nak.


Mert te meg én nem értünk hozzá és troll, senkik vagyunk!


1. válaszoló vagyok, 0%-al.

2019. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne adj neki rendszeresen virslit, parizelt!

Amitől szépen fejlődik a kiskutya: főtt, darált húsok, belsőségek plusz a levébe főzni kevés rizst,kevés sárgarépát darálva vagy apróra vágva, csipetnyi só.Lehet adni neki túrót, laktózmentes tejet, főtt tojást, főtt szálkátlan halat,de lehet adni magas hústartalmú/legalább 70%/konzervet is,kölyöknek való pástétomot, junior száraztápot, de ebből is csak jó minőségűt.Itt a gyakorin sok kérdés-válasz volt már, melyik száraztáp a jó.

Lényeges hogy kölyök korában mivel eteted, mert kihat az alkatára, izomzatára, csontjaira,mindenre.Nem etetni kell, hanem táplálni.Ha megeszi, lehet adni más zöldségeket, gyümölcsöket is, de fokozatosan hozzászoktatni.Alapkaja hús legyen.

Még őt naponta legalább 4-5-ször kell etetni,a 24 órában elosztva, száraztáp legyen előtte mindig és persze sok víz.

Mellé adjál kálciumot,multivitamint.És persze be kell oltatni védőoltásokkal!Ha így táplálod, és van lehetősége sokat mozogni szabadon, játszani, akkor szépen fog fejlődni.

2019. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!