Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kukoricától, gabonától lesz...

A kukoricától, gabonától lesz szép a kutya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy meglepő a kérdés, de az a tapasztalatom, hogy a kiállítási kutyákat mind olyan erős középkategóriás tápokkal etetik amik tartalmaznak gabonát, kukoricát...

Pl. markus mühle, happy dog, royal canin.

És az állatorvosok, tenyésztők is ezeket ajánlják.


Az én kutyám is, pl. amikor 2 hónapig nem markus mühle tápot kapott, hanem orijent, mert váltani akartam, mert elvileg sokkal jobb, sokkal több húst tartalmaz, és nincs benne állítólagosan teljesen felesleges gabona, akkor eléggé lepukkant lett. Inkább 2 hónap után vissza is váltottam.


Szóval Ti mit gondoltok erről a teóriáról, hogy a kutyák szépek lesznek a gabonától?



2019. máj. 5. 15:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és fokozatosan próbáltam váltani, nem teljesen hirtelen.
2019. máj. 5. 15:23
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Orijen és Platinumtól nekem is lepukkantak a kutyáim, pedig nagy reményeket fűztem hozzájuk. Végül a nyers etetés vált be minden téren.

Gabonával nem etetek, mert gyakorlatilag emésztetlenül távozik a kutyából, semmi értelme.

2019. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ezektől csak a tápgyáros bankszámlája lesz szép kövér. Csirkefarhátat vegyél, és azt add nekik. Mehet nyersen is. A kutya ragadozó állat, nem rágcsáló, tudtad?
2019. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Mi tartunk tyúkokat, azokat általában kukoricával etetjük. A kutyák is a tyukok közt élnek, sokszor el kell zavarni őket a tyúkok etetőjétől, mert ott ennék a kukoricát reggeltől estig.
2019. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom te milyen körökben mozogsz de az én tenyésztőm Dadoval etet. A tanácsára etetek én is azzal.


A gabonától csak szârabb lesz a kutya egészsége. Persze ezt a kilállításon egy pár perces méregetés, fogdosás alapján nem lehet megállapítani hisz nem a kutya vérképét nézegetik.

Ja, és kiállításon minden kutya ki van pattintva de ez nem az étel hanem a kutyakozmetikus érdeme :)

2019. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Kutyás ismerőseim, akik kiállítanak mind 1000 ft/kg feletti táppal etetnek vagy barffal.

Egyik a 40 kg-os kutyáit eteti Acanával, többször voltak már fajtagyőztesek, de az osztályt mindig vinni szokták.


Nyílván inkább a szelekció miatt szebbek" a show kutyák, a lánc végéről leakasztott buksit etetheted bármivel, nem fog kiegyenesedni a háta és megjavulni a szögellései.

2019. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Én hússal etetem a kutyáimat és Brit Prémiummal mellé.Gyönyörűek, egészségesek.Nem a gabonától.
2019. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ugye azok a gabonás tápok amiket írtam mind 1500 forint felett van, 10 kg. esetén is...

De pl. a Royal az 10 kg. vásarlása esetén 2200 Ft.

Persze tudom, hogy nem ér ennyit, de az Acana, Orijen még drágább, s bár jobbak az összetevőik, a nálunk elért hatásuk mellett nem ér annyit, számunkra...


Az a baj, hogy nekem a BARF bonyult, nincs is annyira nagy fagyasztóm, illetve akárhogy számolom, hogyha normálisan akarom csinálni, akkor kb. az Orijennel van egy árban, vagy akár mégdrágább.


Néha azért adok a neki egy kevés nyers szívet, májat, zsírt, stb.

De azt olvastam, hogy nem tesz jót, hogyha a száraztápos és a nyershúsos etetést keverjük...


A Brit Premium meg pl. talán a legolcsóbb vállalható táp, így összetevők szempontjából... Persze ha valakinek működik, akkor megértem, hogyha azt veszi.


Mindenesetre, az meg rizzsel van tele, bár tudom hogy az sokak szerint jobb mint a gabona, kukirica, burgonya, bár azt nem, hogy miért.

2019. máj. 6. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!