Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. Lehetséges ez? Vagy nem...

1. Lehetséges ez? Vagy nem jól csinálom? 2 Lehet a falkavezérség jele a kutyumnál, hogy folyamatosan követ? ( a kajáját bármikor el tudom venni tőle. )

Figyelt kérdés

20 éves lókiképző lány vagyok, mellette lovasterápiával foglalkozom. Most van egy kutyám, nagyon-nagyon szeretem. És szerintem ő is. Soha nem tanultam kutyakiképzést. Ami megdöbbentő, hogy a lovaknál tanult módszerek 95%-ban működnek a kutyámnál! még kicsike, de ahhoz képest nagyon fegyelmezett.

(NEM fényezni szeretném magamat, tényleg érdekel a párhuzam maga.)


2010. júl. 6. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

1. igen elképzelhető hogy a lovaknál használt módszerek beválnak nála is, de mint még írtad kicsi, és ez nem jelenti azt hogy késöbb is megmarad ez.

2. pontosan mennyi idős és miylen fajta?

lehet azért követ mert téged tekint maminak. ha fajtiszta és tenyésztőtől vagy jó helyről hoztad, akkor azért is engedheti hogy a kajáját elvedd. ez továbbá jelentheti az egyenrangúságot is.

2010. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
keverék kutya, kidobva találtam pár naposan, spániel lehet benne meg ír szetter.
2010. júl. 6. 14:33
 3/7 A kérdező kommentje:
jah 9 hónapos :))
2010. júl. 6. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez mindíg megdöbbent, hogy gyakorlati tudással rendelkező emberek semmi elméleti tudással nem rendelkeznek... Ló, kutya, ember(!) egyremegy. Ugyanúgy kell tanítani őket. Olvass el egy etológia könyvet, és meglátod, ezek nemhogy párhuzamos dolgok, hanem ugyanazok.
2010. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nyilván azért írom ezt, mert az elmúlt 17 évben lovak között volta, sose volt kutyám. 14 éves korom óta tanulok lókiképzőnek. csak meglepődtem.
2010. júl. 6. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Jan Fennel is a suttógótól kapott ihletést a kutya neveléshez, és nálunk a suliban is volt egy csaj, aki mondta a tanfolyam végén, hogy nagyon hasonló módszerrel képeznek lovakat. Tehát lehet.


Mondjuk nekem a lóhoz lövésem nincs, tehát csak azt tudom mondani amit olvastam/hallottam.


Azért a falkahierarchiáról érdemes lenne kicsit tanulnod, mert azért mégsem ló, hanem kutya, kics másképp működnek náluk a hierarchikus viszonyok.

2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutya kamaszkori önállatlansága is lehet a folyamatos követés oka. Vannak ragaszkodó, szolga lelkű kutyák, nem biztos, hogy a falkavezérséggel baj van.

Olvasd el ezt a könyvet, alapnak jó. A lovas tudásod mellett csak egy kis ízelítő a kutya gondolkodásmódjáról.

Anyukám semmit semmit sem tud a kutyanevelésről, mégis, ösztönösen azokat csinálja, amiket én könyvekből tanultam. Aztán amikor elmagyarázom, mit miért, hogyan csinál a kutya, hogyan jár az agya, akkor csak csodálkozik nagy szemekkel.

Ezt hívják úgy, hogy belső rátermettség, tehetség. Vannak emberek, akiknek nem kell szakmai tudás a kutya vagy ló neveléshez, mert belülről jön. Olyan a kisugárzásuk, a szellemiségük, a habitusuk, az energia szintjük, hogy a kutya azonnal keni-vágja, mit akar tőle a gazdája. Az ilyen párosok között szinte lehet érezni a láthatatlan pórázt, az összhangot, összefonódást, egyensúlyt.

Biztosan a lovaknál, lovasoknál is ugyanez megvan.



*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!