Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak ha a kutyam...

Mit csinaljak ha a kutyam mellrakos?

Figyelt kérdés
Van egy 10 eves nemetjuhaszom akinek mellrakja van. Elvinnenk megmutetni, viszont ez azzal jarna, hogy kiveszik az egyik oldalon a mellbimboit, majd ket jonap utan a masik olaalon is. Nagyon nagy a kockazat, ezert nem szeretnenk megcsinalni. Sok kutya par honappal a mutet utan elpusztul, viszont most a kutyam boldog es nem ugy tunik mintha fajna neki barmi is. Ugrandozik es futkos.

2019. máj. 7. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja hát, az vidámabb halál lesz amikor átterjed a tüdejére és megfullad a vérben. Ezt honnan veszed hogy műtét után sorban halnak a kutyák? Jó orvost kell keresni.
2019. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell műteni, sajnos erre nincs más megoldás. Ha sikerül a műtét, akkor egészségesen élhet... Van ilyen kutyusunk, sok éve műtötték és teljesen felépült.
2019. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha nincs műtét előbb meghal
2019. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Beszélj az orvossal a műtét kockázatairól, a vàrható prognózisról, esélyekkel vele és nélküle.

Ez alapján dönts felelősen, ne kamuhírek vagy a gyk javaslata alapján

2019. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%

Egy mellrák műtése nem egy nagy tudomány, a mi kutyánknak végbélrákja van. :(

és 15 éves. :(

De ha fiatalabb is lenne, az is nagyon rizikós, mert nagy munka a műtétje.

Próbáld meg a műtétet mindenképp, és hát ne a legdrágább dokihoz vidd, iszonyat nagy aljasság az, amiből pénzt akarnak csinálni ezek a mocskok.

Ha állatorvos lennék, nagyon minimális pénzekért segítenék állatokon.

Ezek nem az állatokat szeretik, hanem a pénzt.

Már 5000x-esen megtérültek a kiadásaik.

2019. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Annyira nehéz ebben tanácsot adni!

Nem vagyok fiatal, sok kutyám volt (mind ivartalanítva) és van mindenről tapasztalásom, mert a mellrák nagyon gyakori a szukáknál.

Volt olyan amelyik meg lett műtve és 4 hónap múlva, a másik 1 hónap múlva elpusztult.

Volt olyan, amelyik nem lett megműtve, de 12 évesen áttétes tüdődaganatban pusztult el.

Volt amelyik nem lett megműtve és 18-ik évesen agyvérzésben ment el.

Ezek után mit lehet mondani?

Még az emberek esetében is tanácstalanok az orvosok, hogy a rák hogy reagál a műtétre.

Annyit tudok hogy a német juhász 10, nagyon maximum ha 13 évig él. Én már ilyen korú kutyát biztos nem tennék ki egy műtétsorozatnak (több hetes gallérviseléssel, altatással, stresszel) mert mindenképpen már kevés az az idő amit együtt tölthetünk és az teljen számára nyugalomban.

És amikor már úgyis mennie kell, akkora leghumánusabban átsegíteném ezen.

2019. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

2-est meg 8-ast nem minősítem, mert kitörlik.

Nekem több mentett kutyám van.Mivel ők kidobott,rossz helyen élő kutyák voltak, egyértelmű hogy nem voltak ivartalanítva, amivel az emlődaganat megelőzhető.

Több már így került hozzám.

Régebben én se műttettem idős kutyát.Melldaganattal bírta 1-2 évet, majd el kellett altatni.Holott még simán élhetett volna.

Mostmár másképp mérlegelek.

Egyrészt mert a daganat miatt nagyon fog szenvedni.

Másrészt mert már az altatómódszerek modernebbek, és biztonságosan elaltatható idős kutya is.Viszont a műtét utáni felépülés gondot okozhat.

Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb megműttetni, mint várni hogy mi lesz.Ez így egy időzített bomba,nem tudni mikor romlik az állapota, meddig fogja bírni.

Volt kutyám, akit nem műttettem meg, és utána és azóta is bánom, mert lehet élt volna még pár évet.

Olyan rendelőben műttesd, ami jól felszerelt, jó orvos van, aki sok műtétet végzett már.Mondjuk nem értem miért kell 2 műtét.Nálunk az állatorvosunk 1 műtéttel oldja meg, mivel a 2 műtét 2 kockázat, 2 felépülés, 2 műtét ára!

Én egy 10 évest megműttetnék még.15 évest már nem biztos.

2019. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
3-as vagyok, igazam van teljesen, rossz szándék nélkül.. Miért kellett lepontozni?
2019. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

A kutyád tünet és panaszmentes, boldog, vidám, aktív.

Nagytestűként és német juhászként már elvileg egy éve minden nap ajándék amit él. Ha nem lenne melldaganata, már akkor sem lesz hosszú életű. Ha az én kutyám lenne, én már nem műttetném meg, az biztos, mert mik is a lehetőségek jelen korában?

1.

Megműtteted és rövid időn belül elpusztul áttétekben.

2.

Megműtteted és él még 1-2 évet.

3.

Nem műtteted meg és él még 1-2 évet.

Ezeket gondold át!

[link]

2019. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Ezt az orvos mondta, hogy a műtét után halnak meg a kutyák?


Márpedig mielőbb meg kellene műttetni őt, mert különben áttétes lesz.

Ha tovább vártok, akkor jó eséllyel átterjed máshova is a rák, és abba fog belehalni.

Ha még csak emlőtájékon van, onnan még nagy eséllyel el lehet távolítani teljesen.


Az örömteli, hogy most még boldog, de ez sajnos nem fog mindig így maradni, ha benne hagyjátok a daganatokat.

2019. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!