Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi mellé whippet vagy...

Mudi mellé whippet vagy inkább staffbull? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, napi 3x séta, ami összesen kb 2 óra. Van benne pórázos séta, más kutyákkal szabadon bandázós, feladatozás, közös játék (kötélhúzás, frizbi, labda stb.) A mudival heti 4x futni járok. Az új kutyával mást is szívesen kipróbálnék, vagy akár csatlakozhat is. Hétvégente túrázunk az erdőben vagy kimegyünk a Duna partra. Hétköznapokon 8-9 órát van egyedül, hétvégente kb 1-4 órát.


(Staffbull, nem amstaff!)



2019. máj. 8. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Staffordshire bullterrier.


Bár én elfogult vagyok, bull típusú imádóként.


Arra készülj fel hogy a staffbull teljesen más habitus, határozottság kell hozzá és (bár nem veszettül) makacs

2019. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Legjobb barátom csivavája gyakran átjön vendégségbe, ha ez számít. Nem az idegbeteg fajta, nagyon jófej, sokat játszanak.
2019. máj. 8. 23:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2019. máj. 8. 23:58
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Whippet. Imádom az agarakat.
2019. máj. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is imádom az agarakat, de ez a három kutya nagyon különböző igényű...

Pl. az agárnak futnia kell, de nem sokat, amúgy nem nagy a mozgásigénye, hamar elfárad. Egy Mudi meg egésznap pörög, nem bírná mellette az agár a tempót.

Ahhoz meg nem hiszem, hogy kedved lenne, hogy az agárra a séta felénél visszafordulj, a mudival meg kezd elölről...

Ha meg néhány sétánál egyedül hagyod az agarat, akkor Ő elég sokat lenne egyedül.

Szóval a staffbull szerintem egy fokkal kevésbé macerás, de én vagy egy másik mudit vennék, vagy egy hasonlóbb igényű kutyát... Pl. Pulit, pumit, corgit, colliet, border colliet, aussiet, kelpit, esetleg dobermant, vagy valami szettert akár.

2019. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Utolsóval értek egyet, mindkét választâs kockázatos. Bár mindenképp hozzáteszem, hogy te ismered legjobban a kutyád temperamentumát. Nekem a mostani már a második mudim és elég sajátos felfogásuk van a játékról. Erősen kiütköznek a marha hajtó fajtajegyek, imádnak kergetőzni, ugrálni és a másik kutya lábába csipni ha elkapják, emlett baromi hangosak is közben. A whippet bár gyors, de sokkal hamarabb elfárad, és könnyen megsérülnet.

A staffbull meg könnyen megunhatja a mudi ugrálását és csipkelődését ami verekedésbe torkolhat olyankor amikor egyedül vannak bezárva. Illetve ahogy nő a staffbull dominanciharc is kialakulhat köztük szintén olyankor amikor nem vagy ott.

Mudi mellé én pulit, pumit vagy másik mudit illetve kuvaszt (de ez panelben nem játszik) javaslok, mondom ezt úgy, (vagy inkább éppen azért) hogy két menhelyi keverékem van a mudi mellett.

2019. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Átgondolom a dolgot.


Barátom csivavájával jókat játszanak, durvulnak, de közben vigyáz a picire. Most megfordult a fejemben egy kisebb fajta választása, mert vele nagyon jól elvannak.

2019. máj. 9. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Inkább a staffbullt mondanám, bár nyilván eltérő habitus a muditól, de pl ha a muditok szeret kötelet húzni, a staffbullban tuti partnerre talál. Ott a staffbull is kiélheti magát és a mudit is fárasztja ezzel. Viszont a staffnál nagyon fontos a szocializáció, találkozzon minél több állattal és akkor később sem lesz gond.


A whippet sem lenne rossz, de ő amolyan kanapékutya. Tehát fut 10 percet mint az őrült, aztán kidől pihenni. Lehet a mudi idegesítené. Nagyon fázósak, esélytelen hogy télen 1 órát sétáljanak, mert befagy a fenekük még kabátban is. Mondjuk az a staffbullra sem árt, de ők azért robusztusabbak. 3 whippetet ismerek, inkább visszahúzódó, csendes kutyák, nem olyan "tűzről pattantak" mint a mudi. Hangjukat még sosem hallottam. Persze, biztos van ott is hozzátok illő példány, szóval nem reménytelen, csak a staff szerintem jobban illik a mudihoz.


Kistestű alatt a társasági fajtákra gondolsz? Mert az sem egy klasszikus párosítás :D mondjuk ismerek mudi és mopsz párost és köszönik szépen remekül megvannak. A mudi fitten tartja a mopszot, rendesen gyűrik egymást. Viszont a mopszot kánikulában kimélni kell. Ha csivavával elvan, akkora többi hasonló kaliberű kutya is szóba jöhet. Ezek a kiskutyák meglepően jól bírják a nagy sétákat és a túrákat is. Futás viszont felejtős, mert a mudi tempóját hosszú távon nem bírják, de addig meg el vannak otthon. Mindenképpen egy mozgékonyabb egyedet válasszatok, ismerek túrázó mopszot, tacskót és csivavát is.

2019. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!