Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyátok mennyi idő alatt...

Kan kutyátok mennyi idő alatt épült fel az ivartalanítási műtét után?

Figyelt kérdés
Két hét múlva fogják ivartalanítani kan kutyámat, azért kérdezem, hogy kb. mennyi idő elteltével mehet majd kutyaiskolába a műtét után. Természetesen megkérdezem majd az állatorvost is, de személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.
2019. máj. 16. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első nap nagyon bágyadt volt, majd utána kb még egy napig szokta a gallért, utána mintha mi sem történt volna. 10 nap volt a műtéttől a varratszedésig, addig volt rajta a gallér, de kb le se tojta, letarolt vele mindent ami útban volt, ugyanúgy rohangált, játszott stb. Varratszedés után pedig már nem volt semmi korlátozás. A viselkedésében sem történt semmilyen változás, de igazából mi kölyökként, rögtön amint lehetett megműttettük (talán 5-6 hónaposan.)
2019. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pitem 4 évesen lett ivartalanítva.

Úgy a 3. napon már nem is volt semmi látszata, hog műtötték.

2019. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már le lehet venni róla a gallért. 10 nap.
2019. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vidd kutyák közé, ha már kiszedték a varratokat, ez 10 nap. Nehogy baj legyen. Az én kutyám 2 napig bágyadt volt műtét után, utána már teljesen jól volt, játszott meg minden, csak a gallért nagyon utálta. Én nem vittem kutyák közé varratszedésig, hogy nagyon ne ugráljon, meg nehogy kiszakadjon a sebe. Varratszedés után csináltunk mindent ugyanúgy.
2019. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
2-3 nap alatt simán rendbejönnek. Szukának is max egy hét
2019. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kiveszik a heréket, akkor a zacsi feltelik savós folyadékkal, kb 1 hét alatt viszont teljesen leapad. Én addig hanyagolnám az intenzív mozgást, de utána mehet minden ugyan úgy. Amúgy a kutya már 2 nappal a műtét után maratont futott volna:D
2019. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 évesen lett a kan kutyám ivartalanítva. Mikor érte mehettem kiszaladt elém. Csóvált, örült. Kicsit félre félre lépett azért. Gyorsan be a kocsiba, hazahoztuk, aludt estig. Este ivott magától, aznap nem evett. Este gyors eü séta alatt elvégezte a nagy dolgát, pedig a doki mondta ne aggódnak, ha pár napig nem lesz termék. Másnap reggel konkrétan ugrált. Nagyon rövid pórázon kellett sétáltatni, mert nem törődött vele, ő ment. Itthon is ugrált, egyáltalán nem viselte meg. Nagyon büszke voltam rá, mert amúgy ő kicsit kényes kutya. Varratszedésig nehéz volt visszafogni, hogy nem ugrálhat, nincs labdázás stb. Utána szép lassan napról napra fokozatosan vissza álltunk mindenre.
2019. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!