Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya otthon szót fogad de...

A kutya otthon szót fogad de máshol nem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves németjuhász keverék kutyám aki otthon rendes és szót fogad viszont amint kilépünk a kapun az engedelmessége elveszik. Van tőlünk nem messze egy mező ahol elengedhetem és nyugodtan futkározhat és szaglászhat. Viszont akármit mondok neki nem hajlandó megcsinálni. Új szagok meg minden és az utóbbi időben többen is elkezdtek oda járni a kutyájukkal. Ha meglát egy kutyát rögtön oda akar rohanni hozzá de ha valami új szagot fog azt is követi és elmegy olyan helyekre is ahová nem mehetne. Én meg hiába szólok neki, sajnos nem minden kutya viseli olyan jól ha egyszer csak oda megy hozzá egy másik, így félek hogy valami baj lesz. Ha hívom magamhoz nem jön. Ha valaki esetleg tudna segíteni hogy mit tegyek hogy ott is szót fogadjon és figyeljen rám azt nagyon megköszönném!!!
2019. máj. 18. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális jelenség. Gyakorolni kell a feladatok más környezetben is, mert gondolhatja úgy, hogy csak az udvarban érvényesek a szabályaid. Egyébként egy alap engedelmességi tréningre benevezhetnél a kutyaiskolában, ott megtanítanak mindent.
2019. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes lenne beleinvesztálni egy kutyaiskolába, legalább pár hónapra. Mert ott megtanulná, hogy más kutyák társaságában is engedelmeskedjen, és hozzáértő tanácsokat kapnál a neveléséhez és a kiképzéséhez. A kutyaiskola nagyon szorossá tudja tenni a kontaktust a kutya és gazdája között, neked pedig pont erre lenne szükséged. Utána sokkal több örömöt találnál a kutyádban.
2019. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne vidd máshová.
2019. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az udvaron kivül több at inger, gyakorolni kell. Ha nincs lehetőséged kutya sulira vegyél egy hosszú pórázt mint a nyomkövető kutyáknak, azt tedd rá és úgy gyakorolj a mezőn, ha jön is másik kutya nem tud elrohani ha több méterre is van tőled. Az enyém is imád barátkozni mivel nagy kutya sokan megijednek. Imádja a labdát, itthon pórázt tettem rá eldobtam a labdát ami után futna na olyankor erélyesen szóltam hogy megáll és lassan mentünk érte ha rohant, húzot a másik irányba mentünk. Póráz nélkül is lehet otthon hogy azonnal visszahívni hiába érez erős ingert hogy utána fusson, ezzel is lehet kondicionálni az agyát arra hogy te legyél a legfontosabb inger.
2019. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Kint is nevelni kellene! Kezdjetek járni kutyaiskolába, mert mint látszik ez a része nem megy neked.


És ne engedd el akkor, ha nem tudod visszahívni! Csak hogy lásd, ha hozzánk rohan oda engedély nélkül egy kutya és a felszólításomra a felelőtlen gazdi nem akarja vagy nem tudja visszahívni kedvencét, elzavarom magunktól, ha magától nem akar elmenni és kell felrúgom, hozzávágok mindent, ami a kezem ügyében van. Volt már, hogy a gazdától ellentétes irányba szaladt el a kutya, a gazdi meg rohanhatott utána. De neveletlen, szocializálatlan, elhanyagolt kutyákat nem engedek magam és a sajátjaim közelébe! Épp elég támadást éltünk már át olyan gazdák miatt, mint te.

2019. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. máj. 19. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!