Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos keverék...

Sayd24 kérdése:

Van egy 7 hónapos keverék kutyusom, rossz körülmények közül került hozzánk 4 hetesen (kóbor kutya volt, a szabad ég alatt fialt le egy üres gyártelepen). Más is tapasztalt az ivartalanítás után korábban nem jellemző "szokásokat"?

Figyelt kérdés

Nagyon aggasztó ez a harapdálás, hirtelen jön és van amikor hamar lecsillapodik van amikor katasztrófa a helyzet.

Jártunk kutyaoviba, ahol szabályosan rettegett az oktatótól, az első személyes találkozásukkor üvöltött rá, mert ugatta, aztán rövid időn belül leteperte. Oldalba bökte többször is. Úgy voltunk vele, hogy ő a szakember, tudja mit csinál.

Már lassan 3 hete túl vagyunk az ivartalanításon. A műtétet jól viselte, a gallért nem.

Azalatt a pár nap alatt elkezdett nagyon durván harapni minket, mostanra kicsit visszavett, de még mindig előfordul. Azóta kerestünk egy másik oktatót, aki házhoz jár. Sokkal barátságosabb a kutya számára, mer vele sétálni pórázon, ellenben a régi oktatóval akinél rögtön elkezdett vergödni amint átvette.

Az új oktató szerint a hormonok is közre játszanak benne.



2019. máj. 22. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ember legyen a talpán, aki meg tudja mondani, hogy pontosan miért viselkedik így a kutyád!

"Gyárilag" korábban szokott lenni a harapdálós korszakuk (amikor kis kölyökként tanulják a gátolt harapást meg nő a foguk). Pár hónappal korábban mennyire volt harapdálós? Volt rá lehetősége, hogy megtanulja, mennyire haraphat erőset? Normál esetben az oviban a többi kölyöktől tanulhat ilyet, de ha ilyen volt az oktató... :S

Mennyire viseli jól a körülmények változását? Legyen az ismeretlen helyszín, ember, tartási körülmények vagy eltérő napirend. Műtétkor ezek óhatatlanul borulnak: rendelő, maga az ivartalanítás is stressz (kanok előnyben ;)), altatás, utána a gallér, kímélni kell stb.

Ami viszont biztosan borul, az a hormonrendszer, igaza van az új oktatónak. A hormonok pedig jelentősen befolyásolják a viselkedést, de hogy a harapdálás pont emiatt lenne... a bánat tudja. Hogy látjátok, félelemből harap, harciasságból vagy játékból?

2019. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos, még kölyök, ennyi idősen normális a rágcsálás a fogai miatt, de meg kell tanítani neki, hogy mit rágcsálhat és mit nem. Nagyon korán fialt le, a fejlődésben is visszamaradhatott emiatt. Legyetek kitartók, következetesek, majd változik idővel.
2019. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán értem: Ő fialt le,vagy 4 hetesen került hozzád?Már mindegy, de nem lehetett volna még hagyni az anyjával kb.10 hetes koráig?Esetleg az anyjával befogadni?

Tele van ilyen kérdésekkel minden, hogy:mit csináljak a kutyámmal, macskámmal mert a viselkedésével baj van.Kiderül, 10 hetes kora előtt el lett választva az anyjától és testvéreitől.Nem kell csodálkozni!

Aki ilyen 4-5-6 hetes kölyköt vesz magához, tudnia kéne, mit vállal.Egész életére kihat a korai elválasztás.

Rengeteg türelem, még több szeretet kell hozzá.Semmi durvaság.Bizonyos negatív dolgairól nem lehet leszoktatni, vagy trükkösen kell csinálni.

Ivartalanítás után játékosabbak lesznek.Adni kell neki sokféle játékot, amit haraphat.

Ha egyedül van, jó lenne hozzá egy másik kutya még most, míg kölyökként könnyebben összeszoknak.

2019. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, az anya kutya volt aki lefialt, nem az én kutyám. Ő kan.

Nem tudtuk megoldani, hogy együtt maradjanak,mert az üres gyártelepet eladták kezdődött az építkezés az anya kutyát pedig elvitették.

Tudtuk hogy mit vállalunk ezért próbáljuk szakember segítségét kérni.

2019. máj. 22. 15:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak:

Játéknak indul, de vannak esetek amikor átmegy harcias viselkedésbe.

Bízok benne hogy a hormonok kiürülése és az új oktató nyugodt kisugárzása segíteni fog.

Amúgy sajnos minden új dologra rosszul reagál :(

Legyen az egy járókelő aki elmegy a kapu előtt, vagy egy kóbor kutya.

2019. máj. 22. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolso valaszolonak gyakotlatilag 0 ralatasa van a valos eletre!

Koborkutyat fogadott be es ilyet ide irni hogy nem lehett volna az anyjaval hagyni 10hetes koraig.

Mindjart fejbe lovom magam

Ilyenkor is ezt a faszsag szocializaciot kell hajtani

Itt a kutyas temat be is kellene szuntetni gyakori kerdeseken. Mert tul sok a hulye aki okoskodik

2019. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Apam vizslakat tenyesztett vadaszatra ezelott jo par evvel. 6het es elvittek a kolykoket. Nem volt magabol kifordult kutya

Ez a mai kor eletkeptelensegobol szarmazo dolog ami tul van misztifikalva kicsit

Egyebkent olvastam 1 angol cikket amiben a 7hetes kor volt az a kor ahol a legtobb eredmenyes munkakutyat elvalasztottak.

2019. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: A '90-es években még a 6 hetes kort ajánlották az elválasztásra, mondván, hogy így tud majd a legjobban kötődni a gazdához, most a 8+ hetes kort javasolják, hogy megtanuljon a többi kutyával viselkedni. Nekem az a gyanúm, hogy mindkét félnek van igazsága, tipikusan amit megnyersz a réven azt bukod a vámon helyzet. A törvényben mindenesetre 2010 óta szerepel a 8 hetes kor.

Kérdező: én is bízom benne, hogy a mostani oktató érti a dolgát! Ha tart az ismeretlen dolgoktól, az nektek is kemény menet lesz, hogy hozzá szoktassátok az ilyen helyzetekhez, de egy jó szakember segítségével szerintem sokat lehet haladni. "Játéknak indul, de vannak esetek amikor átmegy harcias viselkedésbe." Azon kívül, hogy faképnél hagyjátok, ha bepörög és harapni kezd, nincs ötletem. Ha félős, akkor a durva módszerek nem játszanak, mert még a végén meginog bennetek a bizalma.

2019. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!