Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki KELL ivartalanítani a kutyát?

Ki KELL ivartalanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve hoztunk egy kutyát a menhelyről, mert volt két kutyánk de elpusztult az egyik a másik pedig nagyon szomorú volt miatta és hoztunk egy kicsit hátha anyáskodni fog felette és megnyugszik, így is lett tök jól elvannak mind a ketten. Na és akkor most felhívott a menhelyes "ismerős", hogy ki KELL ivartalanítani a kutyát mert jogszabály meg ehhez hasonló dolgok, na igen de nekünk ezt egyáltalán nem mondta és én nem is akarom és nem is fogom kiivartalanítani, már sok kutyánk volt és majdnem mindegyik szuka volt és egyik sem szökött el és sose volt fialás sem. Semmilyen papírt nem íratott velünk alá csak kezünkbe nyomta a könyvét és ennyi, egy szóval nem mondta, hogy ki KELL és egyáltalán mi az, hogy köteleznek erre és ha én nem akarom vagy tán tenyészteni akarom?

2019. máj. 25. 14:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#9 Nem az volt a kérdés, hogy változtasd meg a felfogásom hanem az, hogy Ki kell-e ivartalanítani a kutyát, de attól még ugyanúgy meghallgatom mások véleményét ha az normálisan és nem sértően ír. Köszönöm #6 és #10, ti legalább arra válaszoltatok ami a kérdés volt.
2019. máj. 25. 15:40
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

ma 15:25

8 hetes kor alatt menhely sem adhat ki kutyát. 8 hetes korban pedig már chipet lehet belerakatni, plusz az első oltás. Rájuk is vonatkozik az erre utaló ÁVT.

Ideiglenes lehettél volna és legelőbb 8 hetesen már hivatalosan örökbe fogadhattad volna.Akkor viszont életbe lép a gazdaváltás előírása a törvény szerint.

Nincs semmi, ami által bármire is kötelezhetnének a menhelytől.

Pattintsd le azt az "ismerőst".

2019. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy egy kutyusodat se vitte el gennyes méhgyulladás nem jelenti azt, hogy ezt se fogja. El nem tudom képzelni, hogy nem írtatok semmi papírt, szerintem nem menhelyről van szó hanem gyepiről, bár ott is írnának papírt. De így elvileg nem kötelezhetnek. Viszont, kinek ártasz ezzel, hogy nem ivartalanítod? A kutyának, főleg! Ezen kívül magadnak is, mert nem szeretnék később itt találkozni a kérdéseddel, ,hogy tüzelt a kutyám és megszökött, vagy bejöttek a kanok, mi legyen? Vagy hogy három napja nem eszik a kutya, bágyadt és váladék ürül belőle, valami praktika? Mert sajnos sok gazda ilyen, tisztelet a kivételnek. Megelőzheted vele a gennyes méhgyulladást, a szaporítószervi rákos megbetegedéseket, meg sok kellemetlenséget, ugyanis a kankutyák akkor is a kapud előtt fognak állni és vinnyogni meg verekedni, ha nem tudnak bejutni, évente kétszer. A szuka évente kétszer vérezni fog, összepecsételve mindent. Nemtudom nektek ez hogy éri meg...


És sajnos akármennyire mentegetőzöl, az élő iskolapéldája vagy annak, akik miatt szerződésben kötelezik a menhelyek az örökbefogadókat az ivartalanításra. Amúgy magaddal szúrsz ki, mert ha nem ivartalanítod hiába nincs szerződés, a nyakadra fognak járni, és valami úton módon elérik, hogy elvegyék a kutyát a tartására hivatkozva.

2019. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi #12-es.

#13-as a mi udvarunkról semmi nem megy ki és nem is jön be, kanok nem állhatnak a kapunk előtt mert nincs kapunk de értem mire akarsz kilyukadni. Az meg, hogy rámjárnak meg, hogy elviszik a kutyát, hát hagyjál már hát jobban él a kutya mint egyes emberek.

Ui.: Hányszor mondjam még, hogy nem kaptunk papìrt.

2019. máj. 25. 16:16
 15/20 anonim válasza:
28%

Figyi lehet ez nem a kerdesedre a valasz, de en tuti hogy kiivartalanitanam! Nem csak attol kene mert ha mondjuk beszokne egy kan es aztan vemhes lenne, hanem azert is mert vannak sulyos nemiszervi betegsegek! Pl mehgyulladas. Nemreg egyik szuka kutyam ebben pusztult el most megtanultam a lecket ezek utan biztos hogy minden kutyamat ki fogom ivartalanitani, azt ajanlom te is tedd meg a kutyad erdekeben is!

Ui.: bocsi az ekezetekert telefonrol vagyok.

2019. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Szia, elgondolkodok rajta csak nekem az nem tetszett, hogy kötelezően mondták. Köszi, hogy legalább te normálisan le tudtad írni az álláspontodat és nem kioktatóan mint a többi.
2019. máj. 25. 18:23
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

A menhelyek 99,9%-ánál van örökbefogadási szerződés, amiben benne van az ivartalanítási kötelezettség. Eszerint neked ki KELL ivartalanítani a kutyádat.

Törvény konkrétan nincs rá, de a szerződésben foglaltakat teljesítened kell.

2019. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
Jha, most olvastam a kommented, hogy nem kaptatok semmilyen papírt. Az mondjuk fura. Akkor elvileg nincs mire hivatkozniuk, így nem kell. Bár a kutya érdekében ajánlott lenne.
2019. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, nem kaptunk semmilyen papírt sem és még csak nem is mondták, semmi baj nem lenne ebből csak egy kicsit fura volt, hogy fél év után beállítanak, hogy amúgy ki kéne ivartalanítani.
2019. máj. 27. 15:46
 20/20 anonim ***** válasza:

szia!

ez melyik város? nekem furcsa, hogy nem kaptatok örökbefogadási szerződést. úgy tudom nem mindenhol van ivartalanítási kötelezettség, az ismerősöd egy kotnyeles bunkó, ellenben én is ivartalanítás párti vagyok.

2019. máj. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!