Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3éves kisfiam bántja a...

A 3éves kisfiam bántja a kutyusunk?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy kiskutyát, a 3éves gyerekem néha bele rúg csak úgy... Ilyenkor természetesen megbuntetem racsapok hogy ez neked is fáj, de egyszerűen minden nap mégis csak piszkálja szerencsétlen állatot, soha nincsenek egyedül hagyva, figyelek,. Többnyire szépen bánik vele, de sajnos nem mindig, van egy 5evesem is ő nagyon ügyes eteti sétálni visszük, tehát mindent ugyanúgy csinálok, érdekes hogy ismerős kutyát macskát nem bántja a gyerek csak a miénket. A kutya sokszor morog már ha közeledik a kisebb gyerek felé, ugye fél.. Imádom a kutyát de mi lesz ebből? Kérlek segítsetek? Negatív válaszokat ne légyszíves, segítő szándékkal válaszoljatok?
2019. máj. 25. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Meg kell magyarázni a gyereknek, hogy a kutya egy értelmes, érző lény, akárcsak ő és nem szabad bántani. Ha máshogy nem megy, akkor kérhettek tippeket gyermekpszichológustól is, hogy mit kéne tennetek.
2019. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Doros ***** válasza:
98%

Kölyökkutya és pici gyerek gyakran nem jó párosítás. Még mindkettőt nevelni kell.

Még az is lehet, a kisebbik már nem érzi magát a családban a legkisebbnek, és féltékeny.

Mondd meg neki, hogy hamar megnő. Hamarabb lesz nagy kutya, mint ahogy a testvére iskolás lesz.

Nem rácsapni kell, hanem erélyesen rászólni, hogy kicsi, nem bántod!

2019. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
63%

"mi lesz ebből"

Egy szadista. Szép kilátások.

2019. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem lesz belőle szadista...

Ez a gyereknek is új, nem igazán tudja mit kezdjen vele, esetleg féltékeny rá. (mint mikor ebben a korban érkezik egy kistestvér)

Ne csapj rá, attól csak rosszabb lesz. Abból az jön le neki hogy jobban szereted a kutyust mint őt. Inkább szólj rá, magyarázd el neki. Változni fog, de ez mindkettőnek új helyzet :)

2019. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen csak felügyelettel legyenek együtt. Olyankor a kicsit ültesd le és tanítsd finoman bánni a kutyával. Üljön, simogassa (a kutyának is jót tesz, ha nem fog félni tole), gurítson neki labdát (közben ülj ott mellette).

Ha bantja ne csapj rá, hanem magyarázd el neki, hogy a kutya a barátja és ne bántsa, mert fáj neki.

Ha nem érti meg lehet szakembert lenne érdemes felkeresni.

2019. máj. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbáltunk, játszani vele ami megy is addig még labdázunk, sétálni visszük nincs gond, csak ha lefekszik a kutya akkor piszkálás kezdetét veszi, érdekes mert ha a gyerek nyugszik akkor a kutya sem hagyja békén szóval ettől függetlenül szereti a kicsit a kicsi(11hetes a kutyi), de félek ha nagyobb lesz emlékezni fog erre és ha véletlenül úgy nyúl hozzá a gyerkőc nehogy baj legyen belőle.... Nem az első kutyám értek hozzájuk, most láttam az időt h legyen kutya mert arra gondoltam hogy már nem bántaná hiszen máshol szépen bánt az állatokkal, lehet tényleg féltékeny... A kicsik előtt mindig voltak kutyáim kisgyerek korom óta, most ugy érzem megbuktam mint anya és felelős kutyararto is 😐😪
2019. máj. 26. 07:14
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy buktál meg, csak még nem voltál ilyen helyzetben. :) Egyébként a kisgyerekeknél én úgy tudom, ez ösztönös cselekedet, hogy rugdalják az ártatlannak tűnő állatokat, csak idővel kinövik (jobb esetben). Más állatával azért nem csinálja ezt, mert valószínűleg tudja, hogy nem az övé és egyébként is felügyelet alatt van, olyankor nincs helye csínytevésnek.
2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Naa már jobb volt a helyzet, elvoltunk kint egész nap szinte, egyszer próbált durvulni a fiam, be küldtem hogy akkor nem jöhet ki az udvarra ha bántja a kutyust. 🙂 Nem egyszerű de imádom őket azt szeretném ha jól kijonnének egymással
2019. máj. 26. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ezt azért nagyon erősen tiltanám a gyereknek! De miért hagyod? Ha tudod, hogy mikor fogja piszkálni, miért nem állítod le időben?
2019. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Az lesz ebből, hogy a kutya hamarabb felnő mint a gyerek és félelemből agresszívabban visszacsap majd (jogosan). Itt nem a kutya a hibás, a gyereket kellene megtanítani arra, hogy nem bántjuk a kutyát, mert a későbbiekben balesetveszélyes lehet.


Az jó módszer, hogy ha nem úgy viselkedik a kutyával akkor beküldöd "büntibe". Vagy aznap nincs mese, csoki stb. Előbb-utóbb megtanulja.

2019. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!