Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler tulajdonosok,...

Rottweiler tulajdonosok, tudnátok segíteni adni pár jótanácsot?

Figyelt kérdés
Most lett a hétvégén egy kan kiskutyám, és szeretném tudni, hogy amit csunálok, maradéktalanul jól csinálom-e, illetve a Ti saját tapasztalataitokra is kíváncsi lennék. Ha lehetséges privát üzenetben beszéljünk! Köszönöm szépen.

2019. máj. 29. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Írj nyugodtan a kérdéseddel, válaszolok!
2019. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos lehet másoknak is, így kár privátba menni!
2019. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A hétvégénn került hozzám egy kan kiskutyus, nagyon régi vágyam teljesült ezzel, mert nagyon tetszik a fajta. Első teljesen saját kutyám, előtte egy boxerem volt a barátnőmmel közösen, de az az övé maradt. A kérdésem a kezdeti nevelésével kapcsolatos. Most kezdett el tegnap és a mai nap folyamán úgy igazán magára találni, egy igazi rosszaság kezd lenni. Nyilván szeretném őt keményen tartani, mert nem szeretném, hogy a fejemre nőljön, de nem tudom, hogy jól csinálom e , ebben szeretnék segítséget( megerősítést vagy éppen nemleges választ) kapni. Ha olyan dolgot csinál, amit én nem szeretnék, hogy csináljon, egy Nemmel tiltom, és odébblököm , de olyan, mintha le se ejtene engem...Reménykedem benne, hogy ezek csak a kezdeti nehézségek, és pár nap múlva figyelni fog rám, de szeretnék olyan valakitől tanácsot kérni akinek volt már rotija, és sikeresen fel is mevelte.
2019. máj. 29. 22:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"egy Nemmel tiltom, és odébblököm , de olyan, mintha le se ejtene engem.."

Ne is várd, hogy azonnal reagál a tiltásodra.

2019. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Az országban a legjobb tenyésztők közé tartozik Tünde.

[link]

2019. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem várom, tudom, hogy nem fog egyből! Inkább arra lennék kíváncsi, hogy ebből, ha kitartóan csinálom fog e tanulni.
2019. máj. 29. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Én a legfontosabbakat emelném ki:

- szeresd

- ne verd

- legyél következetes,

- amit egyszer megengedsz, arról nehéz leszoktatni, ha már másképp gondolod.

A roti egy hihetetlenül okos és jó indulatú kutya, ahogy nől és okosodik, minden cirkusz nélkül fogja tudni, hogy mik az elvárások.

Nekem 10 hetes korától 13 évig volt rotim és a gondolataimat is ismerte.

Pedig semmi extrát nem csináltam vele, csak azt a négy dolgot, amit leírtam.

2019. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem érdemes lenne kutyaoviba vinnded...
2019. máj. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fogom vinni oviba, amint meglezsnek az oltásai, hogy kutyák közé mehessen. Ezt a 4 pontot amit leírtál, én is eszerint akarom és próbálom nevelni. Amit nem szabad ragnia arról mindig tiltom/terelem el a figyelmét, csak eddig még nem igazán akarja felfogni a lelkem, hogy nem játékból nem engedek neki dolgokat.
2019. máj. 30. 05:36
 10/13 A kérdező kommentje:
Megy a pozitív megerősités a pisiléssel kapcsolatban is, de egyelőre azt se nagyon tanulgatja.
2019. máj. 30. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!