Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki járt már ugyanebben a...

Valaki járt már ugyanebben a cipőben?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyok esve...


A kiskutyámnak nagyon fáj az állkapcsa. Fogalmunk sincs mi történhetett, az orvos azt mondja hogy talán középfül gyulladás okozhatja. Kaptunk gyulladáscsökkentőt, fájdalomcsillapítót, de sajnos egyre rosszabb állapotban van. Ma visszavittük a megbeszélt időpont előtt, vér vettek tőle, kapott injekcióban antibiotikumot és fájdalom csillapítót, de egyre egyre jobban csak fáj neki. A fogai teljesen rendben vannak, laza nincs, és amúgy elég bágyadt de ha mondjuk egy kutya haverjával találkozunk olyan, mintha nem is lenne beteg. Enni eszik, de nehezen rag, ezért pépesítem neki az ételt. Holnap megyünk röntgenre, mert most már ha csak a fejéhez nyúlok keservesen sír.

Tudom, hogy holnap kiderül mi a probléma, de nem tudok addig várni... Van itt olyan gazda, akinek ilyen beteg volt a kutyusa?

Remélem nincs komolyabb probléma, mindig azt mondják lehet a füle, lehet meghúzta valahogy, lehet mégis a foga, de akkor miért nem csökkent egy pillanatra sem a fájdalma, ha állandóan fájdalomcsillapítóval tömik?

Amúgy fajtatiszta sheltie, 1 éves kan. :(


Köszönöm!



2019. máj. 30. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Fülgyulladásnál a kutya rázza a fejét, piszkálja a fülét általában.

Remélem, a röntgen kideríti a baj okát.

2019. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Jobbulást nektek! Majd írd meg, mi lett az eredmény!
2019. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj, hogy mi lett! Szorítok, hogy ne legyen semmi komoly!
2019. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"lehet" "lehet" "lehet"

Na ezt tartom én felháborítónak! Ahelyett, hogy az orvos elismerné, nincs megfelelő felszerelése, inkább elkezd találgatni és telnek a hetek, az állapota meg csak súlyosbodik. Mi is hasonlókat szívtunk. 5 orvoson mentünk keresztül, mire találtunk egy jó állatorvost itt vidéken. Remélem, hogy a röntgenből okosabbak lesztek, én szurkolok nektek!

2019. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy ilyen támogatóak és kedvesek vagytok!

Mindenképp írni fogom a fejleményeket, eddig annyi változás történt, hogy megette az összes pépesített ételt amit elé raktam. Ez bizakodásra ad okot. :) levittük a nagy szerelmehez egy kicsit játszani, játszott egyébként mindenkivel de pl sírt amikor a szájába akarta venni a másik kutya játékat, megakarta harapni játékból akkor is sírt szegény, szóval a fájdalom egy picit se enyhült. Szegény fekszik, néz ki a fejéből, látszik hogy komolyan szenved. :(

Láza továbbra sincs.


Az utolsó válaszoló kommentjére:

Igazad van. Örülök neki, hogy találtatok megfelelő orvost.

Itt ebben a rendelőben minden felszerelés megtaláltó, én mégis szörnyen ideges vagyok, és haragszom rájuk... Már múlthét szombaton elvittem a kutyát azzal, hogy fáj neki. Kaptunk gyógyszert ugyan, de már akkor említette a röntgen lehetőséget, plusz a vérvételt. Én mondtam neki, hogy akár már most is megpróbálhatnánk, a vérvételt is akár, holnap meg a röntgent, de azt javasolta hogy előbb inkább próbáljuk ki a gyógyszert. Ma is előbb gyogyszereket írt fel, mondván próbáljuk ki, ne tegyük ki röntgenezésnek a kutyát... Aztán mivel nem hatott a fájdalomcsillapító injekció, ezért benyögte hogy jó akkor holnap röntgenezzünk. Ezeket a lépéseket akár ki is hagyhattuk volna, hamarabb szabadulna szegény a fájdalmaitól, és szegénynek már a hasa is megy ettől a sok gyógyszertől... nem mellesleg 50.000 ftnál járunk, röntgen nélkül. Ami nem érdekel, bármennyit ráköltenék, csak ha nem is gyulladásról van szó akkor feleslegesen eszi a gyulladáscsökkentőt, szívesebben költeném azt a pénzt a valódi betegségére hogy felépüljön. :(

Lehet fogok új orvosi rendelőt keresni neki.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2019. máj. 30. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Simán lehet a füle. Ha belenézel a fülébe, nem piros, büdös, trutyis? Igazából CT lenne a legjobb, nem tudom a röntgen elég-e, és nagyon sajnálom, hogy a dokitok eddig húzta a dolgot. Vért már az első alkalommal kellett volna levenni.


Szorítok nagyon!

2019. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem piros a füle. Az orvos Megnézte a kis ketyeréjével, de nem látott semmit. Ha a füle, akkor biztos hogy középfül gyulladas. :(

Egyre egyre rosszabbul van. Miért nem hatnak a gyógyszerek? :(

Most bedagadt a kis bal arca, a füle és a szeme között a halántékánál, és a szeme alatt. Lehetséges hogy arcüreg gyulladása lenne? Valószínű gyulladás, mert különben nem dagadna be szegénynek, de folyamatosan kapja a gyulladásgátlót plusz antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, és mégis bedagadt szegénynek. 😞 Remélem a röntgen elég lesz, 100% hogy a baloldalával van gond és az is, hogy gyulladás. Most már azt is látni hol van bedagadva, remélem ennyiből és a röntgenből már eljutunk a cél és a megfelelő kezelés felé. Köszönöm a választ! :)

2019. máj. 30. 22:49
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


Itt bejelöltem hol dagadt be szegénynek a kis arca, inkább a halántékánál dagadt be jobban, a kis szeménél kevésbé.


Amúgy ő nem az én sheltiem, csak rajta tudtam a legjobban megmutatni hol dagadt be neki.

2019. máj. 30. 22:56
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Toklász? Kulancs? Idegentest? Néha nagyon el tudnak ezek "bújni" és igen kell keresni másik dokit aki nem kísérletezik. Bár rutin, hogy gyulladáscsökkentő+fájdalomcsillapítóval kezd, majd 3 nap alatt "magától" rendbejön. Ha 3 nap után se jobb akkor egyből röntgen (nem érdemes húzni, mert a röntgenhez általában bódítják a kutyát és minnél roszabbúl van annál nehezebb bódítani). Illetve nagyon alaposan át kell nézni a kutyát.
2019. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ilyesmi nincs benne, mindig alaposan átfésülöm ha olyan helyre megyünk ahol lehet ilyen, plusz minden este elalvás előtt szénné simogatom, akkor közben mindig átnézem. Nexgard spectrát szed, szóval kullancs fertőzött nem lehet. Most úgy látom, mintha egy picikét jobban lenne. Minden reggel mikor megszólal az ébresztőm jön keltegetni, a kezemet nyalogatja, hozzám nyomja a kis testét, és eddig annyira rosszul volt hogy reggelente én keltettem őt. Ma ő keltett engem. :)

Este viszont nagyon rosszul volt. A sétánál is felakart kéreckedni az ölembe, de sajnos nem bírom már el tartósan, 8,2 kg. :S este azon is gondolkodtam, hogy elviszem az éjjeli kórházba, de nem akartam kitenni ekkora stressznek, végülis olyan nagyon nagyon rosszul nem volt, már csak én rettegtem igazából. Ő békésen mélyen aludt. Ma viszont kivizsgálják rendesen, a vérkép eredmény is megjön, nagyon kíváncsi vagyok.

2019. máj. 31. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!