Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy olyan problémám van, hogy...

Ivett25 kérdése:

Egy olyan problémám van, hogy tegnap voltam cukorterheléses vérvételen, és 6.9 lett éhgyomorra, megcsinálták a terhelést. Nagyon megijedtem. Van valaki ugyanebben a cipőben? Nagy a baj? Köszönöm előre a válaszokat.

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem éhgyomri vércukort nem néztek, csak a terhelésest. Éhgyomrinak a 6,9 nagyon magas az én éhgyomri cukrom 4,2 körül van és a terhelésesem így is 7,8 lett, ami a felső határ. Így is 160g-os szénhidrát diétára fogtak. Ami azt jelenti, hogy egy nap max. ennyit ehetek meg 5-6 étkezése lebontva, és minden fő étkezésnél mérni kell a vércukromat.


Mióta tartom a diétát, 6 fölé szinte soha nem megy még az étkezés utáni várcukrom sem. És sokat segít abban, hogy ne hízzak az egekbe, aminek én személy szerint nagyon örülök.


Remélhetőleg téged is csak diétára fognak majd és nem kell inzulint is adni magadnak. Ez függ attól, hogy mennyi lesz a terheléses értéked, és, hogy diétával mennyire tudod szabályozni a vércukrod. Addig is én azt tanácsolom, hogy semmi cukrosat és szénhidrát dúsat ne egyél. Se tészta, se sült krumpli, se édesség, se fehér kenyér stb. Elég sok terméken rajta van a szénhidrát mennyiség egyébként.


Az általad bevitt cukrot a babádnak is fel kel dolgoznia, ami miatt megnőhet a magzatvíz mennyisége, ami nem szerencsés. Ráadásul nagyon nagy baba születhet. Egyik ismerősöm nem tartotta a diétát, most pedig a magszületett babája nagyon körvér.


Remélem segítettem!

2014. márc. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az éhgyomrim alacsony volt nagyon (3,4), de a terheléses 9,2 lett. Így engem 180 grammos szénhidrát diétára fogtak, két hetente kellett visszajárnom diabetológus szakrendelésre. Ilyenkor előtte reggel vettek éhgyomorra vért, majd meg kellett enni a saját reggelijét az embernek, amit otthon is szokott, majd egy óra múlva újra vettek. Ha ilyenkor magas lett volna, akkor be kellett volna feküdni cukorprofilra (ez azt jelenti, hogy minden étkezés előtt és utána 1 órával néznek vércukrot) és lehet, hogy szükséges lett volna inzulin. Hogy a te esetedben mi lesz a megoldás, azt látatlanban nehéz megmondani, biztos, hogy a terheléses értéktől függ majd. Ne aggódj, ha mostantól követed az orvosok utasításait, nem lesz baj. A kezeletlen terhességi cukor tud problémát okozni, de ezért van ez a vizsgálat, és utána a kezelés, hogy ezt megelőzzék. Ne idegeskedj, minden rendben lesz, ha tartod majd a diétát, eljársz konzultációkra.
2014. márc. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez sajna elég sok. Mikor lesz meg a terhelés eredménye? Egyórás szurid is volt, vagy csak a kétórásat nézik?


Betartottad a terhelés előtt, hogy este 8 után nem ettél semmit?


Bírható a diéta, ne aggódj! Nem lesz baj :)

Boldog babavárást!

2014. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Diétázom, figyelek arra mit eszek, holnap jön meg a terhelés eredménye. A védőnő is a diétát mondta. Megnyugtatott, hogy nem kell megijedni tulságosan mert sok kismamánál előfordul, sőt van akinek annyira magas éhgyomorra acukra, hogy meg sem terhelik. Igen, levették éhgyomorra, majd megittam azt a cukros löttyöt, majd 2 ora mulva ujra vették. Remélem le tudjuk vinni ezzel a diétával és nem lesz semmi baja se babonak se nekem. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!!
2014. márc. 12. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!