Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alánlanátok hámot nekünk?

Alánlanátok hámot nekünk?

Figyelt kérdés
Eddig is hám volt/van neki, de kinőtte, és a következő hámnak is nagyobbnak kell lennie, mert a szőre még nem nőtt ki teljesen. 1 éves. Az eddigi hám olyan volt, hogy nyeh... Meglattam a polcon, kicsi volt a kutya, elhoztam a legolcsóbbat ami jó rá. Azt terveztem előbb veszek majd minőségi darabot, de hát elmaradt. Eddig is futottunk, meg bicigliztunk, erdőben ahol nem vadásznak, vidéken ahol nem járnak, póráz nélkül. A házunk előtt van egy futópálya, ott is úgy futottunk, hogy előttem a fűben futott a kutya kissé oldalt tőlem, és én mögötte. Most olyan hámot szeretnék, ami kifejezetten jó minőségű, nem nagyon terül el a kutyán (mármint... Pl a K9 hámok olyanok, hogy két oldalt elég nagy területen befedi a kutya testét, és ő középtermetű, hosszú szőrű sheltie, melege lenne benne) lehet futni, biciklizni vele pórázzal szabályosan, a szín és az ár tökmindegy. Professzionálisat szeretnék. Tudnátok segíteni? :)
2019. jún. 2. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vagusdogs sétáltató és sporthámunk van.


[link]


Az én kutyám egy mali-nj mix. Szintén járunk futni, biciklizni, kirándulni, így fontos volt, hogy jól látszódjon messziről is, viszont a juliusk9 hámokat én nem találtam túl praktikusnak. Túl nagy területet takar, a kutyának csak melege van tőle. (Szerintem)

Illetve ez a fajta hám szerintem jobban oszlatja el a súlyt, ha például húz engem futásnál (leginkább mi így szoktunk menni).

Ha kérsz a tetejére fogantyút, akkor könnyebben emelhető lesz a kutya, ami egy sheltienél hasznos tud lenni. Az én kutyámé 4 cm vastag, szerintem egy sheltiere a 2 cm vastagságú bőven elég, így a szőrét sem nyomja le nagyon.

2019. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyenünk még nincs, csak más termékek (póráz, nyakörv), de baromi jól néz ki, a pórázból és nyakörvből kiindulva elég strapabíró is lehet. Csak az árát kicsit sokallom.


[link]

2019. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pfuu tényleg baromi jól néz ki kedves 2.es válaszoló, de azthiszem az első az praktikusabb lenne. Esetleg ráhímeztethetném a kutya nevét, vagy azt hogy Mr.Rettenet! Ez az itthoni titkos neve. :DD


Köszönöm 1.es válaszoló, már szemezgeztem a vagussal, csak eddig még nem hallottam személyes véleményt róla. És gondolod a 2-centis szélességel nem fogja vágni, ha pórázzal fut előttem? Mondjuk kétlem, a szőre borzasztóan vastag. Meg úgy látom, hogy ez a mellkasra helyezi a "nyomást' ha húz, én pont ilyet keresek. :) amúgy hegyet mászni, najó ez túlzás... Meredek dombokat mászni szoktunk, le fel. Olyat, amin azért egy gyerek is feltudna mászni, de hát akkor elkezdhetnénk durvabbakat is mászni, azt valahogy imádja. Le is fel is, persze az agilityt utálja, pedig sheltie. Köszönöm a válaszokat! :)

2019. jún. 2. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk van egy Fressnapfos Anione hám, amit nagyon szeretünk, mert nem "lábpakolgatós", plusz nekem a fazonja jobban bejön, mint a tipikus hámoknak.

A kutya kényelmesnek ítélte meg (ha kényelmetlen a hám, akkor nem mozog benne rendesen) , mi ilyenben futunk és túrázunk (K9 hámot mantrailingre használunk és így teljesen más hám kell a többi tevékenységhez) .

[link]


Amik jók lehetnek még, az a Hurtta hámjai

[link]

Az ára elég húzós és könnyen lehet, hogy máshol is találsz ilyen fazonú hámot, csak kevésbé nagy márkában, amit fele ennyiért meg tudsz venni.

Találtam is :D, azért nem fele annyi, de jóval olcsóbb:

[link]

De a k9 hevederhámjai is hasonlóak:

[link]

Hunternek is van ilyen típusú hámja.

Ezt a típust norvég hámnak hívják.


De ez a Hunter is elég jó:

[link]


Remélem tudtam ötleteket adni, hogy hogyan keresgélj :D .

Egyébként a belinkelt hámoknál a méretet nem néztem,csak a típusukat akartam megmutatni.


A kettes válaszhoz:

Sokan paracordoznak, csak ez az oldal már egy nagy márka lett, ezért az árak kicsit el vannak szállva.

Ha mondjuk egy nagy kutyás csopiba Facen kiírod, hogy keresel olyat, aki paracord hámokat készít otthon akkor lesz pár jelentkező, akik tényleg csak így otthoni szinten űzik, elküldöd nekik a méretet meg a képet, hogy ilyen hámot szeretnél (az árat azért gondosan retusáld le, nehogy ötletet kapjanak) szerintem sokkal olcsóbban megcsinálják ugyanilyen minőségre.

2019. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi 3.as,egy csomó jót írtál. Sőt, ez az elso hutra, és a k9 hevederhám tetszik. Az ár azért is lényegtelen, mert ha jó minőségét veszek talán akár évekig is szolgál minket, ha nem talán egész eletéig. Szóval inkább osszekuporgatom a kis pénzemet, ha minőséget akarok. A legfontosabb a hámnál, hogy ne a nyakára helyezze a súlyt, nyomást, vagy nem is tudom hogy kell ezt megfogalmazni...

Alapból gyűlöli a nyakörveket, rá nem is lehet adni mert nagy gallérja van, és megtöri a gyönyörű kis bundáját. Ilyen kötött, laza nyakörvet lehetne adni rá, csak azt meg minek. Fiú kutya, szóval nem is csajsziznék nagyon vele. :D ebben a vagus hámban elbizonytalanodtam, mert akárhogy is nézem, azért ha nem is teljesen a nyakán van, de elég közel hozzá. Talán a k9 közelebb áll az elképzeléseimhez. Ahogy nézem alkalmas lenne futáshoz, maszashoz, és annyira nem vastag, bár lehetne vékonyabb is. A hétköznapokra meg teljesen elég. :) nagyon köszönöm!

2019. jún. 3. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!