Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőlátogatás reggel 5 órától?

Erdőlátogatás reggel 5 órától?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a nagy meleg miatt, a kutyámmal lehetőségem lenne reggel 5-8-ig sétálni, túrázni reggelente, még a nagy meleg előtt. Viszont nem tudom, hogy ezt szabad-e, mármint napfelkelte után közvetlenül. Tudtommal nincs vadászidény, megnéztem az interneten, de ilyen korán még sosem voltam. A másik, hogy egy rövidebb szakaszon, házak mellett, illetve a kert mellett mennénk el, ez nem több mint 100-200 méter. Ezek inkább nyaralók, de egy kicsit most elbizonytalanodtam, a csendháborítás miatt, ha vannak lakók, és kutyák, akkor tutira elkezdenének ugatni a kutyám miatt... Járt már így valaki közületek? Jártok ilyen korán kutyával hasonló területen?


Köszi előre is!


2019. jún. 2. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Április közepétől szeptember végéig őzekre vadásznak és vadkant, rókát, nyestet idénytől függetlenül egész évben ki lehet lőni. Napfelkelte előtti órákban szoktak mozgolódni a vaddisznók, szóval esélyes, hogy napfelkeltekor még javában vadásznak.
2019. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Állami erdőben 0-24 tartózkodhatsz (persze nem életvitelszerűen), ha csak a kezelője másképp nem rendelkezik.

Társas vadászat idejét általában előre kihirdetik a vadásztársaságok, hogy azokon a napokon csak x pontig lehet elmenni, utána le van zárva. Egyéb vadgazdálkodási teendőket meg a hivatásos vadászok sem szeretnek éjszaka csinálni, nem fognak puskás emberek üldögélni a vadászlesen, mikor mégy. Viszont a vadak ettől függetlenül nagyon is aktívak ebben a napszakban, tehát ha a kutyád hajtós, akkor ne engedd el póráz nélkül.

2019. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-as válaszolóval egyetértek. Ha esetleg turistaúton mentek, még kisebb a valószínűsége, hogy váratlanul vadászatba csöppentek. Ha teszel a kutyádra fényvisszaverő vagy élénk színű holmit, akkor még kisebb eséllyel lehet bajotok (Ki látott már láthatósági hámban grasszáló vaddisznót?). De a vadakra tényleg figyelj, mert ilyenkor több jár, mint nap közben!
2019. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Pár tanács:

1. Pórázon vezesd a kutyád, még akkor is, ha egyébként engedelmes, és visszajönne hozzád hívásra.

2. Legyen rajtad is és a kutyán is élénk színű ruha, textildarab.

3. Maradjatok kijelölt turistautakon.

Elvileg így nem lehet baj. - Elvileg. Azért annyira nem ritka, hogy vadászok kutyát lőnek le.... :(

A csendháborításon ne agyalj, az, hogy valakinek a kutyája megugat valakit/valamit, nem csendháborítás. :D

2019. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

4-es vagyok

Aki lepontozott, elárulná, hogy mi baja volt a válaszommal?

2019. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


(Kedves Utolsó! Nem tudom miért pontoztak le, szerintem valaki unatkozó szórakozott az oldalon)



Végül is 5 helyett 6-tól mentünk. Vadászokkal nem találkoztunk, helyette kerítés mögül acsarkodó kuvaszokkal, és juhásszal, valamint birkákat őrző kutyákkal részben igen. Ahhoz elég közel voltak, hogy észrevegyem, és bepánikoljak, viszont ahhoz messze, hogy a juhásszal kommunikálni tudjak, hogy felmérjem a terepet, hogy mennyire hívja vissza őket, vagy mennyire szelídek-e. Nem tudom melyik jobb. Visszafelé másik úton mentünk, így lenyugodtam, és kellemes volt, viszont ígyis bennem maradt sajnos a pánik a következő sétára. Rettegek a gondolatától is, főleg, hogy egyedül nőként reggel járom a vidéket, amikor egy lélek sincs, hogy összefutok kezelhetetlen falkával...Erről fog szólni a következő kérdésem. Be fogom ide linkelni, mivel tudom, hogy egy kérdés alatt, nem lehet többet kérdezni. Lennétek szívesek majd válaszolni erre is?

Előre is köszönöm!

2019. jún. 5. 22:01
 7/7 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9921451-nyaj..


Itt lenne a link. Nagy segítség lenne, hogyha válaszolnátok, hasznos tanáccsal ellátnátok. Köszönöm előre is!

2019. jún. 5. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!